Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:44 23.05.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема LADA NIVA - ???  
Авторmmm (Нерегистриран)
Публикувано15.02.03 23:38



ISKAM DA KUPIA LADA NIVA.
NIAKOI MOZHE LI DA SPODELI POVECHE INFORMATZIYA PO VAPROSA I ZA TEZI MASHINI???!!!!

PREDVARITELNO MERSI



Тема Re: LADA NIVA - ???нови [re: mmm]  
Авторteen_f (Нерегистриран)
Публикувано16.02.03 00:10



Ot ofisa na firmata vnositel na LADA za Bulgaria 6te vi otgovorqt na vuprosa
chestno kazano moga i az da vi dam informaciqta no 6te otneme mnogo vreme
zvunnete na 038662151 i 6t epolu4ite infoto



Тема Re: LADA NIVA - ???нови [re: teen_f]  
Авторmmm (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 09:32



zora mi e da razbera kakvo me chaka s takava kola, tolkova dobri vsedehodi li sa,
kak se darzat po nashite patishta, kakav im e razhoda na gorivo,gniat li im mnogo lamarinite - takiva neshta. za chasti i podrazka - iasno. karal sam samara 6 godini i imam idea za servizi i magazini za chasti.



Тема Re: LADA NIVA - ???нови [re: mmm]  
Автор 4 x 4 (новак)
Публикувано17.02.03 09:51



АМИ ТРЯБВА ДА ТИ КАЖА ЧЕ ТАЗИ ГОДИНА КАТО ХОДИХ С МОЯТА НИВА ДО МОРЕТО С БАГАЖ И ТРИМА ВЪЗРАСТНИ ХОРА + ЕДНО ДЕТЕ НА 3 ГОДИНИ МИ ДАДЕ РАЗХОД ПОД 9 ЛИТРА НА 100 НА ДЪЛГО. НИВАТА Е НА 45000 КМ. ИНАЧЕ СЪМ Я КАРАЛ ПРЕЗ РЕКИ КАЛ И БЕЗПЪТИЩА А ЗИМНО ВРЕМЕ НЯМАМ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ С ПОВЕДЕНИЕТО НА ПЪТЯ. РАЗБИРА СЕ ТРЯБВА ДА СЕ ГРИЖИШ ЗА НЕЯ. КАКТО ВСЕКИ РУСКИ АВТОМОБИЛ МОЖЕ ДА СЕ ЖЕЛАЕ ОЩЕ МНОГО НО ЗА ТОЛКОВА ПАРИ-ТОЛКОВА. АЗ ЛИЧНО НЕ БИХ СМЕНИЛ НИВАТА ЗА ДРУГ АВТОМОБИЛ. КОГАТО Я КАРАШ ОБАЧЕ ИЗВЪН ПЪТЯ РАЗХОДА НА ГОРИВО Е КЪМ 11 - 12 ТА МОЖЕ БИ И ПОВЕЧЕ ЛИТРА. АКО ИМАШ ПАРИ И МЕРАК ЩЕ Я НАПРАВИШ СУПЕР. ПОНЕ ТАКИВА СЪМ ВИЖДАЛ В ИНТЕРНЕТ. ВСЕ ПАК ТОВА Е ЛИЧНО МНЕНИЕ НО КОЙТО СЕ КАЧИ НА 4 Х 4 ЗАБРАВЯ ЗА ДРУГ АВТОМОБИЛ. АБЕ ЗАВИКИ КАКАВА МУХА ТИ Е ВЛЕЗНАЛА В ГЛАВАТА...



