Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:57 24.06.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема lada 2104  
Авторkonsa (Нерегистриран)
Публикувано29.10.02 16:58



kupih si lada 2104,s agu,1986g.
reshih da ia izprobvam.po raven u4astak nastapih dokrai kolata razvi po4ti 140km/h i ot togava razhoda na maslo stana mnogo visok-0.5l na 100 km, a kolata varvi dobre kakvo da pravia.



Тема Re: lada 2104нови [re: konsa]  
АвторLors (Нерегистриран)
Публикувано29.10.02 17:54



ako ne e taina za kakvi pari ia vze kolata?



Тема Re: lada 2104нови [re: Lors]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано29.10.02 19:13



Ами реда на работа е първо се мери компресията ако е в нормите да речем 10 атм. значи групата цилиндър и сегменти не е твърде много износена.След което се пристъпва към смяна на гумичките/уплътнителите/ на клапаните.Обикновенно се вдървяват и от там навлиза масло в горивната камера и съответно изгаря.Надявам се че никъде няма течове на двиг.масло че да се губи от там.Потърси си добри и качествени гумички.



Тема Re: lada 2104нови [re: mladeja]  
Авторkonsa (Нерегистриран)
Публикувано29.10.02 20:30



ladata ia kupih za 1300 lv na 130000km,garajna e bila.na dvigatelia mu merih kompresia,pove4e ot dobra e - nad 10atm,dvigatelia ot nikade ne gubi maslo.vij za gumi4kite she gi smenia i pak shte pisha.



Тема Re: lada 2104нови [re: konsa]  
Автор Vse_1_EdnO™ (-СаМо ФеН-)
Публикувано30.10.02 09:44



Моята е на 47 хиляди - без основен ремонт, но харчеше масло. ПАНИКА, ВЪПРОСИ без отговори, мерих компресия 12 и нещо, но харчеше масло , веднъж реших да разгледам мотора по-обстойно и тук да погледна там да погледна и ЕВРИКА :) Картера. тече от там малко но тече - кофти е да ти светне лампичката :)))) при някой завой. Та притегнах болтовете и от тогава никакви проблеми - провери го все пак и ти.

А, ми казаха, че ладичките по-принцип си похарчали - не знам къф е този принцип, ама не е хубаво така



Тема Re: lada 2104нови [re: Vse_1_EdnO™]  
Авторkonsa (Нерегистриран)
Публикувано30.10.02 15:25



i az merih kompresia - okolo 10.5 atm. i dvigatelia e platen t.e. ne ispuska maslo sega she smeniam gumi4ki na klapanite da vidim kvo she stane.



Тема Re: lada 2104нови [re: konsa]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано30.10.02 19:38



Би трябвало да спре разхода или да го намали до минимум.



Тема Re: lada 2104нови [re: mladeja]  
Авторkonsa (Нерегистриран)
Публикувано31.10.02 15:19



gumichkite gi smenih,a razhoda spadna na okolo 0.3l/100km.kakvo oshte da napravia zashtoto vse pak i tova mi se struva mnogo?



Тема Re: lada 2104нови [re: konsa]  
Автор sentinell (amantes amentes)
Публикувано31.10.02 19:33



purvo ogledai kolata otdolu,na kanal ili krik.moje te4a da e ot zadnia semerihg na kolianovia val,i otgore ne se vijda.
posle -poddurjai masloto do sredata m/u min i max,a ne dogore.
vij si svestite -na niakoi cilindar nagara moje da e razli4en po cviat-da imas te4 samo ot tozi cilindar.
az dnes si 4istih svestite-za okolo 5 hil.km. probeg imase iak nagar.no cveta mu bese normalen- bialo -jult, na vsi4ki svesti.

FITNESS COMPETITOR


Тема Re: lada 2104нови [re: sentinell]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано31.10.02 19:46



Значи 3 литра на 1000 км. ако съм разбрал правилно.Ми то отзад трябва да пуши като Вартбург.Много е тоя разход.Има някои модели гумички които както са ми казвали майстори задействат спирането на масло малко по късно.Но въпреки всичко тоя разход е огромен ако не е от теч.Нямам какво да допълня.Освен че цвета на свеща при продължително каране извън града на добри обороти над 3000 трябва да е светлокафяв.Това говори за добра горивна смес.
Компресия добра сравнително и гумички сменени а и не капе никъде тогава какво?Огледай пак.Тури някаква хартия отдолу и гледай на сутринта.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.