Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:55 04.07.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема kolko moga da pilna glavataнови  
Авторstan (Нерегистриран)
Публикувано10.11.03 11:27



Мога ли да пилна главата с 2мм без опастност за клапаните.



Тема Re: kolko moga da pilna glavataнови [re: stan]  
АвторBGfun (Нерегистриран)
Публикувано10.11.03 20:24



Можеш най много с 2мм .Но аз бих те посаветвал с 1мм и да добавиш по еди сегмент на бутало ,и имай в предвид че трябва да я караш с бензин96/98 понеже тропа аванса ако е с по-слаб.



Тема Re: kolko moga da pilna glavataнови [re: BGfun]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано10.11.03 20:39



2 мм. са много.Трябва да се опасяваш не само за клапаните а и за буталата и за главата като якост.Ще се огъне а буталата ще се овъглят при детонациите.Веригата трябва да обтягаш зацепването и него трябва да нагаждаш.Не си заслужава.Но ако двигателя е за експерименти краткотрайни като цялост става.Но провер след пристъргването дали опират поне на манивела.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: kolko moga da pilna glavataнови [re: BGfun]  
Автор burner (Бръммм...)
Публикувано12.11.03 10:09



Зареди 1мм няма да ти се налага да караш с А98 ....



Тема Re: kolko moga da pilna glavataнови [re: burner]  
Авторvanko (Нерегистриран)
Публикувано13.11.03 10:11



Ne e vajno s kolko rejesh glavata a e vajen krainia rezultat , toest kakva stepen na sgustiavane poluchavash ! ! ! Sushtestvuvat seriini avtomobili koito sa na 10.5:1 i si vurviat s benzin 95 taka che i jigulkata s stepen primerno 10 :1 ne i e problem da si kara s 95 a pri izpolzvane na propan butan lichno az si karam na 11,5 :1 i niamam problemi s detonacii razbira se tribva malko da se korigirat harakteristikite na vakumnia i centrobejnia regulator ! ! ! A kogato mi se nalaga da izpolzvam benzin nalivam 98 ili 99 ot SHELL i sushto niamam problemi.



Тема Моганови [re: vanko]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано13.11.03 23:40



да го докажа - карам малка кола (1200 кубика) с 10.3:1 компресия на 95 безоловен - никога не съм имал детонация.
Ладата е с 8.5:1, ако се свали главата дори с 2 мм няма да е над 10:1 - може да се кара смело с 95. Главата няма да отслабне от това, нито ще "нагорят" буталата от детонация - при това явление се разрушават , а не нагарят. Но повтарям - детонация няма да има. Ако се окаже че ще опрат клапани - има бутала за Лада за по-новите модели с "лещи" - врязвания за клапаните. Мери се така - слага се главата без гарнитура и леко се притяга. На челата на буталата се слага малко пластилин. Зацепват се валовете и се превърта с манивела БЕЗ запалване мотора на няколко оборота. После по пластилина се гледа докъде стигат клапаните - ако имат поне 1.5 мм до повърхността - става. Иначе при високите обороти ще опрат. Относно запалването - предварението се увеличава - като най-обща препоръка.

UB40 !



Тема Re: Моганови [re: jamie]  
Авторvanko (Нерегистриран)
Публикувано14.11.03 09:41



Да за нещо такова исках да намекна с изключение на предварението Ама то които трябва ще го разбере



Тема Re: Моганови [re: vanko]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано14.11.03 21:11



Както знаем двигателя с вътрешно горене е уред преобразуващ топлинната енергия в механична работа.Почвам по отдалече че да стане ясно какво съм имал в пред вид по горе.Та какво се променя като се изпили главата повишава се мощността като краен резултат в едно с нея се повишава развиваната температура в камерата за горене.Е двиг. на Лада е проектиран за конкретна степен на сгъстяване и спрямо нея определена температура при изгарянето на горивната смес.Като я повишим неминуемо ще се повиши температурата като цяло на главата и след като не сме пипнали нищо по охладителната уредба очакваме неприятни събития.Още така проектиран мотора не се е имало в пред вид да се стяга с по усилени болтове или на повече места щото е нямало нужда - това е за сравнението на двата мотара 1200 с различно проектно задание като начало на сметките в заводите.
И така 2 мм. са твърде много а и ВАЗ не го препоръчват защо?Защото не е предвидено мотора да работи по този начин.Така че всяка такава промяна се отразява доста сериозно на ресурса на мотора.С пиленето хем се повишава степента на сгъстяване хем се отслабва повъхноста на притягане на лягане към блока.Все едно да вземеш да си пилиш подметките на обувките и да очакваш да ти изкарат пак толкоз без подобна манипулация.
За да не съм голословен и понежеМНОГО се държи на доказателства съм се постарал да намеря горе-долу подходящ пример на думите си.Горе-долу.
Ето и адреса.
http://www2.zr.ru/magzr/geta.asp?zr=199906124

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: Младежанови [re: млaдeжa*]  
Авторvanko (Нерегистриран)
Публикувано15.11.03 17:29



Знам Младежо че работиш усърдно по удължаване ресурса на двигателите и мисля че мога да ти дам един съвет:
Като за начало можеш да понижиш степента си на сгъстяване примерно до
7:1 и за да предпазиш още повече буталата от температурно натоварване можеш да намалиш ъгъла на изпреварване на запалването примерно с 10-15 градуса
Аз лично нямам опит с дефорсирането на двигатели но мисля че ще има ефект ! ! !
Желая ти успех



Тема Re: Младежа [re: vanko]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано15.11.03 21:21



Защо тази ирония.
Не не се боря с удължаването на живота на мотора но не бих го усмъртил за много по кратко време от нормалното.Просто със сигурност говорим за различен тип автомобили-моят е за всекидневна употреба не за състезания.А и още не съм си купил друг за да си правя експерименти със стария до колко ще издържи.
А ефект от дефорсирането наистина ще има и евентуално моторчето ще се доближи до събратята си от запада като пробег но и тази манипулация трябва да се извърши прецизно защото и тя е опасна.

Което не става с кубатура става с обороти



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.