Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 02.07.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Как се свалят барабаните на задните спирачки на...нови  
Автор PRESSURE (не точно новак.)
Публикувано15.08.02 16:09



...на Жигула. Има там едни винтчета които като се навият и барабаните би трябвало да се отлепят (но това не става). Баща ми ми даде съвет да вдигна съответното колело във въздуха (без гумата естествено), да дам газ на втора примерно и след това да натисна разко спирачката. Още не съм го пробвал, но нещо се съмнявам, че ще стане. Веднъж ходих на сервиз и там "специалиста" като хвана един чук и като почна... сега вече е понащърбен тук-таме. Ако всеки път когато реша да го свалям правя така, ще се накъдри като за световно. Има ли други начини? Казвайте, че спирачките не държат отзад и май ще сменям накладки, а искам да почистя и цилиндърчетата.



Тема Re: Как се свалят барабаните на задните спирачки на...нови [re: PRESSURE]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано15.08.02 17:54



Ако не са много клеясали става с винтчетата но трябва да се има в предвид че са от някакъв мек материал и се износва шестограма.А иначе пробвай съвета на баща си.Чува се едно скърцане после пак като не забравяш да напръскаш малко нафта там където се събират барабана и главинката.И още нещо щом си с ексцентрици би трябвало да ги освободиш предварително щото може да има зъбче на барабана от износване което ще ти пречи да свалиш последния.Съветвам те ако сменяш цилиндърчетата например ако пускат спирачна течност с такива които се саморегулират за 2105,2107 така забравяш за ексцентриците и обирането на износването на челюстите.
А с чук обикновенно работят ковачите майсторите избягват тоя инструмент щото прави бели там където не трябва.Дано не са ти покривили барабаните а ако липсват парчета то и дебаланс ще има.
Успех в ремонта.
Препоръчвам смяна на цилиндърчетата ако текат вместо с гумички.



Тема Re: Как се свалят барабаните на задните спирачки на...нови [re: mladeja]  
Автор Frysco (шашкънин)
Публикувано15.08.02 21:48



Младежа е напълно прав за гумичките, със смяната им нищо не става, трябва ново и по възможност руско.Не си взимай FENOX, беларуски са(или украински) и протичат и те.Барабана можеш да пробваш да го свалиш с двигател, аз използвах тежичко трупче, дървено, с него нищо не се нащърбва.С чук не само се нащърбва ми можеш и да го пукнеш барабана, алуминиев е.След като свършиш работа в никакъв случай не настъпвай педала на свален барабан, щото ше изскокнат буталата на цилиндъра и стой та гледай после.Успех

Not responding !

Редактирано от Frysco на 15.08.02 21:50.



Тема Re: Как се свалят барабаните на задните спирачки на...нови [re: Frysco]  
Автор PRESSURE (не точно новак.)
Публикувано16.08.02 23:59



Спомените ми за това място са доста мъгляви. Как се освобождават ексцентриците предварително?
Мнението на Frysco ме навежда на мисълта дали ще стане, ако подложа трупче под барабана и леко поотпусна крика така, че пружината да го напрегне малко, макар и нагоре? Все пак ще пробвам първо с двигател де!
10х.



Тема Re: Как се свалят барабаните на задните спирачки на...нови [re: PRESSURE]  
Автор Шkoдa (Speedster)
Публикувано17.08.02 15:33



Само не забравяй най-напред да развиеш щифтовете! Иначе има да въртиш и да натискаш спирачки....

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Как се свалят барабаните на задните спирачки на...нови [re: Шkoдa]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано17.08.02 18:10



Ами ексцентриците без да си свалил барабана не се виждат но се задвижват от зад от към диференциала.От двете страни на диска като погледнеш има едни глави като от болт с глава 17 та те се въртят с ключ и така ексцентрика вътре се задвижва и съответно обира луфта на износване на челюстите или връща обратно в изходно ненатегнато положение.Ще усетиш как трябва да ги завъртиш.Повече от половин оборот не вървят.Обикновенно като затяга значи прибираш луфта и челюстите опират на барабана и обратно се разхлабват.Като ги отвориш ще видиш действието им.Ако имаш зъб на барабана е хубаво да го махнеш най добре на струг но аз с шкурка леко го изпилавам - само зъбчето всеки път като отварям от зад.Най добре се почиства спирачната течност с топла вода не ползвай разредители да не повредиш гумите на спирачното цилиндърче.Е ако ти е изпуснал семеринг може да видиш и масло от диференциала.Челюстите с епочистват с по едра шкурка и после с бензин да няма нищо по тях само феродо.



Тема Re: Как се свалят барабаните на задните спирачки на...нови [re: PRESSURE]  
Автор Frysco (шашкънин)
Публикувано17.08.02 22:28



Е кат опуснеш крика какво ще стане?Нищо според мен, но може и да греша.Ако питаш мен първо пробваи с трупчето троп-чук узаде на барабана, по ръбовьете, па тогава ко са запиня пущай двигатела.



Тема Re: Как се свалят барабаните на задните спирачки на...нови [re: mladeja]  
Автор PRESSURE (не точно новак.)
Публикувано28.08.02 08:46



А как се сваля преден спирачен диск. И до каква дебелина може да се пристъргва максимално... и без това е поизтънял.
Така като го гледам, май го държат само двете винтчета дето главите им стърчат от джантите.



Тема Re: Как се свалят барабаните на задните спирачки на...нови [re: PRESSURE]  
АвторPRESSURE (Нерегистриран)
Публикувано28.08.02 10:12



Сега ходих до Лада Б-я и човека каза:
1. За Самара - мин. дебелина - 10.3 мм. За Жигула не знае.
2. Диска се държи към главината само на двете винтчета чиито глави стърчат през джантите. Няма нищо за избиване и няма какво да се спече и клеяса.
3. Нов диск - 20.70 лв



Тема Re: Как се свалят барабаните на задните спирачки на...нови [re: PRESSURE]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано28.08.02 20:09



Няма ама друг път - а как ще го измъкнеш през спирачния апарат.Или нали има два лагера в главината конусни един срещу друг та поне външния трябва да излезне та сваля се и капачката дето покрива лагера и една гайка 27 която се закернява и се ползва обикновенно един път та развива се и се сваля спирачния апарат - като разклатиш излиза конусния лагер и главината май вече е вънка.Заедно с диска разбира се.Моите имаха едни дируги от предните накладки но от известно верме ги гледам начи станали са като огледало гладки.Поне външната страна е така.Не знам дали е от новите накладки или от повишеното спирачно усилие със сервото но е факт.Ако зъбчето което се получава в края на диска не е много голямо хич не се занимавай с тая работа.Че да не се налага да сменяш попътно и други нещица.Като маркучи,апарати щуцери и т.н.Може да си гресираш лагерите и толкоо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.