Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:16 04.07.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Гордостта да караш лъщачка...нови  
Автор PRESSURE (не точно новак.)
Публикувано30.08.03 23:37



Сега, когато разнообразието на предлагани коли е по-голямо от всякога, за всеки вкус се намира по нещо което да отговаря на различни вкусове и нужди. По-добре е, че отпадна хегемонията на командно ориентираната икономика, където най-класния автомобил беше Лада за която трябваше да се чака докато вече човек може и да няма нужда от кола или пък да не може да кара. В настоящето положение обаче, автомобилите от соц. миналото често се смятат за автомобили на бедняците, наред с Москвич, Шкода и други от онези години. Постоянно ми се случва докато шофирам други автомобили - не толкова нови всъщност, понякога и по-стари - да се държат с мен като с отпадък на пътя. Това излючително много ме дразни, защото когато шофирам друг автомобил (западен), аз карам по същия начин. Не карам по-бързо, нито по-нахално. Аз съм същия човек. Но когато съм с Ладата постоянно всеки 2ма от 3ма се опитват да ме задминават като за това често рискуват и поставят опастности на пътя не само за себе си, а и за околните. Примери няма да давам - не е необходимо. В градското движение околните често са ми казвали че карам даже бързо и въпреки това мнозина са готови да подлагат на изпитание собствените си автомобили и умения с риск само за да са пред Жигулата. Не знам, дали такива хора осъзнават комплекса който избиват - изглежда не. Вероятно смятат, че след като са си купили автомобили за по 3,4 или 5 хил. лв. стоят по високо от мен. Не знам, дали осъзнават, че в днешно време да възстановиш по-стар автомобил до идеално състояние, да го поддържаш като нов е достойно за уважение, не за презрение. Ако някой опитва да се държи с мен като с по-нисш, определено си има проблеми. Защото с всеки хората се държат така, както той им позволява да се държат. Шофирам така, сякаш карам последен модел Мерцедес. Ако ми е удобно да карам в лявото платно защото по-дясното е заето, ще карам и всеки който ми се "лепи" отзад ще си остане там. Път отстъпвам когато реша, че ми е удобно. Ако някой иска да ме задминава въпреки това - да си троши главата.
Всъщност няма значение - писах го ей така - просто подобни неща ме дразнят.

GET IN SIT DOWN SHUT UP HOLD ON


Тема Re: Гордостта да караш лъщачка...нови [re: PRESSURE]  
Автор12OOs (Нерегистриран)
Публикувано31.08.03 00:17



Така си е. И мен ми се искаше да напиша подобен пост. И аз като мина в най-лявата лента за да изпреваря автобуса и ми надуват клаксони, ама да си гледат работата.



Тема Re: Ужаснови [re: 12OOs]  
Автор lvan4O (Народен Човек)
Публикувано31.08.03 01:30



О-о-о-о-о ,направо УЖАС ,тия дето сте от София направо ви съжелявам ,то там е такава ЛУДНИЦА ,направо не е за приказване. То в София руски машини направо вече не се срешат ,ама тука в провинцивта все още си царуват и да не царуват сме някаде 50 на 50 ,а пред блоковете определено соц. возилата са доминантни ,ама народа беден няма пари за бензин ,пак камули за "нова" кола

Не направо в София движението е под всякаква критика ,те и самите софиянци са направо страшни като карат пак и не само в София като че ли пътя е тяхен ,толкова да ги мразя такива ,някои ден ша ми стегне шапката и 6а почна да ги ломя наред с танка си ,мамицата им мръсна


НАРОДНАТА КОЛА на България

Тема Re: Гордостта да караш лъщачка...нови [re: PRESSURE]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано31.08.03 10:22



Съвършено си прав! И аз наблюдавам същия ефект по пътищата. Карам съвсем не лоша жигуларка, спазвам ограниченията, и все пак преча на всички дето карат разни опели фордове, че и на един мерцедес 300д му пречех даже. ;о) Само че тогава не издържах, и понеже имаше къде - натиснах, и след 100 метра той пак беше зад мен. После много свиркаше, щото аз пак намалих до указаното ограничение, пък имаше много завои, и горкия беше принуден да се "влачи след някаква Жигула".

Преди няколко седмици поредния дивак с високо вдигнати къси светлини ми се лепна след едно кръстовище, и честно казано гадно е за каране, когато в очите ти се отразяват фаровете от три огледала. Прикарах го вляво. Защо аз да рискувам да се забия отдясно, като не съм виновен ;о) ... но това предизвика само много свиркане, закани с пръст, ожесточено ръкомахане, светкане с дълги светлини и т.н. .. Показах му среден пръст, ама лееелееее, какъв ефект имаше самоооо. Човека се опита да ме спре, почнаха се разни маневри, чудо стана. В крайна сметка беше много късно вечерта, и не ми се разправяше.

Ама що трябва да си опъваме нервите, само защото такива типове НИКОГА не спазват ограничението, а който го направи - пречи на останалите...

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...


