Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:19 01.07.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Огън в карба  
Автор BA3_21O3 ()
Публикувано14.05.03 01:18



щех да се самовзрвия, но се разминах само с опърляне :)). регулирам си аз свободния ход, и 4увам ладето заглъхва, подавам леко газ с лост4ето (бях свалил филтъра) и се 4ува бум и един огън като ми опърли миглите... още гледам кат пребозало теле :). Клапаните ли са се скапали съвсем, или проста така си прави шел99

Мене Не Ми Требе Джокер...Я Го Знам Бе..
СКАКАУЕЦ


Тема Re: Огън в карбанови [re: BA3_21O3]  
Автор burner (Бръммм...)
Публикувано14.05.03 09:19



На дядо ми джугана /8-ца на 27 години/ е като драгстер като се свали филтъра ... голямо е шоу като е студен - гърми и излиза огън поне на 50 санта от карб-а :-)))
Иначе ладето неми се е случвало да гърми така и нинам от какво може да е.
ПС: Абе ти морната с 99Racing ли я храниш??? Ей на тва се казва маняк :-)



Тема Re: Огън в карбанови [re: BA3_21O3]  
Авторrr (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 14:20



две причини:
1. Както предположи - заминали клапани
2. Центровка



Тема Re: Огън в карбанови [re: rr]  
Автор BA3_21O3 ()
Публикувано14.05.03 18:33



kajete ceni na klapanite, 4e taka ili ina4e otiwa za remont na semering i syedintel gumi4ki pa da zema i klapani da smenq :)

Мене Не Ми Требе Джокер...Я Го Знам Бе..
СКАКАУЕЦ


Тема Re: Огън в карбанови [re: BA3_21O3]  
Автор млaдeжa ()
Публикувано14.05.03 19:35



Един Джокер въпреки че си го знаеш.
Ще намериш на този адрес ориентировъчна цена на клапан.
И не само на клапани.Само трябва да си избереш по азбучен ред.

http://ladabg.com/pricelist.phtml

Огъня дето почити не ти е видял сметката правилно са казали момчетата.Ако има смукателен клапан отворен в момента - гръм-в цилиндъра то няма как взрива се разпространява и към карба.Това може да стане ако е изгорял и има дупка.И ако не затваря плътно което от своя страна може да има две причини поне.Първата ако са пренатегнати клапаните смукателните стоят постоянно отворени и от там връщане на взрива към лицето или някои други части на автолюбителя.Втората е ако са износени от дългогодишна експлоатация и не прилягат добре на леглото си.Първото е лошо щото много бързо иначе изправни смукателни клапани заминават на боклука много бързо.Второто се оправя с едно притриване което е за препоръчване пред нов клапан.Все пак от новия може да се очакват неприятности щото не е работил и напреженията не са се освободили от метала било термични било механични.Та във връзка с изложението ми по горе не те съветвам предварително да закупуваш подобни детайли щото може да не смениш всичките.Непременно като ги свалиш там където кобилицата натиска клапана обикновенно се получава вдлъбнатина която на шмиргел или ъглошлайф е хубаво да се махне.За притриването няма да пиша че ще стане дълго.
Та завърших с клапаните горе долу.Другата причина както забелязаха по горе може да ти е центровката.Центровка както на запалването така и на вида на горивната смес - бедна богата.Обикновенно силно обеднената смес трудно се запалва и не гръмва бързо така че не смогват газовете да излетят през изпускателния тракт та остава и за смукателния малко от там още остатъчни газове а смукателен клапан вече отваря - резултата ти е ясен.Друго когато гориш преднамерено 99 бензин дето хич не е за твоята машина освен ако по някаккъв начин не си си повишил степента на сгъстяване става следното - по високооктановото гориво гори по бавно защото не му са създадени условия да гръмне както трябва.В следствие се получава индентичнаситуация на бенда смес.Все още има газове в горивната камера а тръгва да отваря смукателен клапан - бум и веждите ти ги няма.За това не си харчи парите излишно а даже никак полезно за здравето на мотора с 99 октанов бензин.Абсолютно нищо не печелиш - нито мощност нито ускоряемост но виж вреди много от които - изброявам изгаряне на изпускателен клапан щото сместа няма да изгори напълно в камерата а ще доизгаря в каналите на главата в изпускателен колектор а ако е и фрапиращ случай смес на богата горивна смес и високооктаново гориво може изгарянето да продължи и в ауспуха.С което ще му се повиши температурата и ще изгори доста по бързо от обикновенното.
Центровка на запалването - прекалено ранното запалване има склонност към детонации но и кихване може да се получи и от това.Преди да е затворил смукателен клапан се подава искра и кво става бум ама клапана е отворен и излиза огъня навън през карбуратора.А виж късната искра пък ще ти загрее доста изпускателните клапани та и гърнетата като започнеш от сакса ще станат алено червени.Особенно добре зе забелязва на тъмно много е ефектно.Една червена ивица отдолу под колата - може да стане като лампа.
След изброените неща които може и да не са пълни - съвети - не си купувай клапани предварително отвори и виж как са старите.Центровай си машината за бензин 91 и си купувай от него зарежи 99.И качеството на сместа си виж но ако не караш на по дълги разстояния това може да стане само на газов анализ.Ако рискуваш 10 лв. толкоз струва стенда в Пловдив ще убиеш с един патрон два заека - хем ще ти видят искрата кога идва хем и сместа ще се разбере каква е.А при по навит майстор може да ти направи и сметка до колко ти е износен мотора като компресия да замери.
Ами толокова от мене ако има нещо питай първо щото пари се дават за тая работа и бая труд е.



