Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:03 04.07.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема тъй като тук сте едни от най големите майсторинови  
Автор maniqshki (прелитащ)
Публикувано27.04.03 19:00



... искам да ви задам един лаишки въпрос. имам волво и лятно време , особенно като карам градско колата си загрява. Значи няма вентилатор(електрически) а е точно като на лада, с ремък към двигателя и генератора. Та можели ако ми е разхабен ремъка да загрява от това, и още липсата на дифузиор на радиатора може ли също да влияе до такава степен че да загрява.

благодаря ви в аванс, убеден съм че ще ми помогнете

ха сега де?!


Тема Re: тъй като тук сте едни от най големите майсторинови [re: maniqshki]  
Автор PRESSURE (не точно новак.)
Публикувано27.04.03 19:29



Първо кажи какво е.
На по старите Волва (предимно 2,3 и 7ци) перката е с някакъв топлоразширяем материал вътре и докато загрее колата перката само се увлича от вала, но не и се предава голям момент. Когато колата е студена загасен двигател нали перката може да я завъртиш с ръка. Виж какво е положението след като загрее колата - дали можеш да я завъртиш на ръка и ако се върти как се върти. Да не би този материал да се е прецакал нещо и перката да продължава само да се увлича без да има тяга и фактически да не създава необходимия дебит. После провери отгоре тръбата - като запалиш двигателя и почне да загрява дали отваря термостата. Тръбата се стопля изведнъж доста бързо. Също не знам защо, но лесно им се прецакват датчиците и показват прегряване, а всъщност всичко е нормално. Може да вземеш назаем чужд датчик просто да пробваш. Понякога 3-4 датчика може да покажат различни температури - тогава взимаш този който да показва нормалното.
А хлабавия ремък доста свири като е влажно времето, та не може да не го разбереш и просто го натегни (въпреки, че понякога и като е натегнат и като е влажно пак свири първия км).
А радиатора почти сигурно си е наред. Твърде е опростен за да му стане нещо. И не съм чувал за запушен.

GET IN SIT DOWN SHUT UP HOLD ON


Тема Re: тъй като тук сте едни от най големите майсторинови [re: PRESSURE]  
Автор млaдeжa ()
Публикувано27.04.03 19:58



Теоретично а защо не и практически - съпротивителния момент на водната помпа е по малък от този на генератора така че би следвало от това първо да намали зарядното напрежение а ако е много хлабав и двете.Заряд и прегряване.
Ако е много стар радиатора и евентуално са му сипвали или ти да си сипвал разни добавки дето уж спират теча на антифриза може да се е затъкнал с налепи които да му пречат да си върши работата.Едно а по някога и две промивания вършат чудесна работа.А и повърхноста на самия радиатор отвън също може да е насъбрала мушици и разни други боклуци които пречат да се отвежда топлината.
И нещо друго ми идва на ум.Ако датчика е както е при нас в главата монтиран при неправилно нагласяване на предварението на запалването или каране с неподходящо гориво за тази настройка топлината е в изпускателния тракт което допълнително го загрява.
Друго не се сещам за сега.



Тема Re: тъй като тук сте едни от най големите майсторинови [re: млaдeжa]  
Автор Шkoдa (Speedster)
Публикувано27.04.03 22:33



А липсата на дифузор? Това също не е малко! Особено при ниска скорост на движение...

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: тъй като тук сте едни от най големите майсторинови [re: Шkoдa]  
Автор maniqshki (прелитащ)
Публикувано28.04.03 11:53



шкода благодаря ти все пак че ми отговори. Кажи ми ако знаеш някъде части втора ръка, и по възможност да не са главорези, защото при Италианеца да речем в Овча Купел ми искат 35 лева за дифузъор , а дръг радиатор е 50 . Не е ли по добре да си купя нов радиатор а?

благодаря ти за инфото, убеден съм че ще ми помогнеш
и още веднъж 10х:)

ха сега де?!


Тема Re: тъй като тук сте едни от най големите майсторинови [re: PRESSURE]  
Автор maniqshki (прелитащ)
Публикувано28.04.03 11:57



мерси за съветите, утре пурвот нещо което ще направя е това и точно в тази последователност. пОсле ще постна резултатите и ще ви чакам за мнение.
още веднъж ти благодаря, btwколата е двигател б19а от 360-ка 2000 кубика.
утре ще се обадя че днес съм на работа:)

ха сега де?!


Тема Re: тъй като тук сте едни от най големите майсторинови [re: млaдeжa]  
Автор maniqshki (прелитащ)
Публикувано28.04.03 12:03



благодаря за инфото , ще направя проверка утре . После най вероятно пак ще се обърна към вас за читав сервиз , където евентуално могат да ми помогнат, на що годе човешка цена.

а да , а може ли да загрява от това че карам на газ? не мисля че е така , понеже изпарителя би трябвало да отнема от топллината, но съм лаик и затова не ме е срам и си питам?

ха сега де?!


Тема Re: тъй като тук сте едни от най големите майсторинови [re: maniqshki]  
Автор млaдeжa ()
Публикувано28.04.03 16:49



Аз например си имам дифузор но на газ ми грее лятото.На бензин - не.Но това не ми попречи да промия радиатора оснавно външно и вътрешно както и цялата охладителна система.
Успех.



Тема Re: тъй като тук сте едни от най големите майстори [re: maniqshki]  
Автор PRESSURE (не точно новак.)
Публикувано28.04.03 18:32



Извинявай за тъпия въпрос, но това шестака ли е? Не , че това принципно променя нещата с охлаждането. Разкажи ми по-подробно за него.

GET IN SIT DOWN SHUT UP HOLD ON


Тема Re: тъй като тук сте едни от най големите майсторинови [re: PRESSURE]  
Автор maniqshki (прелитащ)
Публикувано28.04.03 21:43



ами да същия, върви яко , но загрява като се кара бавно, хеле на градско, иначе съм я гонил до 195 км/ч никакув проблем при това ги поддържах близо 10 минути, ядоса ме една 124/200д зех му акъла. Та колата е на това дередже щото ми е тежко крачето. Та да ти поясня загрява градско като я карам на газ и утре съм свободен и следвайки вашите вещи напътствия , за които ИскреннО ви БЛАГОДАРЯ, ще се опитам да измисля нещо. И ще ви постна резултата:))
до утре!:)))

ха сега де?!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.