Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:28 29.06.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Зареждане на акумулатора на Самаранови  
АвторNikiboy (Нерегистриран)
Публикувано26.02.03 15:57



Като сме започнали със Самарите, нека да продължим.

Проблема при мене какъв е?

Акумулатора незнайно защо е 72 ампера (май е малко големичък за Самара 1300 но така я взех), та този акумулатор не се зарежда както трябва. Съдя за това по датчика на таблото, показва напрежение около 10 волта, което е мъничко - трябва да е май около 14.

Иначе акумулатора е на 1 година и е МОНБАТ.

Пишете ако знаете нещо по въпроса.



Тема Re: Зареждане на акумулатора на Самаранови [re: Nikiboy]  
Автор WhitePower (kosmonaft)
Публикувано26.02.03 16:41



ima tri neshta
remak
rele
generator
pochvai ot nai lesnoto no ako mozesh si zameri zarezdaneto a ne vjarvai mnogo na tova na tabloto

Lada, ama ne suvsem



Тема Re: Зареждане на акумулатора на Самара [re: WhitePower]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано26.02.03 23:02



Бих допълнил - ако е слабичък генератора за мощностите дето ги ползваш ще трябва да се ограничиш като мен от някои от тях.



Тема Re: Зареждане на акумулатора на Самаранови [re: Nikiboy]  
Автор Samara (непознат )
Публикувано27.02.03 08:23



White Powera е абсолютно прав. Моя волтметър на таблото си показва каквото си иска, най-добре да замериш с истински волт-метър. Трябва да е 13,6 - 14,2 V.
Релетата Вградено е отзад горе на генератора ) също са калпави, още от магазина правят каквото си искат, трябва да се пробва на място. Имай предвид , че до 1996 са един вид ( с отделяем четкодържач ), а след това друг ( четкотържача не се отделя от релето ). Така пише в последната ми книга. Руснака казва , че са взаимозаменяеми , но не съм пробвал.Пише че като се мери релето, мотора трябвало да работи 15 мин. да се светнат фаровете и тогава да се мери между клема 30 и масата на генератора. Така се проверява на генератора , а има и методология за проверка , на отделено реле, но книгата не е при мен в момента и не мога да кажа как точно беше.
Един акумулатор скапах заради презареждане, гледам на таблото, че си зарежда добре, а като го замерих то 15,6 V, ама беше късно. Търсил съм подходящ волтметър да сложа допълнително по таблото, но неможах да избера.
Вече веднъж казах , че не съм много спец по тоците, ама гледам да чета и да се уча.



Тема Re: Зареждане на акумулатора на Самаранови [re: Nikiboy]  
Автор Samara (непознат )
Публикувано27.02.03 08:28



Сега се сетих, Монбат имат фирмени магазини по големите градове, там и обслужват акумулаторите, отиваш при тях те мерят гледат и ти казват какво става.



Тема Re: Зареждане на акумулатора на Самаранови [re: Samara]  
Автор Nikiboy (познат/непознат)
Публикувано27.02.03 11:08



Loshoto e che sutrinta zapalih bez problemi, ama po edno vreme kato mi svarshi gastta, kolata mi zagasna. Kogato probvah da zapalq na benzin se okaza 4e akumulator niama.

Napravih si malko fitnes ( sluchi se bash na edno bairche do Sofialend) i si otidoh pesha na rabota.

Dnes shte ia priberat v serviza i shte vidim kakvo e v dejstwitelnost i shte vi pisha.

Pozdravi



Тема Re: Зареждане на акумулатора на Самаранови [re: Nikiboy]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано27.02.03 19:13



Купил съм си и инсталирал едно волтметърче за 7-8 лв. май беше с цифров дисплей в приятно зелен цвят и парарелепипедна форма.Мери с тоност до първи знак.Доволен съм вързал съм го през копче за да не може да харчи така необходимата енергия да си проверявам от време на време какво става на тоя фронт.



Тема are i as da kaja.....нови [re: Nikiboy]  
Автор seal ® ()
Публикувано27.02.03 23:13



taka sa akumolatora: ne e golqm ne pre4i da e po golqm stiga sarejdaneto da e dobro nqma stra6no. ne se pritesnqvai po golqm po-dobre stiga da ima6 mqsto.
taka vasmojnite pri4ini sa slednite no bes svalqne ne moje da se kaje ni6to konkretno no:
regulatora na naprejenie ako e toi i si re6il da go smenq6 no ne si sigoren kakav da vseme6 sa6toto kato gledam tes kadeto gi prodavat sa dosta fal6ivi sa da nqma6 qdove si vsemi na HUCO po skapi sa no sa po nadejni.
otplesnah se ot vasmojnite pri4ini no te sa:
slab minus na GENERATORA
isnoseni 4etki
isgorqla statorna namotka na generatora
skasen rotor na generatora no mnogo trudno se ustanovqva
probiv vav diodite na ispravitelniq blok na generatora
hlabav remak
vasbujdane na akumolatora
i rasru6en akumolator proverqva se sas tovarna vilka. pod tovar trqbva da sadarji 8V ako sapo4ne da pada sna4i e sa smqna
oh malko se poovlqkoh moje i da sam propusnal ne6to no sled svalqneto mu se ustanovqva nai dobre vasmojnata pri4ina.
tesi raboti ti gi kasvam pri polojenie sam da si otstrani6 problema a ina4i sa isli6ni
nadqvam se da sam bil obektiven............................
AKO NQKOI IMA VAPROSI 6TE MU OBESNQ PO PODROBNO................




Тема Re: Za regulatora ?нови [re: seal ®]  
Автор Samara (непознат )
Публикувано28.02.03 07:58



Кажи за този регулатор на NUCO, може ли да се вгради на мястото на оригиналния или трябва да се монтира някъде и да се свърже. Щото оригиналния държи четките и пр. Аз имам монтиран един Жигулски РР, като резервен на оригиналния, ако се наложи да го включа, ама с този волтметър на таблото, докато разбера какво става вече ще е късно.
Някой има ли впечатление от типа регулатори след 1996 г., щото другите по-стария тип наистина са много фалшиви.
Ама теб пък вече какво ли те е грижа , нали сложи онази електроцентрала !



Тема Istinataнови [re: Nikiboy]  
Автор Nikiboy (познат/непознат)
Публикувано28.02.03 18:08



Sigurno niakoi 6te padne kato vi kaja kakwa e istinata.

Predi malko si vzeh kolata ot serviza, okaza se 4e predi 1 sedmica kato sa smeniali remaka sa go smenili s po-dalag.

Inache vsichko ostanalo bilo OK.

Veseli praznici.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.