Тема То си еба мамата. . .нови [re: млaдeжa]  
Автор BA3_21O3 ()
Публикувано14.05.03 22:11



ся зе та изгоря нещо цялото табло загасна, а и колата спря да пали мига4и също няма... За стен не ами аз направо в неделя съм на сервиз, ше помоля маняшки ако няма нищои против да ме дръпне до плиска, пък пиенето от мен.
Ве4е наистина ми минава през акъла да зема да я фърля тая кола...

Мене Не Ми Требе Джокер...Я Го Знам Бе..
СКАКАУЕЦ


Тема Re: Огън в карбанови [re: BA3_21O3]  
Автор BA3_21O3 ()
Публикувано14.05.03 22:17



така и не става да се нагласи свободния ход, ако прибера смука4а и гасне, ако го прибера и забуша карба с дунапрен си работи като на смука4, а съм опнал да пуща бензин на мах, дали е от клапаните, или съм осрал карба ...

Мене Не Ми Требе Джокер...Я Го Знам Бе..
СКАКАУЕЦ


Тема Re: То си еба мамата. . .нови [re: BA3_21O3]  
Автор ladaraider (новак)
Публикувано14.05.03 22:21



Абе не те разбирам... ти Лада караш, нали????

Спокойно, всички сме минали по тоя път!


Айде не така!!

Запретвай ръкави, сложи си обувки с които да не те боли докато риташ... и ... АЗ не отговарям ако си развалиш отношенията с някой близък човек, след като те чуе какви стихове й редиш на колата!
Къв сервиз ве, тя колата е видяла достатъчно, та затва ти го и връща, ама следващия път ще ти го върне тъпкано!
Та за тва - ти нея, или тя тебе???!??? Една разходка до Копитото да речем трябва да подейства благоприятно върху решаването на този вечен конфликт :) Ама да е някъде по това време, че иначе може да има коли.
Умната, ей!!!


Never changing values in an ever changing world!



Тема Re: Огън в карбанови [re: BA3_21O3]  
Автор млaдeжa ()
Публикувано15.05.03 20:09



Май бая неща си ос.ал та недей повече разчовърква нещата.Почни от някъде бе човек.Сипи си ако се довлечеш до бензиностанция 91 айде от там почни а по нататък запалване ама не чат пат и нещата леко по леко ще си дойдат на мястото.А за таблото продаватедни комплекти с бушони/предпазители ама не от ония/ та земи си смени твоите в случай че са с тел овързвани.
И давай че бала както каза наближава хей го 24 идва вече.



Тема Re: Огън в карбанови [re: млaдeжa]  
Авторbaz 21O3 (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 21:00



ne sa bushonite podoiram bobina




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.