Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:09 29.06.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ура ,сдобих се със супер съединителнови  
АвторDiletanta (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 23:29



Да в разправям значи.Въпреки многочасови и многодневни увещания от майстори и не дотам майстори да не си купувам съединител - комплект от битака. най- накрая си купих точно от там. Майстора ми заяви, че като го смениме ще кара не повече от 20 000 км ама каквото съм купил , купил.Та взех си съединител , притискателен и лагер след доста избиране и назландисване по въпроса за цената, щата там знаете всичко е дърво. Ама гледах като ще е дърво поне да не е четвъртито.Целия комплект беше помалко от 100 лв. В неделя го сменихме и аз със свито сърце се качих в колата да го пробвам.Натискам - нищо. Някакво усилие никакво все едно ти е изпуснала помпата на съединителя или ти е изтекла спирачната течност. Викам му на майстора нещо не е наред съединителя е много мек.Той вика - какъвто си го взел такъв.Казвам му нещо да не би на не е затегнато, направено - знам ли. Вика пали. Запалвам, слагам на скорост - масло. Потеглям леко - тръгва като как си пише по книгите - плавно без придърпване. Направо не можах да повярвам.И какъвто съм си песимист си мисля сега като улегне сигурно ще почне я да не включва на скорст, я нещо друго.
Карам я вече втори ден - значи около 40 км. никаква промяна.Лекотата на натискане е просто изумителна.Нямам някакъв супер опит с ладите и не знам какво усилие трябва но си направих експеримент. Натисках последователно педала на съединителя и на спирачката /при работещ двигател/ с десен крак и усилието беше по малко в полза на педала на съединителя.
в една от темите в този клуб беше третиран въпроса за невъзможност да се включи на първа или която и да е предавка при добре загрял двигател и скоростна кутия. Много внимателно прочетох всички мнения тъй като имах същия проблем и минах през цялата одисея с смяната на горна помпа, долна, /на съединителя/, масло в скоростната кутия и какво ли още не. С гордост-поне засега-мога да кажа, че нямам тоя проблем. Ако стане нещо допълнително - ще пиша.



Тема Re: Ура ,сдобих се със супер съединителнови [re: Diletanta]  
АвторGandalf (Нерегистриран)
Публикувано05.03.03 00:39



Be priateliu kazvash 100 lv , i ot bitaka? hmmm mai si se minal malko v cenata ama haide ne e za umirane chak az na Samarata smenih i dvata ferodovia za 16 a metalnia za 63 , ruski , ostanah ocharovan ot ferodovia, predi sum slagal proizveden ot Ford Europe, razlika s toia segassnia niama, izpipan e .
neznam ti na koi si popadnal, ferodovia e v edna jultinkava kutia , i e s kanali po ferodoto,
zasega raboti moia ,imashe edno trakane predi sus staria, sega si e tiho i si bachka



Тема Re: Ура ,сдобих се със супер съединителнови [re: Gandalf]  
Автор Шkoдa (Speedster)
Публикувано05.03.03 09:57



Да, определено с цената не е наред работата! Valeo пълен комплект го взимам за 85лв! Но, важното е да си случил с качествени детайли! Колкото до лекия педал - винаги се получава този ефект, когато от прекалено износен съединител изведнъж започнеш да работиш с чисто нов комплект!
Дано имаш късмета да изкараш поне 150 000 с този комплект!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Ура ,сдобих се със супер съединителнови [re: Шkoдa]  
АвторMVM27 (Нерегистриран)
Публикувано05.03.03 16:14



Какво да кажа,просто си голям късметлия и направо ти завиждам,но не ти мисля лошото,дано да искараш необходимия пробег без проблем.Успех.



Тема Re: Ура ,сдобих се със супер съединител [re: MVM27]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано05.03.03 18:19



Принципите на спирачния педал и този дето задейства съединителя са различни за това и педала на спирачките се втвърдява и колкото и да натискаш не може да се мери с този на съединителя.Така че този тест не е правилен.
Иначе и аз се присъединявам към пожеланията за безаварийна работа на възела като цяло.Щото е голяма хамалогия при демонтаж и монтаж.



Тема Re: Ура ,сдобих се със супер съединителнови [re: mladeja]  
Автор WhitePower (kosmonaft)
Публикувано09.03.03 23:03



Chuh za saediniteljat i se pitam bree mojat shto stana po tezak kato go smenih i mi objasniha , pritiskateljat mi e nov i se okaza che pruzinite ne sa mu omeknali i za tova mi e tegav a na stariajt pruzinite sa meki i ne pritiska dobre i za tova , da imashe tozi problem kogato sam s 5 choveka i trugvam po mnogo goljamo nanagornishte e sega problema go njamam no pak pedala ( shte mi trjabva servo za suedinitel)
uspeh i dano njamash problemi , sega samo spodeljam i az mnenie ama dano maistorut ti go e napravil katohorata

Lada, ama ne suvsem



Тема Re: Ура ,сдобих се със супер съединителнови [re: WhitePower]  
Автор Шkoдa (Speedster)
Публикувано10.03.03 09:54



Ако съединителят ти е станал много тежък, причините могат да са само 4:
1. Сложен е притискателен диск, на който е премахнати плочката с трите пластини, върху която действа аксиалния лагер
2. Задържа муфата на аксиалния лагер върху "Фунията", върху изходящия вал-дано да не е това, иначе скоро ще се счупи
3. Пробита вилка/опорние болт върху който прави рамо я пробива/ или страшно прояден опорен болт
4. Извън механизма може да пречи само опиране на вилката в момента на изключване в тунела на купето, или в тръбата на АГУ, която обикновено минава от там

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Ура ,сдобих се със супер съединителнови [re: Шkoдa]  
Автор lvan4O (непознат )
Публикувано10.03.03 19:05



Baia pari si hvarlil.Az tai zima i az si smeniah saidinitelia i sam.Moskvicha be6e na 100000km i ne be smenian saidinitel.I az smeniah pritiskatelen disk , ferodov disk i lagera na mahovika i vsi4ko na vsi4ko mi struva6e 12lv.Kato pritiskatelnia i ferodoto gi vzeh nastaro ama si biaha bez zabelejka.To da ti kaja poniakoga starite 4asti sa po dobri ot tia nivite deto gi prodavat v magazina.Za sia sam mnogo ama mnogo dovolen.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.