Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:50 28.09.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Електронно запалване - Самара  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано15.01.03 09:57



Колеги, един приятел има някакви тайнствени проблеми с електронното запалване на Самарата си. Понякога въобще не пали, понакога пали и работи добре, понякога изгасва насред път. Може ли някой да даде мнение или поне да ни насочи към сервиз, в който имат понятие от това чудо на науката и техниката.
Мерси предварително!

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Електронно запалване - Самаранови [re: the_rider]  
АвторSamara (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 11:53



Niama spasenie - sluchi li se na takowa el.zapalwane - prosto se smenia.
I se nadiawa che nowoto e ot kachestwena partida":)



Тема Re: Електронно запалване - Самаранови [re: Samara]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано15.01.03 13:47



ама кво се сменя, къде да го търсим???

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Електронно запалване - Самаранови [re: the_rider]  
АвторSamara (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 17:29



Elektronnoto zapalwane e edno plastmasowo blokche zakacheno na lamarinata do kutiata s predpazitelite.
Otkacha se cialato i se smenia. Na kuplung e.
Kupete syshtoto ot magazina i go tyrsete w dwigatelia:)
Ako ste sigurni che e towa:)



Тема Re: Електронно запалване - Самаранови [re: the_rider]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано15.01.03 17:37



Сигурен ли си, че е запалването? На мен по ми звучи като делко, чукче, кабели и свещи.... Щом гасне на запален двигател не би трябвало проблема да е в запалването.



Тема Re: Електронно запалване - Самаранови [re: agent_orange1]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано15.01.03 18:06



ма няма делко тая кочинка

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Електронно запалване - Самаранови [re: the_rider]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано15.01.03 18:32



По скоро няма чукче.Ролята на което изпълнява един датчик на Хол.А накъсването на импулсите става с оптуратор дано да съм се изразил точно щото оптуратора е за прекъсване при оптичен прибор а датчика на Хол май е индукционен.Но карай няма значение.Та в цялата работа според мен може да се касае за евентуално датчик на хол който се намира в делкото или по точно окабеляването му.Може да има прекъснато кабелче между него и комутатора за който говори колегата по горе.Той в най общия случай представлява нещо такова като пластмасова кутия.Датчик на Хол се продава отделно и май не е скъп та ако вземете такъв и подмените стария ще видите дали има промяна към по добро.Ако няма ще остане за резерва.И после се спирате на комутатора.Има го и него в магазините и тук искам да кажа че съм виждал различни модификации изглеждащи различно - кое да се вземе това не знам.Все пак още не съм с такова запалване.
Това по горе е за електрониката.Но ако нещо не е във ред по силовата част тя няма да е виновна.Може към бобината да не отива коректен сигнал ,може самата бобина да прекъсва може и по кабелите на високото да има някво прекъсване,може и свещите да правят беля.
Толкоз по запалването а има проблеми свързани и със това какво ще се пали например горивото ако го няма там където трябва в цилиндрите и най мощната искра не може да запали въздуха нали.
Съвета ми е да идете на стенд и да проверите нещата ако не сте сигурни в собсвените сили.Щото пак до там може да се стигне и то със по разцентрована кола - много са факторити.
А ако ви се занимава - проверете поне как е искрата към свещите.Пробата не е желателно да се върши както е при по старите запалвания с чукчето щото тогава наистина може да избуши нещо по електрониката.Кабела на съответния цилиндър се вади поставя се свещ на него и свеща се опира на маса задължително.Хубаво е да се направи разрядник два проводника с междуелектродното разстояние на свеща но много добре изолирани за да не кихам после когато ме споменувате с лошо.
Въобще опитайте се да локализирате проблема.



Тема Re: Електронно запалване - Самаранови [re: the_rider]  
Автор Шkoдa (Speedster)
Публикувано15.01.03 23:15



Този проблем при Самарата обикновено е от две неща:
Първото и по-простото - контактния ключ нагаря и почва да се бъзика! Той е разглобяем и се отваря, почиства и...в повечето случаи се оправя!
Второто е комутатора! Те са два вида - единични, за тези дето имат делко и двойни за тези дето са с две бобини.
В Пловдив в бившия завод "Автоелектроника" ги произвеждаха и са на "тни" с тези неща! На един двоен преди години му намериха дефекта чак като го сложиха в термокамера - някакъв кондензатор-керамичен беше виновен. Но обикновено това става най-добре с подмяна.
Къде е хватката! Нека твоя човек да засече когато неще да запали или изгасне по време на движение дали въобще ходи напрежение до блока/комутатора/!
Защото ако се бъзика контактния ключ може и да ткупиш напразно комутатор!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Електронно запалване - Самаранови [re: mladeja]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано16.01.03 09:25



бе тя сложна работа ше излезе, я кажи по-добре къде да го изпратя да му я видят на въпросния стенд и да му оправят каквото трябва, щото и на него не му се занимава, той е от тия дето предпочитат д си платят в сервиз, ама нещо неможе да намери светнати майстори, щото ходи на 2-3 места и ефекта е 0

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Електронно запалване - Самаранови [re: Шkoдa]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано16.01.03 09:27



с две бобини е, това го знам със сигурност,
10х за съветите

Кофти, кофти ама гот!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.