Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:22 23.04.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Lada 1200se - парното...  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано27.11.03 19:14



Преди известно време имах проблеми с водната помпа. Наложи се да я сменя, и покрай нея смених и два-три маркуча, скобите, термостата...

Естествено, заради смяната бях източил водата, демонтирах радиатора, но след това я заредих с антифриз, всичко както си пише по книгите.

Но сега настанаха по-студени времена, и парното не ще да грее така, както беше преди. Дали охладителната система има тръби за парното, които са по-високо, и след източването на водата не съм успял да налея вода така че да се качи в тях, дали няма въздух там, и заради това да не ще да грее. И ако има нещо такова - как да я обезвъздуша? Изобщо каквато и да е информация по въпроса...

10х.

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...


Тема Re: Lada 1200se - парното...нови [re: Щиpлиц]  
Автор aдмин (2101)
Публикувано27.11.03 19:32



Тръбата, която отива към парното е една от най-високо разположените, но не е чак толкова високо. Нещо което ми хрумва в момента е да откачиш леко маркуча на изхода на радиатора на парното и да завъртиш двигателя. Евентуално това да изкара въздуха от радиатора. Не съм го пробвал и не знам дали ще стане, но пробвай.

Чук, тел, клещи и "Мамата!"


Тема Re: Lada 1200se - парното...нови [re: Щиpлиц]  
АвторToso (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 14:59



Aко до сега не си свалял радиатора на парното,те съветвам да го направиш.По всяка вероятност има нужда от почистване.Почисти го добре,и ще усетиш резултата бързо.Ами това е...профилактика,имайки предвид,че това все пак са стари автомобили...При мен радиатора беше пълен с ръждиви утайки и наслагвания...Сега работи перфектно,без да съм обезвъздушавал.Мисля че няма нужда от такова.



Тема Когато зареждаше,нови [re: Щиpлиц]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано29.11.03 00:21



кранчето на парното отворено ли беше ( в положение "топло") ? Може да си правил процедурата лятото и да не си превключвал на "топло" чак до сега. Колата загрява ли вече прекомерно ?
Да не си забравил - ако е така сега нивото на антифриза ще ти е ниско - просто го долей.

UB40 !



Тема Re: Lada 1200se - парното...нови [re: Frysco]  
Автор PuckMan (непознат )
Публикувано29.11.03 02:39



Кранчето като се скапе обикновенно остава отворено. Е не винаги де, ама най-често. Ако си правил ремонта лятото до сега парното да се е обезвъздушило само. Колкото и да е неприятно май трябва да го сваляш и промиваш.



Тема Re: Lada 1200se - парното...нови [re: PuckMan]  
Автор Kpuka (подемен инструм)
Публикувано30.11.03 02:40



Svalqi go dokato e vreme zashtoto idvat studeni zimni dni ;) aa nali znaesh koe s skapoto na jigulkite ? Parnoto :)



Тема Re: Lada 1200se - парното...нови [re: Щиpлиц]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано30.11.03 18:39



Та значи, аз радиатор за парното не бях виждал, ама щом казвате че има - значи трябва да го има.

Така, кранчето за топлото е клеясало много отдавна, и е останало отворено. Но не го пипам, за да не се разтече. Пускам и спирам въздуха с кранчето дето е за "студения" въздух. Т.е. тази малка лъжа от страна на производителя в случая ми върши работа, тъй като "топлото" си го има и през лятото, но не духа от отворите.

Преди смяната, проблема започна постепенно, като на няколко пъти съм доливал само вода (чешмяна), без антифриз, и това съответно довежда до прекомерно разреждане на антифриза. Но не съм карал дълго така. След смяната на водната помпа заредих с антифриз, разреден в подходящо съотношение като за -40 градуса. Свалял съм радиатора, не защото ми е било кеф, а защото тъпата перка с тъпите 3 винта на нея не успях да я сваля, че да излезе помпата. После "свалянето" на перката се наложи да го правим двама души с по-големия чук. Така че Frysko, спести си учудването ;о) таз "кола" е на 18 години, и тези ремонти не се правят всяка година.

Та за последно - не че въобще не грее парното, но е много по-слабо отколкото трябва (или поне беше). Това се усеща най-вече на тихи обороти на двигателя - направо си духа студено.

И къде се намира този радиатор на парното? Откъде може да се демонтира, и трябва ли да се източва водата? Евентуално за да изгоня въздуха от него достатъчно ли е да охлабя маркуча, както казва админ?

10х на всички...

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...


