Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:35 28.09.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Klapaniнови [re: Frysco]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано18.07.02 20:36



Е с нещо е попречил на експеримента.
Та Шкода нали са все в плюс грешките аз писах че никой не се е похвалил да речем че с 1600 е вдигнал 13х км и не ще да откине повече.Не мога да приема факта че тази Лада която върви е с по голяма грешка и в километраж и във вървене.Просто може и така да стане но в много малко екзепляри.А хората дето са ми казвали колко са вдигали са все 180 с 1500.,160 с 1200 и т.н. и т.н. .Много малка е математическата вероятност да се струпат всички грешки в плюс в повече автомобили.Четох едно сравнение на различни модели автомобили - имаше в теста е БМВ та грешките над 100 са огромни.Не пишеше дали са с аналогови или с цифрови километражи.Имаше един автомобил но сега не си спомням кой с относително малка грешка.
Като са ме глобявали за превишена скорост със завидна точност съвпадаха показанията на радара и това което съм видял на километропоказателя.Може би затова не мога да вдигна 160 поне.Ама ще взема да пипна аз предавките на жилото и да видите какво саа тогаа



Тема Reнови [re: mladeja]  
Автор Maistora (Паласпурджия)
Публикувано19.07.02 00:01



Скоростомерите нямат право да дават по-ниска скорост от действителната
затва, особено за скорости над 100 км/ч, ги правят с по-голяма грешка, за да се презастраховат, а и от психологически съображения

Проект ДЖУГИ-СПОРТ


Тема Re: Reнови [re: Maistora]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано19.07.02 19:37



Загрях какво иска да ми каже Шкода ама вече си бях легнал и естествено излезнал от нета.Така че сори.



Тема Re: Я кажете колко сте ги пържилинови [re: Frysco]  
АвторTtt (Нерегистриран)
Публикувано22.07.02 03:14



Преди години имах една Самара 1100см3 правена за износ...още си спомням с умиление за нея...беше желязна...навъртях и 300 000км и я продадох ...и двигателчето й си беше още в стихията...та с нея си вдигах редовно 150-160 км/ч...няколко пъти стигах до 170...има едни подходящи наклони към Пазарджик на магистралата, там редовно я форсирах...
дори забелязах , че след 160км/ч започва да ускорява още по-бързо, но звукът от мотора започва да ме плаши, а и при липсата на оборотомер е доста опасно...на всичкото отгоре беше с 4-предавки...но диференциалът и беше по-особен...
въобще, едно много добро автомобилче, особено за времето си... някой сигурно още му се кефи някъде...



Тема Re: Я кажете колко сте ги пържилинови [re: Frysco]  
АвторMunio (Нерегистриран)
Публикувано27.07.02 18:52



Edo edin link s izsledvane na max skorost v zvisimost ot predavkite i moshnostta na kolata ( za Samara )

http://www.samara-faq.auto.ru/page2_1.html#Зависимость%20max%20скорости%20от%20коробки



Тема Re: Я кажете колко сте ги пържилинови [re: Munio]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано27.07.02 19:13



Тъкмо това имах предвид за максималните скорости от порядъка на 180 без доработки.Нанадолнище не сепризнава в класацията или пък ако те дърпа ферарито на ШУМИ.на буксир естествено.
Много полезно четиво за максималните скорости.



Тема и аз да се включанови [re: Frysco]  
Автор Airfan (екстремен)
Публикувано28.07.02 03:31



Колата беше Лада Самара 1300S. Беше на 15000 километра, на 2 годинки, бензин А-93, двама човека - аз и баща ми, багаж никакъв, скоростна кутия 4-степенна, на равно. Малко преди отбивката за Пловдив беше на магистралата от София. Скороста беше 167 km/h и можеше още, но трябваше д авлетим в отбивката и баща ми намали. Гумите си бяха оригиналните от завода. Май 175 по нещо си на 13". Купувана беше от Мототехника.



Тема Re: и аз да се включанови [re: Airfan]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано28.07.02 23:11



Hah orginalnite gumi sa BL galoshi...

Da znaes imali ste golqm kysmet che nekoq ne e dumnala!



Тема Re: и аз да се включанови [re: LordDigital]  
Автор Airfan (екстремен)
Публикувано29.07.02 01:40



абе не знам какви галоши бяха, ама си вършеха чудесно работата. Все пак беше в далечната 1990....



Тема Галошинови [re: LordDigital]  
Автор 21O5 (Lada maniac)
Публикувано29.07.02 09:39



Не знам дали оригиналните гуми са галоши, но аз съм с отлични впечатления от гумите с които я доставиха. Много съм доволен - отлично я държаха на пътя. За съжаление си отидиха поради старост. Шарката им беше като на видинките, въпреки че не пишеше каква е марката. Сега отзад съм с едни галоши Матадор, дето много ми ги хвалиха и какво - пълна скръб в сравнение със старите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.