Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:42 26.06.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Samarata mi se razbolia,maiнови  
Авторmai-lud (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 21:40



Ami ot 2 sedmici neshto i ima , vurvseshe na puska, n a 140 000 e veche, toi i bashtata iakara da samo me iadosva , siadam da si karam i brrrrrrr brumchi osobeno , ne e silno ama e razlichno predi samo suskashe , niama sila natiskash , nishto edvam 100 km vdiga i ekonomizera e na tochkata i v jultata zona , predi na raven put sus 100 strelkata e pochti dokraia v diasno , Tuk e momenta da spomena , ne sa i smeniani klapanite (a i neznam na kolko se smeniat) zagubata na power vuzmojno li da e ot tiah ? s novi sveshti e ako tova ima znachenie).

predvaritelno vi blagodaria za otgovora ,



Тема Re: Samarata mi se razbolia,maiнови [re: mai-lud]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано21.11.02 23:11



Много общо е това бббрррммм.Но клапани се сменят ако има нужда.Ако има изгорял такъв се проверява лесно.Вадят се свещите и се мери компресията.На цилиндъра с изгорял клапан има ниска даже никаква компресия.Мен повече ме съмнява нещо по карбуратора да е.Лесно се зацапват самаровите карбуратори щото жигльорите им имат твърде малки отвори.И ако нямаш филтър допълнително поставен е много лесно да се зацапа нещо.Но щом е болна отивай на доктор.Ако не се оправяш сам най добре е да отидеш на стенд да ти закачат жиците и тръбата в ауспуха та ще ти кажат всичко какво и има.Разпитай къде се прави най добре и с желание тая работа.



Тема Re: Samarata mi se razbolia,maiнови [re: mladeja]  
Авторmai-lud (Нерегистриран)
Публикувано23.11.02 12:08



zabravih da poiasnia, pravi mi vpechatlenie znachi na predishnite sveshti, champion biaha , mnogo burzo se zacapvaha , ne electroda a otstrani kruga , sega slojih Bosh , interesnoto e che sa chisti i leko cherveneiat keramichnite izolatori , za 1 put vijdam takvoz neshto i poneje prochetoh onia posting deto kazvash za tokovete mi stana interesno ,))))))

gledam che ot trubichkata koiato otvejda parite ot dvigatelia izlizat mnogo mazni takiva , kapaka na vuzd. filtur otvutre e dosta mazen ? Dali ne si hapva masalce ?



Тема Re: Samarata mi se razbolia,mai [re: mai-lud]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано23.11.02 22:48



За свещите е добре че имат керемиден загар.Означава че сместа която гори могора е достатъчно богата.Но не трябва да червенеят щото това от своя страна означава че е твърде богата.А за похапването на масло си знаеш само ти - ако доливаш от смяна до смяна масло да речем 2-3 литра и от зад пуши значи харчи повече от необходимото.



Тема Re: Samarata mi se razbolia,maiнови [re: mladeja]  
АвторlVAKA (Нерегистриран)
Публикувано24.11.02 10:45



абе да ти кажа самарата на тия километри може и за основен на двигателя да е станала.



Тема Re: Samarata mi se razbolia,maiнови [re: lVAKA]  
Автор PRESSURE (не точно новак.)
Публикувано24.11.02 12:10



Да, бе да... и както е вървяла нормално и отведнъж е отсякла и е станала за основен ремонт...



Тема Re: Samarata mi se razbolia,maiнови [re: PRESSURE]  
АвторlVAKA (Нерегистриран)
Публикувано24.11.02 17:57



абе знайш ли...аз имам едни приятели ладичките им на по 100-110 хил.км. двигателя работи супер пък по два-три пъти кат ги натиснаха докрай и..."отсякаха" и станаха за основен.е в тоя случай не е точно така ама все пак



Тема Re: Samarata mi se razbolia,maiнови [re: lVAKA]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано24.11.02 19:53



Няма механизъм дето да не се поврежда.Но от веднъж е трудно даже и да е натоварен мотора до край???Но и пушека отзад не е единствен признак на износен мотор.Има уплътнители на клапани които се спичат тъкмо на тия километри ако са по качествени.От там доста масло върви.Миналата година ги сменях.Преди смяната дърпаше масло като за световно доливах близо 4 литра от смяна до смяна а пробега между смените е в рамките на 5000-6000 км.А сега на тоя пробег върви около половин литър.



Тема Re: Samarata mi se razbolia,maiнови [re: mladeja]  
Авторmai-lud (Нерегистриран)
Публикувано24.11.02 22:03



Znachi za masloto nee , otzad ne pushi, ne e natovarvan dokrai , shtoto bashtata kara mnogo bavno , poradi zdravoslovni problemi i to na mnogo kratki rastoiania , samo shte da se e skapal miakoi klapan deeba , niakade se gubi moshnost ama neznam kadee, masloto na skorostnata kutia go smeniah predi 2 meseca , Ama chakaite da vi kaja , rusnaka moje da pravi koli ama ne iska , v net-a vijdah da se prodava Samara , sus........ ABS i Airbag , Metalik , zashto tia tuk ne gi vnasiat ?abe bulgaria niama kakvo )

Dvigatelia imashe prooblem predi vreme beshe na 86 000 i po identichen nachin se skapa , dano sega ne e kato togava ,, pak niamashe moshnost, nakraia edvam vurveshe postoianno triabvashe da se dava gaz , i harcheshe kato zmei , smeniha segmentite , i provurvia , ta me navejda na misulta....... blizo sum do 160 ooo uslovno kazano, Vuzmojno li e da i e tolkova resursa ? Pa bah go drugite koli vurviat po 200 000 , taia da ne moje i 100 000 da izkara ?



Тема Re: Samarata mi se razbolia,maiнови [re: mai-lud]  
Автор PRESSURE (не точно новак.)
Публикувано24.11.02 22:34



Ами! Никакво отваряне. Като те съмнява - измери компресия. Сигурен съм обаче, че ще се окаже някоя прозаична досадна причина от сорта на спекли цилиндри на спирачките или преебан кабел, или охлабено жило на газта Те колите не стават така изведнъж за основен ремонт... спокойно. До вчера вървяла - днес не ще. Сегменти - да бе, добре!!! Клапани - ако са си регулирани 1 годишно и правилно, тия елементи изкарват много повече от сегментите. Провери на крик дали гумите се въртят леко (задните също). После почваш ел. системата - ако трябва смени още веднъж свещите, виж там палци, капачки, не зная чукче имаш ли, после смени кабелите. Ако не се е оправила още (а тя ще е) виж карба да не се е запушил и на газ как са нещата и т.н...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.