Тема Re: Lada 1200se - парното...нови [re: Щиpлиц]  
Автор Nik55 (любопитен)
Публикувано01.12.03 11:06



Радиаторът се намира най отгоре на черната кутия под таблото откъдето ти духа топ.ло-студено. За свалянето му по памет реда беше следния:
- разхлабваш откъм двигателя маркучите които са за парното и махаш пластмасовата планка закрепена за купето за по-лесен демонтаж и монтаж
откъм купето:
- навеждаш се отдолу на черната кутия и махаш 4 щипки / по 2 от двете страни/ те държат долната част на кутията
- има 4 гайки мисля че са м 10 с тръбен ключ в 4 -те горни ъгъла на кутията те я държат за купето
- внимавай за кабелите на вентилатора
- издърпваш надолу ждажите заедно с радиатора за него трябава да внимаваш да не го ягмосаш че е много нежен, внимавай и за тръбичките за антифриза когато дърпаш
За сега това си спомням, ако не си го правил и нямаш смелост по-добре повикай някой патил. Успех!


Човек съм и нищо човешко не ми е чуждо

Тема Re: Lada 1200se - парното...нови [re: Nik55]  
Автор Kpuka (подемен инструм)
Публикувано01.12.03 11:52



maleiii li4i si koi ima jiga otdavna



Тема Re: Lada 1200se - парното...нови [re: Kpuka]  
Автор Nik55 (любопитен)
Публикувано01.12.03 12:16



Нали знаеш приказката: Не питай старило, а питай патило.
и още нещо за разведряване:
"Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи.
Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо.
При нас съчетаваме теорията с практиката. Нищо не работи и нямаме понятие защо."


Човек съм и нищо човешко не ми е чуждо

Тема Re: Lada 1200se - парното...нови [re: Nik55]  
Автор aдмин (2101)
Публикувано01.12.03 16:15



Да добре е да се съчетава теорията с пректиката.:))))

А сега две приказки за Щирлиц:
За радиатора на парното само искам да вмъкна, че е изненадващо тежък и се държи на изненадващо малко неща. Като го сваляш внимавай. Освен това ако си решил да го сваляш и ако имаш възможност (финансова) купи си кранче.

Ти все пак не каза дали в момента системата ти е пълна ДО ГОРЕ с течност.
Ако не е нищо яудно, че имаш проблеми. Между другото нормално ли ти загрява двигателя?

Чук, тел, клещи и "Мамата!"


Тема Re: Lada 1200se - парното...нови [re: aдмин]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано01.12.03 17:24



Да, радиатора е догоре, в разширителния съд нивото е до половината. След смяната на помпата както трябва съм доливал при затоплен двигател, проверявал съм няколко пъти нивото, но това беше преди 2-3 хиляди километра. Но това че парното не бачка както трябва го забелязвам сега, като стана студено. Температурата на двигателя стои точно срещу буквата "О". Само във "Петрохан" се качва малко по-надясно срещу "Д"-то, но това си е нормално. Карам на газ.

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...


Тема Re: Lada 1200se - парното...нови [re: Щиpлиц]  
Автор aдмин (2101)
Публикувано02.12.03 00:37



Можеш да провериш дали имаш въздушна възглавница в радиатора като махнеш черната кутия на парното и запалиш двигателя (студен в началото). Пипай радиатора докъто двигателя загрява и ако има въздушна възглавница би трябвало да загрява неравномерно (на едни места да е топъл, а на други студен). Пос същия начин можеш да препипаш тръбите, които отвеждат водата към и от парното.
Да не би кранчето да е решило да се запуши този път за разнообразие? то трябва да е топло, независимо дали в радиатора има въздух.
С две думи смени кранчето.

Чук, тел, клещи и "Мамата!"


Тема Re: Lada 1200se - парното...нови [re: aдмин]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано02.12.03 10:49



Мда, време му е. 17 години не е пипано въобще там. На 173 хиляди километра е, нормално да е време за ремонт, дори и двигателя ще трябва да попрепипам напролет.

Значи това което ме интересуваше беше поне как се сваля. Но не разбрах добре дали ще трябва да източвам част от водата, за да разкачвам маркучите, или ще е нормално да се разлее малко.

10х за помощта, натам съм аз...

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...


Тема Re: Lada 1200se - парното...нови [re: Щиpлиц]  
Автор aдмин (2101)
Публикувано02.12.03 22:40



Добре е да източиш колкото може повече вода предварително, защото радиаторът на парното се намира в купето и ако там се излее много ще е неприятно. За да се ориентираш как се сваля, най-доре е да свалиш черната пластмасова кутия на парното и да се огледаш. Доста е сложно за обяснение, но е лесно като го разгледаш.
Кутията се държи на 4 ламаринени щипки в горния си край и в нея е вентилаторът на парното с 3-те си кабела. Внимавай как минават кабелите за да ги сложиш по същия начин при сглобяването.

Чук, тел, клещи и "Мамата!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.