Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:07 02.06.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Кое е по-добре за напомпване на мотора?нови  
Автор Nikiboy (познат/непознат)
Публикувано09.07.03 16:44



Тези дни пак мисля за тунинга на двигателите и стигам до следната дилема.

(говоря за най-честите варианти)

Единия вариант за помпане е като се пилне главата и се увеличи компресията.

Другия вариант е да се увеличи обема на мотора.

И така кое е по-добро?



Тема Re: Кое е по-добре за напомпване на мотора?нови [re: Nikiboy]  
Автор maniqshki (прелитащ)
Публикувано09.07.03 17:55



инжекциона, намалява( в най-лошия случай запазва същия ) разхода и увеличава мощността без други промени

ха сега де?!


Тема Re: Кое е по-добре за напомпване на мотора?нови [re: maniqshki]  
Автор The Best FORMAN (Dr.Ivanov)
Публикувано09.07.03 19:47



А колко чини една инжекция ... щот смятах за баба Шкода че тряя кихна към 1000ка за да се сдобия със 2 ра употреба голфов инйекцион , а дали ще се получи ... Ба ли го
Пробвай да загладиш смукателния колектор и да го никелираш ... с тва подобряваш пълненето на цилиндрите , после зимаш разпределителен вал от рейсинг лада, само че центровка незнам как се прай щот май се именя ъгъла на запалване и ако още ти се шлайфа блок правиш го на 79 мм и те ти тунинг

Ни мъ глей че съм кат фафла в раминиете знам фатки


Тема Re: Кое е по-добре за напомпване на мотора?нови [re: maniqshki]  
Автор The Best FORMAN (Dr.Ivanov)
Публикувано09.07.03 19:50



А сега се сети .. приятел слага от тез валове на 7 ца и каза , че на 3 един е читав .... български ко да ти кажа

Ни мъ глей че съм кат фафла в раминиете знам фатки


Тема Re: Кое е по-добре за напомпване на мотора?нови [re: The Best FORMAN]  
Автор млaдeжa* (новак)
Публикувано09.07.03 22:58



Рзпр. валове на 2107 и на Самара са различни из дъно.
Иначе обикновенно и най евтино се минава с пилене на глава.А и резултата е най бърз.Пиленето на добър фрезист излезна ми 10 лв.Като сметнем нови гарнитури и гумички и някои дреболии излиза до към 50 лв. най много.А отварянето на блока ще има доста повече харч.
Така че можеш да почнеш от едното а ако свикнеш бързо и другото.Най добре е и двете но парици доста ще тръснеш.



Тема Re: Кое е по-добре за напомпване на мотора?нови [re: млaдeжa*]  
Автор Nikiboy (познат/непознат)
Публикувано10.07.03 09:15



Малко ми изпуска гарнитурата на главата та съм решил да я сменям, та по между другото и малко туннинг да направя:))

Мисля за различни варианти, но мотора е на 170 хил и има компресия 10-11, което мисля, че е ОК. Та в този случай май с едно пилване на главата е най-доброто решение.

Другите туннинги като поскапя мотора малко повече.



Тема Re: Кое е по-добре за напомпване на мотора?нови [re: Nikiboy]  
Автор млaдeжa* (новак)
Публикувано10.07.03 19:47



Аз също избрах единия вариант за тунинг да е това.Още повече че становището ми за по висока степен на сгъстяване е много полезна при каране на мотора на пропан-бутан.Даже бих казал препоръчително е да се пилне главата за това гориво.Гарнитурата после да не забравиш да притегнеш гарнитурата след най много 1000 км пробег щото ще почне пак да изпуска както и моята.Ако и малко доработиш каналите на главата и колекторите ще е още по добре.Но ако не си сигурен не пипай там.Иначе си избрал най евтиния път но и най полезния щом джиткаш на газ.
И при мен ще стане тая работа ама по много пътища съм тръгнал та да видим до къде ще стигна.Но май главата ще е най-напред.
Успехи и ще очакваме нещо като материалче хем за тук хем за сайта - нещо като статийка - стига да не те мързи.



Тема Re: Кое е по-добре за напомпване на мотора?нови [re: млaдeжa*]  
Автор Nikiboy (познат/непознат)
Публикувано11.07.03 09:30



Аз ще я правя тази операция в сервиз. Имам едни приятелчета.

То е малко извън темата, но има едни много яки руски сайтове за туннинг - погледни ги от следния авто портал - http://www.carlynx.com/mak/rus.htm



Тема Re: Кое е по-добре за напомпване на мотора?нови [re: Nikiboy]  
Автор млaдeжa* (новак)
Публикувано11.07.03 20:09



Приятелчета ама ти вземай активно участие в дейноста.Едно е човек да си прави нещата за себе си а друго за друг човек.Още повече че безплатно или почити ще бъде услугата.А за безплатните неща знаем какво им е качеството.Питай и наблюдавай пак питай и т.н. за да станат нещата по качествено.
Благодаря за сайтовете.



Тема Re: Кое е по-добре за напомпване на мотора?нови [re: млaдeжa*]  
Авторplamen (Нерегистриран)
Публикувано12.07.03 16:25



ave stiga sas tva pilvane na glavata tva i pra dqdomi go e pravil 4uvalili ste za 4etiri karboratora ami za butala ot niva ami zasedinitel ot niva ami otdelni isposkatelni kolektori ami klapani ot zil ami 6laifane na mahovika ami za sportini valove ot garcia za 100 lv. ami za olekotqvane na kopeto ili vii gledate da si fkarate i muzika kak 6te olekotqvate ili stee gazovi oredbi ne vi se nravi 4 tiri karboratora haimaci oka4vane to se pravi za edin den po stabilno 6otot sa tee raboti ladata vdiga ve4e nad 200 i6te si momelite glavite po nekoi stalb bez oka4vane




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.