Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 30.06.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Вярно ли е че е е вредно честата смяна на маслото?нови  
АвторШeмeт (Нерегистриран)
Публикувано07.01.04 22:49



Ето ме отново тук отдавна не бях влизал в клуба:)
Та относно маслото аз много си глезя ладичката си и не ми е проблем да сменям на 5000 км маслото което е скъпо 4 литра 55лв но ми казаха че независимо колко е хубаво маслото не е било полезно за двигателя честата смяна на маслото а напротив даже корозирал повече заради началния етап от новото масло в което имало повече киселинност? Има ли нещо такова и ако да защо?
Мерси за инфото



Тема Re: Вярно ли е че е е вредно честата смяна на маслото?нови [re: Шeмeт]  
Автор ladaraider ()
Публикувано07.01.04 23:54



Да ти кажа няма лошо да си сменяш маслото, даже и на 1000 км трябва да го сменяш! Само да се разберем аз да ти взимам това, което източиш....
Кажи сериозно колко лв ще ми искаш за маслото? Че като го взема на 5000 и го карам още 10ина хиляди, тамън ще му е.



Тема Re: Не е вярно! [re: Шeмeт]  
Автор KnownHow™ (CIVICSHUTTLE4WD)
Публикувано08.01.04 10:02



Който ти го е казал това нищо не разбира нито от масла нито от двигатели!!!
Колкото по-често се сменя маслото , толкова по-добре! Ако можеш всяка сутрин да наливаш ново масло най-добре!
Много добре правиш, че сменяш маслото на всеки 5000 км. и слагаш хубаво масло. Така двигателят ти със сигурност ще живее по- дълго. Всъщност за двигателите на автомобилите ВАЗ горещо се препоръчва маслото да се сменя най-много на 5000км. защото след това в маслото попадат твърде много сажди от лошо уплътнените цилиндри и качеството му бързо спада. От това най страдат гърбиците и кобилиците на разпределителния механизъм, които и без това конструктивно се мажат лошо. Така че сменяй го често и ще си караш дълго Ладичката.

Искам да знам всичко за колата си!


Тема смяна на маслото...нови [re: Шeмeт]  
АвторБopянa (Нерегистриран)
Публикувано08.01.04 10:14



Здрасти, приятел...
хората тук реагират бързо и точно/което не ме изненадва/.Смяната на маслото по никакъв начин не може да навреди на двигателя ти...няма логика в обратното твърдение...единственото вредно в тази история е свързано с портфейла ти, но щом нямаш проблем с това, значи няма от какво да се притесняваш



Тема mm ne e bash takaнови [re: Бopянa]  
Автор WhitePower (Whitepower)
Публикувано08.01.04 12:19



mmm neee e bash taka na edno maslo mu trjabvat okolo 500 kilometra da se sraboti s dvigateljat . t. e. vsjako maslo si ima presadki vutre za namaljavane na trieneto , ta na tezi prisadki im trjabva vreme da se otlozat po stenite na butala , na lageri i t.n.t
na hubavo e da se smenja kam 7-8 xil.km , ne che masloto e za smjana , filtarat e pulen s sazdi i nagari i toi ne izdurza i pochva da pisla boklucite , a kato gi pusne znachi veche si e ebalo maikata pak dvigateljat

Alfa 155 2.0 16V Super



Тема Re: Не е вярно!нови [re: KnownHow™]  
Автормacлoтo (Нерегистриран)
Публикувано08.01.04 13:59



Май най-добре е да караш някой двутактов автомобил. Така ще си сменяш маслото докато караш и винаги двигателят ти ще бъде с ново масло а от там и ще издържи хиляди километри /алилуя/. Повече изминати километри - по-хубав двигател - направо красив.
Според мен е важно да се кара автомобила с препоръчаното масло от производителя /като марка, стойности и т.н./, а не с някакви бози, де се проверява редовно нивото му в двигателя и ако трябва да се долива до нормата /няма двигател който да не гори масло/ и разбира се да се сменя когато трябва. Всичко друго е параноя.
Какво ли трябва да се прави с грестта на лагерите например? Сигурно е хубаво да се сметя сутрин преди тръгване и вечер след каране.
Луд умора нема - само се поти....



Тема Re: Не е вярно!нови [re: KnownHow™]  
Автор Шkoдa (Speedster)
Публикувано08.01.04 17:50



"Искам да знам всичко за колата си!"
Много ти е хубав девиза, но ако вземеш малко и да попрочетеш тук там нещо, няма да е зле!
Не се заяждам, но когато човек дава категорично мнение, като твоето трябва де не 100%, а поне 1100% сигурен в него!
Много точно го е написал White Power! Мога само да допълня, че колкото по-евтино е маслото, толкова повече време му трябва за да стане истинско масло!
Не знам дали си чел, но в момента има двигатели, които изискват смяна на маслата на по 30 000 и нагоре, а ако се поинтересуваш на колко хиляди се сменя маслото на един съвременен Актрос, Волво или МАН-направо ще ти се завие свят! Това не е за икономия! Това именно породено от факта, че маслото изисква време за да се превърне в онази смазваща, антикорозираща, антифрикционна, измиваща и каква ли още не течност, каквато трябва да бъде едно истинско масло!



Тема С цялото ми уважение към тебнови [re: Шkoдa]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано08.01.04 21:11



но написа огромна глупост :-)))
Затова ли при състезания се сменя маслото на всяко състезание ?

UB40 !



Тема Re: С цялото ми уважение към тебнови [re: jamie]  
Автор Шkoдa (Speedster)
Публикувано08.01.04 21:52




Щом смяташ така - ОК!
Аз пък си мислех, че за всяко състезание сменят двигателя......



Тема Re: Не е вярно!нови [re: Шkoдa]  
Автор aдмин (2101)
Публикувано08.01.04 21:52



Съвременните масла и двигатели се разработват така, че да ПОЗВОЛЯВАТ по-голям интервал между смените на маслото. Наистина дават 15, 20 и дори 30 хиляди километра, но това е максимум, а не минимум!!! Просто новите масла по-бавно си влошават качествата. По-честата смяна при всички положения вреди само на джоба но в никакъв случай на двигателя. Друг е въпроса до колко е оправдано да се сменя маслото на всеки 1000 километра. Едно добро масло в изправн двигател спокойно изкарва 6-10 хиляди километра почти без промяна на мазилните свойства и просто няма смисъл да се изхвърля. Обаче при големи натоварвания, влошено уплътнение на сегментите, кофти масло, и ред други се налага по-честичка смяна.

_________________________
Чук, тел, клещи и "Мамата!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.