Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:27 23.06.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ПИСНА МИ!нови  
Автор FryscoМодератор (асансьор)
Публикувано04.07.03 00:24



Одеве прочетох едно мнение в клуба на друга източна кола, според мене с нищо не превъзхождаща която и да е лада, и направо изскочих от кожата си!Колегата е заявил че жигуладжиите само глупости сме говорили, и неща от тоя род.Преди време призовавах всички към мир, мисля че точно той беше съгласен с мене, впоследствие обаче видях не една и две жестоки подигравки на тема лада от разни хора и си мълчах, трябва ли все аз да си трая и да си спестявам мнението за другите марки, повечето от който са си откровенно по зле от ВАЗ...
Така или иначе, писнало ми е, всеки си има предпочитана марка и моята всички знаят коя е.
Отсега нататък в клуб Лада няма да оживее нито едно мнение срещу лада което съм прочел, в другите клубове не ме интересува но вече ще се възполвам от правата си на модератор и ще трия директно мнения и теми с който се провокират привържениците на марката, без оглед на автора и!

Машиностроителен комбинат "Асансьорни монтажи"
Вход забранен!


Тема въпроснови [re: Frysco]  
АвторPhilip (Нерегистриран)
Публикувано04.07.03 01:38



Здравей,

Ще си позволя да те попитам нещо, доколкото именно моят въпрос в другия клуб доведе и мненията, които са те вбесили така...

Знаеш за каква кола питах там. Какви тогава са предимствата и недостатъците на една "Лада" на сходна цена?

поздрави
Philip



Тема Re: въпроснови [re: Philip]  
Автор Шkoдa (Speedster)
Публикувано04.07.03 08:55



Здрасти!
Ще се опитам да "успокоя топката"!
Всяка машина си има нещо хубаво!
Смело мога да твърдя, че няма в двата клуба човек с повече пропътувани км с един амтомобил!
Призовавам двата клуба да се замислят защо ползвам двигател от ВАЗ?
Но пък честно защо ли не искам окачването и купето да са такива?

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!

Редактирано от Шkoдa на 04.07.03 08:58.



Тема Re: ПИСНА МИ!нови [re: Frysco]  
Автор The Best FORMAN (Dr.Ivanov)
Публикувано04.07.03 09:08



От любопитсво попрочетох какво се пише във вашия форум и не видях нищо , от което и аз да не съм патил с Жигулката ... така че мое лично убеждение е , че ако искаш да станеш автомонтьор ти трябва руска кола , за всички останали е въпрос на личен избор и предпочитания

Ни мъ глей че съм кат фафла в раминиете знам фатки


Тема Re: въпроснови [re: Шkoдa]  
Авторblacky (Нерегистриран)
Публикувано04.07.03 09:16



Извинявай, имал съм Шкода и мисля, че не си прав. Единственото превъзходство на купето е, че гние по-малко. Ако говорим за Шкоди преди Фаворит, то за мен са със сбъркана концепция изобщо. Късоходовото окачване на същите също е по-лошо от ладовото. Вярно по-стабилни са на пътя но е ясно и защо. Аз си усилих купето и сложих газови амортисьори, което подобри стабилността на ладата значително. Вярно е, че нормален човек трудно кара лада, но като свикнеш, повратливата задница даже ти доставя удоволствие. И за мотора не съм съгласен - ладовия не е върха, а предпочитам на Москвич412. Имал съм и такова чудо и за разлика от ладовия създава много по-малко ядове, а е достатъчно мощен, но може би не толкова пъргав, което може и да не е от мотора, а от джугана. Пак се извинявам, само изказвам мнение.



Тема Re: въпроснови [re: Philip]  
Автор dpt (непознат)
Публикувано04.07.03 09:19



Ами ти вече си решил какво ще купуваш. Забелязах. че са ти дали изключително "полезни" съвети. С цените на новите части вече са те запознали, а с тези втора употреба ще се сблъскваш занапред (този въпрос при лада почти не стои - просто е безсмислено).
Основната разлика е в компановката на автомобила - при лада - класическа схема с предно разположен двигател и задно задвижване, а при твоя избор - задно разположен двигател и задно задвижване (говорим за автомобили с цена до 200 - 300$). Това определя и доста разлики в техниката на управление осбено при хлъзгава настилка.
Изборът си е изцяло твой и нали знаеш приказката за попарата!



Тема menietoнови [re: dpt]  
Автор WhitePower (kosmonaft)
Публикувано04.07.03 11:01



karal sam shkoda 200 hiljadi favorit pri tva
ebati kolata chupeshe se kato luda i to samo gluposti , njama da kazvam che e dolev val i na 5 huljadi oborotomera zaspivashe i neshte poveche , verigata e bez optegach pri rjazko rarane si ebava maikata za 50 hiljadi km- njama da obizdam poveshe shkodata, shtoto puk zimata beshe mnogo prohidima puk
za ladata mnogo eftin i zdrav avtomobil ,problemat na povecheto ladadjii sa parite
kavat che se chupeli ne e vjarno !!! prosto njamame pari da si gi stegnem izcjalo i vinagi gi karame na ruba da se schupi neshto
mojata e stegnah izcjalo predi 2,5 godini
karam bjasno i ne se pazja mnogo ot dupkite shtoto puk vozi meko
e oshte ne se e raztropala
samo malko razdicata ni jade mnogo no tova e druga tema i tam si ima zashtini sredsva
vupreki she obicham ladata sega shte si kupuvam Lancia
NO LADATA NJAMA DA JA PRODAVAM ZARADI KEFA OT ZADNOTO PREDAVANE S KOITO DOSTA MARKI NE MOGAT DA SE POHVALJAT
i taka nikoi da ne se obizda , samo kazvam faktite kakvito sa
mir na vskichki

Lada, ama ne suvsem



Тема Re: въпроснови [re: Philip]  
Автор FryscoМодератор (асансьор)
Публикувано04.07.03 12:58



Радвам се че попита...Смятам че за млад водач не е много удачно толкова лека отпред кола да се взима.За паркиране е супер, но аз като се научих да маневрирам с ладата вече с друга кола нямам проблеми да маневрирам.Но на дълъг път извинявай, точно преди няколко седмици за втори път карах шкода, томно на дълъг път и се убедих-твърде лека отпред, твърде директен волан, на високи скорости при неравен път е крайно нестабилна и едно по яко духване може да е причина да изгубиш контрол над колата.За ладата нямам никакви такива впечатления.Не е вярно че се чупи по-често и затова частите са по евтини-при една добра и старателна подръжка може и нищо да не и се счупи.Ако ти се занимава да поддържаш препоръчително е лада, примерно 2105 вече се намира и за под 1000 лв дори и до 500 стига но не са най-здравите екземпляри.
По темата-бях решил да я заключа, но сега съм на друг акъл, остава отворена...Ако се развие в дискусия лада или шкода само ще сменя заглавието.

Машиностроителен комбинат "Асансьорни монтажи"
Вход забранен!


Тема Re: въпроснови [re: Шkoдa]  
АвторPRESSURE (Нерегистриран)
Публикувано04.07.03 16:04



Колко километра?
...просто от любопитство...



Тема Re: menietoнови [re: WhitePower]  
АвторPRESSURE (Нерегистриран)
Публикувано04.07.03 16:08



Не, че се заяждам... но все пак тая кола беше служебна което съществено променя нещата с издевателствата над автомобилчето:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.