Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:10 26.06.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема предно стъкло на ВАЗ 2107  
Авторлюбитeл шoфьop (Нерегистриран)
Публикувано11.04.03 13:13



Счупиха ми предното стъкло.
От интернет намерих информация за Автосервиз "Кобра". Там цената за триплексово предно стъкло е 68 лева с монтажа, обещават и да го монтират на място, пак за 68 лева, без надценка за идването "в къщи".
Има ли някой мнение това добра цена ли е? Нямам опит със сервизи, и докато събирам парите ми се ще да получа мнението Ви.

Благодаря предварително.



Тема Re: предно стъкло на ВАЗ 2107нови [re: любитeл шoфьop]  
АвторBB (Нерегистриран)
Публикувано11.04.03 13:38



Предно стъкло втора употреба е някъде 15-20лв.Ако е още на колата го махаш като влезеш вътре и го избиеш навънка ама леко да не скъсаш гуменото уплътнение.Преди да го махнеш разкарваш от уплътнението лайсната дето го държи стегнато.Това става с отвертка или друго такова.След това слагаш на новото старо стъкло уплътнението и по периферията дето влиза в ламарината на купето поставяш някакъв здрав канап.Притискаш стъклото отвънка (помага ти някой) и издърпваш канапа от вътрешната страна на купето.Канапа прехвърля вътрешната страна на уплътнението откъм салона.Само като го гледаш как става и ти е кеф.Където трябва си помагаш с отвертката.По големия зор е като слагаш обратно горепосочената стягаща лайсна.За по сигурно намажи гуменото уплътнение отвъншната страна дето се опира в ламарината и стъклото със силикон (прозрачен).Това е превенция за течове.Това е.Работа за 20-30мин.Аз наместо да ходя по сервизи и да давам пари за глупости, с малко средства (3-пъти по малко) си реших проблема идеално.Това е разбира се ако можеш и ти се занимава.Между другото тази операция съм я гледал като малък преди 15г в сервиз Изток и от там знам номера с канапа.....



Тема Re: предно стъкло на ВАЗ 2107нови [re: любитeл шoфьop]  
Автор FryscoМодератор (шашкънин)
Публикувано11.04.03 22:15



Предно не знам, но задно знам че струва 35 лв с уплътнението.Разбира се за сравнение и дума не може да става, задното не е триплексово.Но така ми се струва добра цена, поне според мен, още повече че Кобра са известна фирма, с добро реноме, и щом предлагат и безплатен монтаж на място явно си държат на клиентите.


FRYSCO LADA tuning


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.