Тема Re: LADA NIVA - ???нови [re: 4 x 4]  
Авторmmm (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 11:08



благодаря ти за информацията!!!
да ти кажа писна ми като тръгна на път да правя слаун между дупки, да карам с 20 КМ, защото ако карам по-бързо може да ми падне двигателя, да карам по светло защото през ноща не знаеш в какъв трап може да влезеш, да се шашкам зимно време дали като тръгна за някъде ще мога да се прибера, преди да ме е затрупал снега - ей такива работи.
и понеже не вярвам скоро да ни оправят пътищата, нито да почнат да ги чистят и опесачават, както из Европата, независимо какви пътни такси ще ни събират, а и не мога да си купя "хамър", реших да се пробвам с една нива.
карал съм руска кола достатъчно дълго време /взех я нова и за 6 години й навъртях 160 000 км./ та си знам че не са връх на сладоледа, но пък подръжката им е ефтина, а и части всякакви.
кажи ми твоята с какъв двигател е 1,6 или 1,7 и освен проблемите с ръждата имал ли си някакви други сериозни проблеми. мощноста на двигателя й вързва ли се с килограмите на купето, каква й е максималната скорост, всякаква такава информация ще ми е интересна. иначе съм карал niva на кратки отсечки и като купе и комфорт на каране ми харесва.



Тема Re: LADA NIVA - ???нови [re: mmm]  
Автор 4 x 4 (новак)
Публикувано17.02.03 11:34



НИВАТА Е 1,7 И Е НА 6 ГОДИНИ. ЧЕСТНО ДА ТИ КАЖА НЕ Е ГЛЕДАНА МНОГО ЗАЩОТО Е МАЛКО КАК ДА КАЖА СЛУЖЕБНА НО СИ Я ПОЛЗВАМ КАТО МОЯ. ТОВА ГО КАЗВАМ ЗАЩОТО МИ СЕ ЩЕ ДА Я НАПРАВЯ МАЛКО ПО-ТАКА АМА КАТО НЕ Е МОЯ УТРЕ МОЖЕ ПАРИТЕ МИ ДА ОТИДАТ НА ВЯТЪРА. ТАЗИ НИВА СЕ Е ПАДНАЛА С ДОСТА ДОБЪР ДВИГАТЕЛ НЯМАМ НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ С НЕГО. НА ВРЪЩАНЕ ОТ МОРЕТО ОБАЧЕ МИНАЛАТА ГОДИНА СЕ ПРЕЦАКА СКОРОСТНАТА КУТИЯ ЗАЩО БЕШЕ КАРАНА ИЗВЕСНО ВРЕМЕ С ИЛИ ДАЖЕ БЕЗ МАСЛО. КАЗАХ ТИ ЧЕ Е МАЛКО СЛУЖЕБНА И САМО СЕ КАРА НИКОЙ С ИЗКЛЮЧЕНИЕ НА МЕН НЕ И ОБРЪЩА ВНИМАНИЕ СИПВА И КАРА. ГОЛЯМИ СОРОСТИ НЕ МОЖЕШ ДА РАЗВИВАШ ПО КАТАЛОГ ТЯ Е 137 КМ. НАЙ-ДОБРАТА СКОРОСТ ЗА НИВАТА СПОРЕД МЕН Е 90-100 КМ. МОЖЕ И ПОВЕЧЕ ДА КАЖЕМ ДО 110 КМ. ПОВЕЧЕ НЕ. ВСЕ ПАК Е 4 Х 4. МАЛКО Е ШУМНА ВЪТРЕ И ВОЗИ МАЛКО ПО-ТВЪРДО НО ПАК КАЗВАМ ЧЕ Е ДЖИП. КОФТИ Е МАЛКО С БАГАЖНИКА ЗАЩОТО НЕ Е ГОЛЯМ И АКО ИМАШ СЕМЕЙСТВО Е ТЕРСЕНЕ. ИНАЧЕ СЪС СЕДАЛКИТЕ ОТ САМАРА Е МНОГО УДОБНО. ИМАМ МЕРАК ДА СИ КУПУВАМ ЛИЧНА ТАКАВА. ИЗВИНЯВАЙ ЧЕ ПИША ТАКА МАЛКО НА ОБОРОТИ. АКО ИМАШ МЕРАК И ПАРИ МОЖЕ ДА Я НАПРАВИШ СУПЕР. НАЙ-ГОЛЯМОТО МИ ПРИКЛЮЧЕНИЕ Е ПРЕМИНАВАНЕ ПРОЛЕТНО ВРЕМЕ ПРЕЗ ЕДНА РЕКА ДЕТО ЩЯХМЕ ДА СИ ОСТАНЕМ ТАМ АМА НАЛИ ИМА БЛОКАЖ НА ЦЕНТРАЛНИЯ ДИФЕРЕНЦИАЛ И ИЗЛЕЗНАХМЕ БЕЗ ПРОБЛЕМ. ПОСЛЕ ИМАШЕ КАЛ ЧАК НА ТАВАНА А НА МЕН СЪРЦЕТО МИ БЕШЕ В ПЕТИТЕ. ИМА И БЪРЗИ И БАВНИ СКОРОСТИ КОИТО СА ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ ЗА ЕДИН ДЖИП ЗАЕДНО С БЛОКАЖА НА ДИФЕРЕНЦИАЛА. АБЕ ДОБЪР Е АВТОМОБИЛА АМА АКО МОЖЕШЕ БРАТУШКИТЕ ДА СА СЕ ПОСТАРАЛИ МАЛКО ПОВЕЧЕ А МЕГДАН ЗА ТОВА ИМА БЕЗ ДАЖЕ ДА ПРОМЕНЯТ КОНСТРУКЦИЯТА. ВСЕ ПАК ЛАДА НИВА Е БИЛА НА ПАРИЖ ДАКАР. СЪС ЗДРАВЕ



