Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:54 26.06.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Karburator za lada ?????:)нови  
АвторMotty (Нерегистриран)
Публикувано10.08.02 21:50



Zdr! Iskam da vi pitam mom4eta koi karburator dava rezultati(radva6ti)za lada .Modela ne go spomenavam za6toto motora e drug.Ako trqbva da uto4nqvam 1600 (pipan).4uval sam 4e ot zapadnite nai dobar e fiatov.Moq e ot purvite bez vakumi ot jigula.



Тема Re: Karburator za lada ?????:)нови [re: Motty]  
Автор Frysco (шашкънин)
Публикувано10.08.02 22:57



Хм фиатов да-защото всъщност ладите са фиати.Доколкото знам най-добрата разработка на завода е Солекс 32 TD/D(всъщност не е на завода) който май се слага на самарата.Иначе за добри резултати се слага нагнетателна помпа(турбо) тя се задвижва от изгорелите газове и вкарва сместа в цилиндрите под налягане-фактически за същия период на отваряне на клапана влиза повече смес.Турбото е трудна и скъпа(предполагам) задача.Младежа е измислил по просто нещо-сменил е разпределителния си вал с такъв от нива, който е с по-големи гърбици и отваря клапаните повече.Така пак влиза повече смес ,но все пак по-малко отколкото с турбо.Младеж, какъв е ефекта в крайна сметка-увеличи се мощноста?

Not responding

Редактирано от Frysco на 10.08.02 23:04.



Тема Re: Karburator za lada ?????:)нови [re: Frysco]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано11.08.02 00:06



Първо за карбуратора - значи за Солекса не съм чел добри впечатления от специалистите.Да слагат го на Ладите но с променени настройки - жигльори ,дифузори като се увеличава диаметъра им,и някои допълнителни дозиращи елементи които фирмите които се занимават с туниг на тая част от автомобила не пишат.Не че съм с Озон но май за него се пишат по добри неща.Е и стария с който караш в момента но той трови повече атмосферата и за това е спрян от производство.Значи не е вярно твърдението че като се смени карбуратора при равни други условия колата ще тръгне та ще литне.Друго яче стоят нещата ако се сложат четири или два сдвоени.За максималния ефект повишаване на мощноста писах някъде по форума.Много е важно да се знае в какъв режим ще се експлоатира най често колата ако е за високи обороти отварят се дифузорите ако е за ниски напротив затварят се.Всичко е за да могат да се напълнят цилиндрите с достатъчно смес която да не е нито бедна нито богата.И двете не са благоприятни.Според мен и не само моето мнение е такова Жигуловия карбуратор е с най добра динамика от трите модела които се слагат на Лада.Ако си решил да опитваш опитвай но няма да усетиш кой знае каква разлика в различните видове карбуратори.Е ако дозировката им е за по голям мотор ще работи по добре но няма да е икономичен и още повече няма да пази околната среда.Гледам по пътя автомобили които си пушат от зад много вреден е черния пушек от неизгоряло гориво хем тровиш хем ти бърка в джоба здраво без да си получил желаната динамика.Та съвета ми е остави си Вебера.И виж това за турбо компресора е нещо друго.Може даже да се икономисва гориво и още повече ако всичко е настроено добре изходящите отрови ще са по малко от атмосферния събрат.
За вала мисля че върви повече.Но трябва да се мери но къде.Много ми харесва и това че въпреки че преди 1700-2000 км. когато го сложих и оставих клапаните малко хлабави за да се сработи до сега не са се разчукали както бе при предишния ми.Който си е чисто нов на 2-3 х. км.Освен това като държа известно време със стария обороти над 4000 се разчукваха клапаните а сега не забелязвам тая тенденция.Доволен съм.
А за да няма объркване не от всяка нива вала е различен само 21213 е с различен от вала за 2101 какъвто имат всички модели до 2107 включително и старата Нива с 1600 мотор.



Тема Re: Karburator za lada ?????:)нови [re: mladeja]  
АвторMotty (Нерегистриран)
Публикувано11.08.02 18:12



OK! TOva za vala go bqx 4uval nqkade iz foruma, no ne znaex 4e trqbva da e ot 21213. Za tova mersi! Ta sega da pitam pak - ti spomena za 4 ili 2 sdvoeni karb ako sa 4-te kakvi sa te i kak se montirat.Ako sa dvata sdvoeni kak se sdoqvat i kak se montirat. Moga li da gi montiram sam?:)Ako ne si siguren ili ne se se6ta6 pi6i ot kade da 4eta za tova.Ili ako si pisal pak za tova iz foruma kazi kade e (ako si spomnq6)
Blagodarim predvaritelno!!!!



