Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:58 02.07.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Относно охраната на колите...  
Автор PRESSURE (не точно новак.)
Публикувано23.10.02 23:19



Снощи за втори път от две седмици са ми разбили колата. Имам аларма-самоделка без дистанционно и се е разсвирила, та не са могли да ми дръпнат акумулатора поради и заяждащия капак. Сега я оставих в двора при бачкането - там е безопасно.
Утре ще си търся аларма - нещо просто - врати, шоков датчик и дистанционно. Може ли да ми кажете евентуално за София магазини за аларми и изобщо как се оправяте.
Досега само 3-4 пъти за 5 години са ми отваряли колата, като само веднъж е пред блока. Сега обаче май няма да мирясат докато не вземат акумулатора. Радио нямам изобщо.



Тема Re: Относно охраната на колите...нови [re: PRESSURE]  
Автор Frysco (шашкънин)
Публикувано24.10.02 18:31



Когато навремето моята беше пред блока, мъка-не мъка, съм влачил акумото догоре, барабар със резервната гума...Сега не е пред блока, но ако беше пак щях да си го качвам.Защото каквато щеш аларма сложи, ама апашите си знаят работата-винаги могат да задигнат каквото си щат.И само пари ще пръснеш, и после пак за да възстановиш откраднатото...кофти нали?
Алармите с дистанционно се отварят на шега-застава гадината в храстите и с едно уредче засича сигнала от дистанционното, когато си пускаш алармата и после пуска уредчето да излъчи сигнала на същата честота на която го е уловил.



Тема Re: Относно охраната на колите...нови [re: Frysco]  
Автор PRESSURE (не точно новак.)
Публикувано24.10.02 19:05



Абе тия пред нас са някви фарфалаци. Предния път даже не бяха успяли да отворят вратата - а тя се отваряше тогава със всеки по-износен ключ. Втория път капака не успели да отворят...
В събота съм се записал за едно МАК-че. После вече ще се спира под балкона и понеже имам пушка - нали се сещаш какво ще стане ако чуя алармата и скивам някой долу. Е, въздухарка е, но и през панталони от тая дистанция сачмата ще му влезе като стой та гледай.
Иначе преди 4-5 години в Хаджи Димитър ми гепиха акумулатора. Алармата е свирнала няколко пъти докато оня успее да среже жицата на масата и после - айдееее, нов. Излязъл някакъв дядка отсреща, мангала го заплашил с какво не разбрах и оня се посрал - няма да рискува да го пребият я човека.
Значи ще преместя и жилото на предния капак, а може и за багажника да измисля нещо.
Абе да ми дойдат на мушката - а после с брат ми ще има егати побоя...
Стига, че взех да се ядосвам.



Тема Re: Относно охраната на колите...нови [re: PRESSURE]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано24.10.02 19:40



Аз съм в гараж.Иначе по другото време разчинам на късмет.Направил съм си секретно ключе да не могат да запалят ама само афиф крадци.Иначе за по дълго и нощно престояване на открито свалям кабела от бобината към делкото.
Пожелавам наслука и да гепиш крадеца на мушката.



Тема Пушка, брадва, найлони, лопата....нови [re: mladeja]  
Авторladalover-ladadriver (Нерегистриран)
Публикувано24.10.02 23:43