Тема Re: LADA NIVA - ???нови [re: 4 x 4]  
АвторMMM (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 12:10



БЛАГОДАРЯ!
НАПРАВО СЕ НАВИХ. СМЯТАМ ДА СИ Я ДОКАРАМ ОТ ВЪН ЗАЩОТО СЪМ СИГУРЕН, ЧЕ КАЗАЦИТЕ СЕ СТАРАЯТ ПОВЕЧКО, КОГАТО Е ЗА ИЗНОС.
КОЛКОТО ДО ШУМА В КУПЕТО-НОРМАЛНО ВСЕ ПАК Е 4х4. И МАКСИМАЛНАТА СКОРОСТ НЕ МЕ ПРИТЕСНЯВА. ТО КОЛАТА ДЕТО Я КАРАМ СЕГА КАТО ВДИГА 190, ТА ГОЛЯМ КИЛИПИР. КАТО ТРЪГНЕШ НА ДЪЛЪГ ПЪТ, МЕСТАТА, КЪДЕТО МОЖЕ ДА СЕ КАРА НАД 130 СЕ БРОЯТ НА ПРЪСТИ.
С РИСК ДА СТАНА НАХАЛЕН - БИ ЛИ МИ КАЗАЛ КАК Е С ОКАЧВАНЕТО, ТО МИ Е НАЙ-ИНТЕРЕСНО, КАТО СИЛНИ И СЛАБИ СТРАНИ.
А СЪЩО - БЛОКАЖА И БЪРЗИТЕ И БАВНИ СКОРОСТИ - КАК СЕ ДЪРЖАТ.
КАЗХ ЧЕ СЪМ КАРАЛ НА КРАТКИ ОТСЕЧКИ NIVA, НО НЯМАХ ВРЕМЕ ДА СИ ПОИГРАЯ С ТЕЗИ НЕЩА.