Тема Re: Karburator za lada ?????:)нови [re: Motty]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано11.08.02 19:35



Писал съм ама не се сещам вече точно в коя тема.Ще поровя и ще пиша пак.За четирите ползват в Русия еднокамерни Вебер по един на всяка тръба на смукателния колектор който съответно се преработва за да могат да се монтират карбураторите.Те са със хоризонтален поток на засмукване и нагнетяване.Тоест въздуха влиза хоризонтално а не както е при твоя Вебер вертикално.Много красиво изглеждат едни такива златисти.Имаше адрес който писах та там Братушката беше снимал тая красотия.Също така корпуса на въздушния филтър съм виждал че го никелират.
Да не се отплесвам от темата за два сдвоени се ползват Солекс или отново Вебер които са двукамерни като всяка камера е индентична с другата.Тоест карбуратора е двукамерен но с две еднакви камери.Така че се наричат сдвоени.Всяка камера захранва по една от тръбите на смукателен колектор.Ако нямаш богат опит с карбурторите не ти препоръчвам да се занимаваш с подобна инсталация щото всяка камера или всеки карбуратор ако са четири трябва да е с еднакви показатели с другите три това трудно се постига като настройка и в гаражни условия бих казъл чист късмет ако заработи правилно.Но изключения винаги има просто трябва да се опита с минимален разход на средсттва че после да не се разочароваме ако нещо не стане както е замислено.За да не те излъжат ако си решил да си купуваш такъв вал вземаш шублер и мериш.Гърбиците на смукателни клапани са с 1мм. по високи от твоя а тези на изпускателни са същите.Размерите не ги помня точно но май беше 36 мм. а този на 21213 -37мм.На външен вид са еднакви само меренето показва кой кой е..Иначе монтажа е едно към едно с оргиналния няма никакви подводни камъни освен ако не вземеш менте.
Не те знам как си с Руския но адресите ми за тунинг на Лада са все на Руски то те май Руснаците са страшни по разни тунинг изпълнения.Ако видиш колко пари наливат в колата свят ще ти се завие.Разбира се не всичко е с достатъчно големи подробности за монтаж и има подводни камъни.Ако разбираш Руски ще ти дам адресите които ползвам и аз.



Тема Re: Karburator za lada ?????:)нови [re: mladeja]  
АвторMotty (Нерегистриран)
Публикувано11.08.02 21:39



Qsno! Za vala 6e si vzema 6ubler. A dobre ako re6a da riskuvam s 2-ta ili 4-te karburatora , tqx moga li da gi namerq po magazinite po to4no nali ne sa spreni ot proizvodstvo ili ne6to takova.Qvno s 4-te Vebera 6e e po trudno, no ako e po rezultatno si zaslujava! A s ruskiq ne sam mnog na "ti":),ama 6e se probam da razbera ne6to!



Тема Re: Karburator za lada ?????:)нови [re: Motty]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано11.08.02 23:57



На страница 4 от клубните теми в "Някой да знае" на F1 доста адреси и сайтове съм понаписал виждам - препоръчвам посещението им.Трудно ще намериш такива карбуратори.Не че са спряни от производство ами са за строго специализиран пазар.Е идва ми нещо на ум някой писа че могат да се вземат от Алфаромео от гробница че те са с по два карбуратора.Пак казвам центровката е трудна резултата няма да те удовлетвори.В литературата пише 10-12% прираст на мощност сам си прецени дали си заслужава труда.Препоръчвам ти турбо или механичен нагнетател много повече ще даде а врътнята няма да е много повече от монтажа на карбураторите.Но разгледай адресите и виж кво се прави.



Тема Re: Що не пробвате с мотоциклетнинови [re: mladeja]  
Автор Maistora (Паласпурджия)
Публикувано12.08.02 00:09



Примерно 4 парчета от някъв 350 кубиков
Чезе или нещо такова

Проект ДЖУГИ-СПОРТ


Тема Re: Що не пробвате с мотоциклетнинови [re: Maistora]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано12.08.02 00:15



Може ама като не се знае кво ще стане то се знае но все пак ако не ти хареса после кво ги праим тия карбове.Айде ако са втора ръка малко икономия но 4 и все еднакви бая ровене ще трябва.Скоро ми паднаха в ръцете два карбуратора от стартов мотор за багер.Изглеждаха доста внушително и малко ми оставаше да ми влезне бръмбъра в главата.Ама бяха само два и то поопоскани от към части.Доставих си удоволствието да ги разглобя.



Тема Re: Za turboto ili nagnetatelнови [re: mladeja]  
АвторMotty (Нерегистриран)
Публикувано12.08.02 17:23



OK! Suglasen sam s teb mladej 4e ako prirasta 6te e samo 10-12% to ne si zaslujava srutnqta a i o6te pove4e ako e tolkova kolkoto da si napravq turbo.Az 4etox nqkade iz foruma za turbo (ilinagnetatel) ama kato se za4etox vnimatelno ta to si e dosta ama dosta rabota.A i az ne sam siguren 4e 6te uspeq sam. Ako trugna da go pravq tui ne6to ne e li po dobre da napravq experimenta nqkaksi taka bezbolezneno ako zburkam(imam v predvid ne parite te 6te si litnat ). naprimerno drugi kolektorni trubi i tqx da reja i zavarvam.I posle idva druoto kakvo turbo, kak i dali 6te se otrazi na razxoda (abe to ako si zaslujava nqma da mi puka )!!! Ako nqkoi ima predlojeniq - 4akam:))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.