Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:03 26.06.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Horse powerнови  
Автор Vse_1_EdnO™ (-НормАлеН-)
Публикувано18.10.02 10:30



Вчера имах удоволствието да разговарям с човек, който "разпилва" моторите, та той ми каза да си намеря глава от 1500(същата като моята) и да му я дам. Заинтригува ме човечеца, след 10 дни работа по главата, и след като я монтирам ще си кажа какво се е случило.

Преработвал я почти цялата и също така ми каза, че след монтирането и щяла да вдигне разхода някъде на 13-14 бензин, но го нарече "ще върви много" - "Лада хулиганка".

като работи на оборот ще е на 3 цилиндъра, но след 2500 - 3000 "Все едно включва турбо" - кола за улични състезания, дори ми предложи да направим моята "бегачка", но категорично отказах.

1300cc - 140 hp
1500cc - 150-160 hp
1600cc - 170 - нагоре

Та мен ми е интересно, но понеже не разбирам от детаили и той ми говори за горивоподдаването, въздуха - начина на вкарване(кутията на въздушния филтър се пробивали отвори 7см - на дължина и 3 на широчина) и разни подобни, но ще се замисля дали да не я направя "Лоша лада" - наказвачка


Кажете и вие какво знаете или какво сте чували

Нема а стане така таа работа! Вообщенемаастанекаамти!


Тема Re: Horse powerнови [re: Vse_1_EdnO™]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано18.10.02 23:49



Ами аз вече работя по въпроса.Снабдил съм се с глава 21011,смукателни и изпускателни колектори.
Правят се най разнообразни неща по главата и колекторите та да се чудиш точно какво да направиш.Но за сега съм по клапаните.Полиране и намаляване до предписаното на контактната повърхност мешду леглото и клапана.Казват така се намалявало загубите при обтичане при засмукване.



Тема Re: Horse powerнови [re: Vse_1_EdnO™]  
Автор Шkoдa (Speedster)
Публикувано19.10.02 11:50



Дано ти е дошло на акъла да го питаш човечеца колко време ще ти изкара толкова напомпен двигателя!
Например основни и биелни лагери......

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Horse powerнови [re: Шkoдa]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано19.10.02 18:33



Ahum ,zaradi tva im kazah napompaneto na motor samo ot gorna strana si e opasna rabota:)

Na vseki edin takyv mu pozelavam samo edno - kysmet:P



Тема Re: Horse powerнови [re: LordDigital]  
Автор sentinell (amantes amentes)
Публикувано19.10.02 20:26



a kaza li ti ,4e na prazen hod ste raboti na 2 hil.oborota?tova nesto ne moje da se kara kato ejednevna kola,a samo za durpane stava.

FITNESS COMPETITOR


Тема Re: Horse powerнови [re: sentinell]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано20.10.02 01:08



Ако направи грешка да полира смукателни колектори ще стане и тая работа.Ама за един грешка за друг не.Зависи за какво се ползва автомобила.



Тема Re: Horse powerнови [re: Шkoдa]  
Автор Vse_1_EdnO™ (-НормАлеН-)
Публикувано21.10.02 09:00



Разбира се!
Това ме интересува на първо място, така или иначе колата си върви доста добре на бензин.

По натам може да пилна главата - допостимите граници и да разпиля малко дюзите на карабуратора и ще сложа накой доста по хубав въздушен филтър и гнездото му. - още 3 - 4 коня

Ако пък имам излишни пари за даване ще си поигаря с колекторите и това ще качи още 3 до 5 коня, зависи къде ще го правят (имам приятел, който бачка в сервиз на Remus)

Нема а стане така таа работа! Вообщенемаастанекаамти!


Тема Re: Horse powerнови [re: Vse_1_EdnO™]  
АвторA (Нерегистриран)
Публикувано21.10.02 22:00



Hei,priatel ako ti se iska Vaz-4eto da hukne,triabva da prasnesh mnogo kinti.Ako tie neobhodimo neshto reising pishi.Imam Vsi4ko katose po4ne ot blokaji za defrincial,se mine,prez riazani blokove,tip kare,kerami4ni saediniteli ,glavi za grupa "b"Valove po gradusi i mnogo drugi shtorutiii.



Тема Re: Horse powerнови [re: A]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано21.10.02 23:02



И къде можем да видим малко повече инфо.Като цени и видове части.Ако не е тайна разбира се.
Относно разпилване на дифузорите - прави се но на ниски обороти губиш щото няма да пълни добре.Иначе за въздушния филтър е добре да се сложи нулев но четох някъде че с преработка ставал Волгов.По голям бил и е не правел чудеса но вървяла колата повече.



Тема Re: Horse powerнови [re: A]  
Автор Vse_1_EdnO™ (-НормАлеН-)
Публикувано22.10.02 08:59



Я кажи нещо за керамичния съединител и готова направена глава какви парички ще ми излезне?

Днес ще сложа по-големи дюзи на карбуратора - да се храни дзверчето.

Нема а стане така таа работа! Вообщенемаастанекаамти!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.