Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:19 02.07.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Turboнови  
Автор Vse_1_EdnO™ (-НормАлеН-)
Публикувано15.10.02 11:03



Може да ви се струва смешно, но наскоро ми казаха, че за Лада се правели турбини заедно с колекторите, но ми е странно защо толкова са скъпи (700 лв) и на всичкото от горе много трудно се намирали, но ако отидеш във фирмата (която не се знае дали ги прави или ги вкарва от някъде)какво точно ще те излъжат - вие знаете ли за такова нещо, защото с голямо удоволствие ще и сложа на мойта една турбинка.

Имате ли някаква информация?

П.П. Преди 5 дни видях Лада с NOS

Нема а стане така таа работа! Вообщенемаастанекаамти!


Тема Re: Turbo [re: Vse_1_EdnO™]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано15.10.02 17:57



Въобще не ми е смешно.Наистина се правят турбини но не знам как се комплектуват.Правенето е в Русия и за Бг. не знам да се внасят.700 лв. въобще не са пари за тая работа.Стига да е истина.
А за НОС как е станала работата да не е инжекция Ладата?



Тема Re: Turboнови [re: mladeja]  
Автор burner ()
Публикувано15.10.02 18:16



Mladej ima si i systemi NOS za karburatorni motori. Drug e vaprosa ve4e do kolko ladovskiq motor 6te izdarji.

http://dobrev.m4driving.sm/->Subaru Impreza 99, 7000polygons -nai detailnata kola (za sega) za CMR2


Тема Re: Turboнови [re: burner]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано15.10.02 18:42



Защото за града почити няма значение с каква кола си.Даже тази с по евтини рез.части е по добра.Няма къде да се използва докрай мощноста на двигателя.А при дупките на пътищата е по добре да имаш кола с лесна и евтина подръжка на ходовата част.
Хубаво е да се замисли човек че и двутактовия двигател ще отпадне много скоро от употреба поради лошата му екология.



Тема Re: Turboнови [re: mladeja]  
Автор Vse_1_EdnO™ (-НормАлеН-)
Публикувано16.10.02 08:19



Ладата 2107 е 1.7i с чип и без да е правен мотора и е 110hp, ускорението са и го засичали - 7 и нещо за 0-100 - някаква поръчкова била - за износ, след което са решили да я правят "бегачка" - и и бутнали NOS - луда работа - на сух асвалт от място на 2-ра си пали гумите, а на място от 1-ва прави кръгове, ама без ниаккви проблеми (и е тъмно зелена - металик) - купили са я за около 4000 - 4500 долара - вътре е спортен салон оригинален, но вече е с тръби

Решетката е по-друга
оригиналните гуми са 14
Окачавнето е заводско подсилено
Със задни дискови спирачки
И най скъпата част е някаф специален материал(забравих го) на съединителя феродото -

Нема а стане така таа работа! Вообщенемаастанекаамти!


Тема Re: Turboнови [re: burner]  
Автор Vse_1_EdnO™ (-НормАлеН-)
Публикувано16.10.02 08:21



инжекцион е - нова разаботка - и най интересното е че е пълен с 4 дюзи

Нема а стане така таа работа! Вообщенемаастанекаамти!


Тема Re: Turboнови [re: Vse_1_EdnO™]  
Автор TwinTurbo ()
Публикувано16.10.02 10:02



Доста добре звучи , ама това седем и нещо до 100 км/ч , ако са го засичали , без да е слагано Нитрото за тия 110 коня и 1.7 мотор , при това лада и то седмица нещо не ми се връзва.Според мене с тия данни е около 8.6+.

TTM POWER


Тема Re: Turboнови [re: TwinTurbo]  
Автор Vse_1_EdnO™ (-НормАлеН-)
Публикувано16.10.02 10:07



преди малко се рових из нета и мотор (оригинален) 1.7i е 88 hp, но с нитрото е засичано. правили са му тест с 16 винтилов голф. Ладата дърпа до трета, след което голфа я настига, но я подминава бавно. Ладата щяла да ходи на състезание в група до 130 hp - в неделя - та ще видим.

Нема а стане така таа работа! Вообщенемаастанекаамти!


Тема Re: Turboнови [re: Vse_1_EdnO™]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано16.10.02 20:07



С нетърпение чакам да я видя.Снимай и давай.



Тема Re: Turboнови [re: Vse_1_EdnO™]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано17.10.02 05:58



700 leva za turbina e bez pari ,no silno me symnqva da ima podobno nesto.

Slaganeto na turbina za ladata e seriozen prolem. Turbinata ,za razlika ot obiknovennoto razpilvane na motora ,uvelicava mnogo vyrtqstiq moment - a sega otidi i vis turbo-dieslovata niva sys kakvy motor e i kolko mu e vyrtqstiq moment ,posle pogledni systiq motor na drugi avtomobili kolko mu e vyrtqstiq moment - sestas li se za kakvo govorq ,TRANSMISIATA ne izdyrza ,kato syedinitelq e samo chast ot problema.

Edna ot malkoto turbirani ladi e tazi na Kamikadze ,dokolkoto znam prez byPassite turbinata i e regulirana da raboti na dosta nisyk boost ,vse pak se vodi turbo no do tam.

Zaradi tva poveceto hora pravqt tuning na lada silno razlicavasti se ot turbiraneto na motora i koncentrirani na : Uvelicavane na rabotniq obem ,uvelicavane na air flow-a po razlicni nacini ,i nai-veche uvelicavane na maximalnite oboroti na koito ladoviq motor moze da raboti.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.