Здравейте на всички!!!
Веч съм LADADRIVER освидетелстван! :)
Като си живеем в БГ тая тема не е нищо ново: до преди около 1 година всяка вечер - айде акумулатор и гума в мазето - големи мускули направихме с баща ми. Сложих си аларма - за 60 лв от .... Илиянци... взех я заради централното :) Даже по- често я пускам тих режим- да не пиука хич. Даже и махнах шок датчика.
За багажника с моторче от централно също бута едно резе... ама като се напъне със щанга няма да остане от резето и ... резил :)
Препоръчвам ти българска аларма и ако имаш пари - ПЕЙДЖЪР към нея (пак български за около 70 лв.) В един от безистените на Пиротска има магазин където продават такива. Като имаш пушка и колата ти е под балкона - това е - тих режим - като се задейства праща само сигнал на пейджъра, той започва да ти пиука до тебе, ти нарамваш пушката и ... по краката и ръцете, че като виж си го утепал ще трябва да го лежиш !?
Та така - надявам се че съм бил полезен, аз се запознавах навремето с тия работи - на бащината кола бях решил да слагам и газови патрони с детонатор... влезеш, палиш, всичко е ОК и докато не си се усетил да туриш на първа и хоп- колата гаси, заключва се (заключва се и заключването :)и хоп заспиваш. Ама тоя проект не го реализирах защото.... баща ми счупи въпросната кола :)
Сърбят ле пръстите да пиша .. ще ме прощавате ... Приятно ми беше :) Поздрави за вас Фриско, Младеж, ШАШ... pressure, шкода тук ли си? и всички останали, които бих изброил ама флъдът ще е пълен



Тема Re: Пушка, брадва, найлони, лопата....нови [re: ladalover-ladadriver]  
АвторB. (Нерегистриран)
Публикувано25.10.02 00:23



Уф мойта лада е крадена тамън два пъти. Добре че я намериха де. Чак да не повярва човек. Колко проблеми сме имали с нея. А втория път я откраднаха даже и без акумулатор, поне така си мисля. Доколкото си спомням бащата сваляше всяка вечер акумулатора. Даже и бензин са ни точили. А по принцип винаги сме слагали капачка с ключ. Естествено никва работа не върши. Който иска си го разбива, какво да се прави. Сега от няколко години да чукна на дърво нищо не е ставало. Естествено далеч съм от мисълта че са изчезнали апашите де. Бащата на ладата е сложил там някаква аларма колкото да я застрахова, щото тия от застрахователната фирма не искали да я застраховат без аларма. Та тая аларма имаше там някакво изключване на тоците и трябваше освен да я изключиш ами и като влезнеш вътре да натиснеш още веднъж там едно копче за да запали. Ама по едно време имаше проблеми с паленето и поради съмнения че е от въпросната джаджа са е без нея. Та в момента аз лично въобще не разчитам на алармата. Не знам и на какво разчитам всъщност. Просто се надявам да не им се краде лада.



Тема Честитонови [re: B.]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано25.10.02 20:21



свидетелство за правоуправление.Май така се казваше книжката.Да е безавариен шофьорския стаж.
Снощи на един колега пред блока му дигнали Ладата.На 25 години е.Да се чуди човек.



Тема Re: Относно охраната на колите...нови [re: PRESSURE]  
Автор Жпpнчo (парий)
Публикувано26.10.02 09:39



алармата си е аларма, но потърси начин да заключиш/блокираш предния капак..... да не се отваря по стандартния начин - забавянето ги дразни и се отказват........... а и докато се чешат по главата що не се отваря капака - ще са ти удобни за сачмите



Тема Re: Пушка, брадва, найлони, лопата....нови [re: ladalover-ladadriver]  
Автор Vectra 1.4 ()
Публикувано26.10.02 12:12



Преди няколко години имах една жигула на която и разбиха багажника и ми свиха гумата, даже бяха счупили ключалката. Та се чудих тогава как да го заключвам тоя багажник и се сетих за най елементарното - заключващата система на предния капак с едно жило до задната седалка - не успяха повече да го отворят багажника.

Редактирано от Vectra 1.4 на 26.10.02 12:13.



Тема Re: Относно охраната на колите...нови [re: PRESSURE]  
Автор PRESSURE (не точно новак.)
Публикувано27.10.02 08:16



Вече имам МАК-че. Нощес беше първа нощ, нищо не се чу долу - още не са се усетили, че колата се е върнала пред блока. Пушката седи в готовност - като има резултат ще пиша пак.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.