Тема Re: Гордостта да караш лъщачка...нови [re: PRESSURE]  
Автор blackgod (мрачен)
Публикувано31.08.03 11:56



Прав си за това което пишеш .. И на мен ми е омръзнало от тъпи комплексари които за си завъдили някакъв 10-15 годишен западен боклук който е пред разпад защото не могат да го поддържат в изправност... И аз карам бързо в града и извън него , но в разумните граници на това което позволяват моите умения и това което може колата която карам ... Непрекъснато обаче се случва едно и също явление : аз си карам по моя си начин настигам западен автомобил , след което той прави всичко възможно / в чести случаи извън рамките на разумния риск / да ме изпреварят... Но най се вбесявам на извънградско ,когато тръгна да изпреварвам западна кола в момента в които се изравня с него да почне да подава газ и по тоя начин да рискува и моя а и неговия живот ...
Не мога да ги разбера такива хора , в един момент кара като охлюв по пътя и когато някоя ладичка се опита да го изпревари решава да даде "урок" на соц. возилото колко е по напред в еволюцията .
Но има и моменти когато такива хора са ми смешни : в София познавам движението перфектно , а и на светофари мразя да се мотам и общо взето като ги познавам съм като Шумахер на старт . Много рядко се случва някои да тръгне преди мен ... След това настава едно пилене на гуми , едни форсажи само и само да ми покажат че са по бързи от мен . И супер гот ми става като подведат по мен и зор да ме изпреварят да паднат в засадата на полицаите които знам къде са застанали преди това



Тема Re: Гордостта да караш лъщачка...нови [re: blackgod]  
АвторBooster (Нерегистриран)
Публикувано31.08.03 17:49



Ами има си шофьори и шофьори. Има ги някои напират, напират да те изпреварят, и накрая с цената на много нерви и закани като те изпреварят няма 50м и пускат мигач, че спират или пък завиват в някоя уличка. Повечето са мамини синчета на богати родители, купил им татко някое БМВ или Ауди и край, те вече са господарите на пътя. Не се виждат кви са сополанковци, а си мислят, че всеки трябва да внимава да не им попречи за нещо. Особено тези от нас, които сме с по-стари возила едва ли не сме като дупки по улицата, които трябва непременно да се заобиколят и задминат. Да ми даде на мен някой такава кола и ще им скрия шапката на разните дупета и гъзарчета, които не са никак малко. Мога само да кажа: Когато някой се прави на състезател да се замисли ЗАЩО го прави?



Тема Re: Гордостта да караш лъщачка...нови [re: Booster]  
Автор ladaraider ()
Публикувано31.08.03 22:12



А що като "захапвам" автомобилчетата по Цариградско да речем, никой не ми прави път... няма значение какви автомобилчета...
Аз никога не съм им светкал, бибиткал и тем подобни глупости... но като карам на някаква "близка" дистанция, мах в ляво, с пуснат мигач, не може ли да се сети човекът че моята кола е по- бърза от неговата...
А за извънградско - малко коли биха поддържали скоростта, с която аз карам, но това не и дава право като застигна на магистралата някои изпреварващи се с 40 - 50 км/ч по- ниска от моята скорост да почна да мигам с фаровете... а някои при такива ситуации биха си изгорили крушките, и залепили контактите на релето на клаксона...
На такъв акъл съм в момента (временно е ;),че такива бързаци после получават демонстрация, че ич не им е бърза колата!



Тема Re: Гордостта да караш лъщачка...нови [re: ladaraider]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано31.08.03 22:34



Похвално за ladaraider. Според мен етиката трябва да се взема в предвид.

Но не е точно в това въпроса. Щом ми е по-бавна колата, значи трябва да направя място. Често минавам през "Петрохан", и скорост от 40-50 км/ч. може да изнерви водач на "Вектра" например. В такива случаи - ако имам зад себе си такава колица, използвам първото място, където може да ме изпревари безопасно, и правя път. Ако се наложи, дори ще спра.

Но когато карам по равен път, и съм с 90км например, и пътищата не са ни първа хубост, а на някой идиот "му преча" - тогава побеснявам, и никога не пропускам да му пожелая "приятно катастрофиране". И за градски условия също... движение, пешеходци, неграмотни шофьори... и измежду тях някакъв луд, натиска газта, като че от това му зависи живота, кара с 70-80, а всъщност поставя в опастност всички наоколо.

Много може да се говори по въпроса... напразни приказки ще са това. Не можем да превъзпитаме идиотите по пътищата. Те ще продължат да бибиткат и да светкат, и да псуват, и т.н. докато нервите им някой ден ги вкарат в гроба...

----------------------------------
помислих, хареса ми, помислих пак...


Тема Re: Гордостта да караш лъщачка...нови [re: PRESSURE]  
АвторPRESSURE (Нерегистриран)
Публикувано31.08.03 22:42



Истината е, че всеки получава урока който си изпроси. Лошото е, че мнозина явно имат проблеми с ученето, а пък грешките се заплащат и от околните... и казано честно човек се изнервя без причина заради тъпаци!
Интересно е, че подобни прояви са значително по-редки или изобщо липсват когато возя друг в колата.



Тема Re: Гордостта да караш лъщачка...нови [re: PRESSURE]  
Автор AUTO_FORUM (ВАЗ 21063)
Публикувано01.09.03 08:17



Съгласен съм с всчко казано досега. И аз го забелязах това вчера докато пътувах. Задминеме някоя западна барака, застане пред мен и почне да бие спирачки е какъв е смисъла, но все пак се накевих на няколко места. Всички газари гааааззззз хвърчат с по 120 км/ч, а става въпрос за пътя до Благоевград и изведнъж чичо полицай на завоя. Един мерцедес понеже и той пътуваше в моята посока три пъти го спряха, а аз се го настигам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.