Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 28.06.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пружини въпрос  
Автор Vse_1_EdnO™ (MaFiaBoyz™)
Публикувано15.07.02 09:49



Имам желанието да отрежа пружините на мойта ладичка, но нямам идея с колко врътки да ги отрежа

Казаха ми, че се режели 2 врътки, а амортисьорите се пълнели още, да стане по твърдо окачването, има ли нещо вярно или..............?

MaFiaBoyz.INC.ruLz!:A bitch is a bitch


Тема Re: Пружини въпроснови [re: Vse_1_EdnO™]  
Автор MotorSport (Opel)
Публикувано15.07.02 13:12



Режат се с по 2 врътки и се вплитат още едни вътре в тях за да стане по твърдо и требва да ти кажа че така направена Ладата не мърда от пътя.



Тема Re: Пружини въпроснови [re: MotorSport]  
Автор Vse_1_EdnO™ (MaFiaBoyz™)
Публикувано15.07.02 13:23



Ама след като се отрежат 195/50/15 7,5 инча джанти ще застанат ли така както трябва или ще опира?

MaFiaBoyz.INC.ruLz!:A bitch is a bitch


Тема Re: Пружини въпроснови [re: Vse_1_EdnO™]  
Автор grandpas ()
Публикувано15.07.02 14:26



195/50/15 са с по-малък диаметър от стандартните гуми за Ладите - 175/70/13 с около 16 мм, така че ако стандартните не опират тогава и тези няма. По принцип следните размери са еквивалентни: 175/70/13=185/65/14=195/55/15.



Тема Re: Пружини въпроснови [re: grandpas]  
Автор julys (205)
Публикувано15.07.02 15:36



hmmmmm
175/70R13 -> 25.4*13+2*70%175 = 57.52 cm (vytreshen diametyr v mm + 2*profila)
185/65R14 ......................................= 59.61 cm
195/55R15.......................................= 59.55 cm

a osven tova sa i po-shiroki, ima li miasto za zavivane?



br:)


Тема Re: Пружини въпроснови [re: julys]  
Автор Vse_1_EdnO™ (MaFiaBoyz™)
Публикувано16.07.02 09:44



Мерси за информацията, но възникна още едно въпросче:

След като сложа тези 15-ки ми казаха, че след време се прецаквали лагерите, но понеже няма да слагам фланци, а мисля джантите да са АТС-ки с големия борд дали има тази опасност?

Понеже самите джани са уравновесени спрямо диска, в средата имам превдид, дали тази опасност си съществува по принцип или....?

MaFiaBoyz.INC.ruLz!: Public Enemy


Тема Re: Пружини въпроснови [re: Vse_1_EdnO™]  
Автор julys (205)
Публикувано16.07.02 10:36



ne moga da ti otgovoria tochno na vyprosite, no shte ti kaja moja opit...

po princip standartno jantite mi sa R13, j5 ili j4.5... gumi 145, 155, max 165 spored modela

slojih si aluminievi (biaha mi bonus:) R13, j5.5 s gumi 165
pyrvia problem (na mene obache ne mi precheshe) e malko po trudnoto vyrtene na volana...
vtoria che ikonimisah flaneca (shtoto iskaha da mi piliat jantata...) rezultata beshe che pri spirane vibrirashe i treseshe... sled kato si slojih vtulki/flanci, vibriraneto spria.
za da dobiesh pylna predstava, za jantite si vzeh novi boltove sys tochnoto 'leglo', no predi da sloja vtulkite/flancite si vibrirashe...
inache i az se pritesniavah za legeri i t.n. ama go prejiviah... vse pak ne sym se izhvyrlil mnogo s razmerite:)



br:)


Тема Re: Пружини въпроснови [re: julys]  
Автор Vse_1_EdnO™ (MaFiaBoyz™)
Публикувано16.07.02 11:04



В квартала карат една лада с 16, но гумите не знам какъв размер са, но определно са над 205, но този досега никога не е имал проблеми, карал бавно и нямало проблеми, макар, че то с тези гуми и тази лада бързо някак как да караш, в прекрасните ни улици :))))) е малко трудно.

Ще пробвам без фланци, но ще видя как ще се развият нещата със 195/50/15, дано няма много проблеми, пък лагери дано да не се налага да се сменят, макар че не са толкова скъпи

MaFiaBoyz.INC.ruLz!: Public Enemy


Тема Re: Пружини въпроснови [re: Vse_1_EdnO™]  
Автор julys (205)
Публикувано16.07.02 12:07



i az mnogo se chudeh otkyde shte dojdat problemite pri lagerite i si go obiasniavam taka:
samo zaradi po goliamoto syprotivlenie/teglo na gumata, pri trygvane i spirane izobshto pri promiana na skorostta, samite lageri izpitvat po golemi natovarvania...

i chestno kazano na mene mi mina meraka za shiroki gumi, po-dobre shte e da si sloja standartni, no hubavi i da ne se pritesniavam... tykmo i shte dyrpa po-dobre:)



br:)


Тема Re: Пружини въпроснови [re: julys]  
Автор Vse_1_EdnO™ (MaFiaBoyz™)
Публикувано16.07.02 12:09



Да, това е другия смисъл - по добрия, по малко харчи, по-малко съпротивление, но нестабилна.

Иначе става много красива -резнати пружини и 15 - заспива, мисля го още, ще видя


Приятен ден

MaFiaBoyz.INC.ruLz!: Public Enemy



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.