Тема Re: LADA NIVA - ???нови [re: MMM]  
Автор 4 x 4 (новак)
Публикувано17.02.03 12:42



БЛОКАЖА Е НА МЕЖДИННИЯ ДИФЕРЕНЦИАЛ И АКО ПОПАДНЕШ В КАЛ ИЛИ НЕЩО ТАКОВА ЩЕ ТЕ ИЗВАДИ. СТИГА И 4 КОЛЕЛА ДА НЕ СА НА МЕКО. КОГАТО Е С ВКЛЮЧЕН БЛОКАЖ ВЪРТИ И ПРЕДНИЯ И ЗАДНИ МОСТ БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ КОИ Е В КАЛТА И КОЙ НА ТВЪРДО. А БАВНИТЕ МЕ КЕФЯТ НАЙ-МНОГО ЗАЩОТО ЗА ГОЛЕМИ НАКЛОНИ ЗА КАЧВАНЕ ИЛИ СЛИЗАНЕ Е МНОГО ДОБРЕ. ПРИ КАЧВАНЕ ВКЛЮЧВАШ И КОЛАТА СИ КАТЕРИ САВСЕМ БАВНО ПОД 5КМ В ЧАС И СИ ПРЕВЗЕМА ВЪРХА А КОГАТО СЛИЗАШ И СИ НА БАВНИ ТЯ СИ СЛИЗА СЪВСЕМ БАВНО БЕЗ ГАЗ И СПИРАЧКИ А САМО РАБОТИШ С ВОЛАНА. ОКАЧВАНЕТО И С ПРУЖИНИ ОТПРЕД И ОТЗАД. КАКТО ТИ КАЗАХ ВОЗИ МАЛКО ТВЪРДО И АКО Е КЪСА БАЗА НЯКЪДЕ МОЖЕ ДА ПОДСКОЧИ АКО СИ С ПО-ГОЛЯМА СКОРОСТ. ВСЕ ПАК ОБАЧЕ НЕ Е МНОГО ЗА OFF-ROAD ЗАЩОТО НЯМА РАМА КОЕТО Е СЪЩО АТРИБУТ НА ИСТИНСКИТЕ ДЖИПОВЕ. ЛАДАТА НИВА ОБАЧЕ Е ПО ДЖИП ОТ СУЗУКИ ВИТАРА ИЛИ ТОЙОТА RAV 4 ИЛИ ЛЕНД РОВЪР ФРИЙЛЕНДЪР.
ТУК МОЖЕШ ДА ВИДИШ НЯКОИ ИНТЕРЕСНИ НЕЩА ЗА ЛАДА НИВА. НАПРИМЕР КАК ДА СТАНЕ ПО-ТИХА И ДРУГИ ПОДОБНИ. САЙТА Е: http://www.niva.msk.ru/
АЗ АКО БЯХ НА МЯСТОТО НА РУСНАЦИТЕ НЯМАШЕ ДА ПРАВЯ НОВ МОДЕЛ А ЩЯХ ДА ДОРАБОТЯ НАСТОЯЩИЯ. КАТО Я КУПИШ СЕ ОБАДИ. ТИ ЗА КАКВО МИСЛИШ ДА Я ПОЛЗВАШ...



Тема Re: LADA NIVA - ???нови [re: 4 x 4]  
АвторMMM (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 14:54



КАКТО СПОДЕЛИХ, ИСКАМ КАТО ТРЪГНА НА ПЪТ ДА НЕ МИ ДРЕМЕ, ЧЕ ИМА ДУПКИ,БАБУНИ И ДРУГИ ГАДОСТИ, ДА НЕ НОСЯ ВЕРИГИ ЗИМНО ВРЕМЕ, И ДА НЕ ТРЪШКАМ ПАРИ ВСЯКА ПРОЛЕТ ЗА РЕМОНТ НА ОКАЧВАНЕ, ТЪЙ ЧЕ НЕ СТАВА ВЪПРОС ЗА OFF-ROAD. ТОЕСТ СМЯТАМ, ЧЕ И БЕЗ РАМА ЩЕ МЕ УДОВЛЕТВОРИ.
ВСЕ ПАК Е РУСКА КОЛА И ДОПУСКА ЗА ЯКОСТ ЩЕ ДА Е ПО-ГОЛЕМИЧЪК, НАДЯВАМ СЕ.
ЗА ФРИЛЕНДЪРА СИ ПРАВ-ГОЛЯМА БОЗА Е, ЩО ГО ИЗБРАХА ЗА КОЛА НА ГОДИНАТА ХИЧ НЕ МИ Е ЯСНО. КАРАХ ТАКЪВ ЕДНА СЕДМИЦА И ТРЯБВА ДА ТИ КАЖА, ЧЕ ВОЯ НА ТРАНСМИСИИТЕ Е С ДЕЦИБЕЛИТЕ НА УРЕДБА, А КАК КЛАТИ-НЕ Е ИСТИНА. МОЖЕ ДА ХВАНЕШ МОРСКА БОЛЕСТ.
ОТ TOYOTA САМО ЛЕНД КРУИЗЕРА /СТАРАТА ВЕРСИЯ/ И ПИКАПИТЕ СА ИСТИНСКИ ЗВЕРОВЕ, НО ТАКЪВ ЩЕ СИ КУПЯ В СЛЕДВАЩИЯ ЖИВОТ.
ТА КАТО СЕ ПООГЛЕДАХ-НА ТОЗИ ЕТАП ЕДИНСТВЕНАТА АЛТЕРНАТИВА Е NIVA-ТА.



Тема Re: LADA NIVA - ???нови [re: MMM]  
Автор 4 x 4 (новак)
Публикувано17.02.03 15:19



И ПРИ МЕН СТОЯТ НЕЩАТА ТОЧНО ТАКА. ГОЛЕМИ ДЖИПОВЕ - МНОГО ПАРИ. АМА ДА ТИ КАЖА ЧЕСНО ЧЕ ДОРИ ДА СПЕЧЕЛЯ ОТ ТОТОТО ПАК ЩЕ СИ КУПЯ НИВА ВМЕСТО НЯКОЙ ЛЪСКАВ ДЖИП ТА ДА МЕ Е СТРАХ ДА МИНА ПРЕЗ НЯКОЯ ВАДА. СМЕТНИ САМО ЗА 50000 - 60000 ХИЛ. ЛЕВА КОЛКО НИВИ ЩЕ СИ НАКУПИШ. ПО КОЛЕДА КАТО СЕ ПРИБИРАХ ОТ БОТЕВГРАД ПО МАГИСТРАЛАТА ЗА СОФИЯ ВСИЧКО КАРА С 50 А АЗ В НАЙ-ЛЯВАТА ЛЕНТА С 90 - 100 БЕЗ ПРОБЛЕМ. ТАКА ЧЕ ПОНЯКОГА СЕ ЧУСТВАШ И КАТО ЦАР НА ПЪТЯ НЕЗАВИСИМО ЧЕ СИ В ЛАДА НИВА. ЕДНО ЗНАМ СЪС СИГУРНОСТ КАЧИЛИ СЕ ЧОВЕК НА АВТОМОБИЛ 4 Х 4 ЗАБРАВЯ ЗА ДРУГИ КОЛИ. АЗ НЕ ХОДЯ НА СЪСТЕЗАНИЯ OFF-ROAD НО ЗА РИБОЛОВ ИЗЛЕТИ СРЕД ПРИРОДАТА И ДРУГИ ТАКИВА НИВАТА СИ Е ВЪРХА. И АЗ СИ МИСЛЯ ЧЕ БРАТУШКИТЕ ЗА ЗАПАДНА ЕВРОПА СЕ СТАРАЯТ ПОВЕЧЕ ПРИ СГРОБКАТА АМА МИ СЕ ЩЕ ДА СИ Я КУПЯ НОВА ТА ДА СИ Я ПОДДЪРЖАМ КАКТО АЗ СИ ЗНАМ. СИГУРЕН СЪМ ЧЕ ЩЕ МИ СЕ ОТБЛАГОДАРИ ЗА ГРИЖИТЕ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.