Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:58 30.06.24 
Автомобили
   >> Лада
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Прекъсване на гориво при спускане  
Авторladalover (Нерегистриран)
Публикувано28.03.02 23:01



Може ли някой (младежа) да обясни как се прекъсва притокът на газ при работа на двигателя при принудителен празен ход. демек, като спускаш наклон на скорост и , ефективна ли е цялата тази история... мерси



Тема Re: Прекъсване на гориво при спусканенови [re: ladalover]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано29.03.02 20:46



Ох пак ще преразказвам.Скоро ще стане година от както карам със спиране на газовото гориво при принудителен празен ход /ППХ/.Дали е ефективно?Ами не може да се каже до колко иначе го направих на моята кола ейтака ми дойде идеята и по причина на неприятните усещания когато сложих газовата уредба дърпам крака от педала за газта и колата не намалява обороти доста дълго време и съответно не спира така както е с бензин.И така проучих възможностите
1 Не съм с фабрично монтирана такава система за ППХ на бензин Но пък съм с карбуратор "Озон".Каква е разликата има и в жигльорите но тя не е никак важна в случая.За бензин другите имат следните детайли и възли-електронен блок който мели оборотите на двигателя или по точно на коляновия вал.Струва от 4 до 8 лв.Една планка на която е монтиран микроизключвател който при натискане на педала да цъкне и да подаде плюс 12 в. към един вакумен магнетвентил.И това е за бензин.Разбира се и малко кабели.
2.Какво ми е нужно ?Планката с изключвателя която почити идеално се монтира.Казвам почити щото съм си запазил жигльора за празен ход или по точно жигльора за количиството на горивната смес при празен ход.А неговата планка е малко по дебела от тези дето имат ППХ на бензин.Но става само изключватела се регулира само с едното винтче другото се сваля но не пречи натиска не е голям и става и така.Следващото нещо е електронния блок за ППХ.Купих и двете малко жица и почнах монтажа.Монтирах всичко по схемата дадена в книгата "Аз ремонтирам Лада" .Смея да твърдя че изводите на ел.блок за ППХ са объркани тотално и това ми коства нов ел. блок за ППХ.Купих си го като поп но излезна нещо дефектна серия та го върнах и вече в друг магазин вземам и пробвам на място оказа се че в първия магазин са ми пробутали откровенно менте имаше външни разлики между двата блока.Та монтирах го и до сега си работи безотказно.
3.Вече се обърках с точките но е важно да се знае че с ел. блок за ППХ и от чукчето се подава плюс 12 в. на магнетвентила за газта.Не е най удачния вариант.Както изтъкнаха колегите в един друг клуб ще се получи закъснение при спирането защото в изпарителя остава газ.Закъснението е горе долу 20-30 метра път след отпускане на педала.В градското движение не знам много често се спира и спирачния път е къс но действа.При по голяма инерция и далечно препятсвие става.Спускал съм Шипка и от Пампорово - идеално.Усеща се как колата дърпа на зад.Тоест газ не се гори и двигателя понижава температурата си моментално.
Елементите не са скъпи и за 10-12 лв. се прави всичко.Ако се ходи на майстор ще се оскъпи естествено.Цялата работа става и за бензин но понеже малко карам на последния не си дадох труд да го правя.А за бензина има и нещо друго - много се скапва подвижната мембрана на жигльора за празния ход и обикновенно не дества.Иска голяма упоритост да я подменяш а не да навиеш една пружина и да блокираш подвижното дествие на мембраната.
За коли 2105,2104.2107 дето имат фабрична схема за ППХ на бензин се премества кабелчето което влиза във вакумния магнетвентил на газовия магнетвентил.И толкоз е трябва да се шунтират маркучите за вакума за да не влизат паразитни въздуси в цилиндрите.
За мераклии точните изводи на ел.блок са четири и по номера са следните
1-към магнетвентила за газта.От този извод се подава +12в.когато оборотите са под 1200 горе долу.
2-от ключето вътре в купето от което се подава +12в. за магнет вентила за газта.Вързва се на този извод.
3- маса
4- от извода на бобината който подава към чукчето и евентуално за оборотомер.От там се прекарва жица за да може ел.блок за ППХ да мери оборотите.
Ако не съм обяснил нещо питай пак.



Тема Re: Прекъсване на гориво при спусканенови [re: mladeja]  
АвторLadalover (Нерегистриран)
Публикувано30.03.02 23:28



Благодаря за подробното обяснение,
Само да попитам не е ли възможно да се прекъсва притока непосредствено преди карбуратора - между него и изпарителя с още един клапан, за да не се губи останалата газ в испарителя?



Тема Re: Прекъсване на гориво при спусканенови [re: Ladalover]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано31.03.02 20:18



Аз първоначално така бях замислил системата ама не намерих подходящ магнетвентил.Пък и може и да не съм търсил чак толкоз от липса на време.Препоръчвам спирането на горивото на маркуча преди тройника и след изхода на изпарителя.Така веднага ще спира притока на гориво към цилиндрите.



Тема Re: Прекъсване на гориво при спусканенови [re: mladeja]  
Автор Шkoдa (член)
Публикувано31.03.02 23:57



Само че като има останало в изпарителя след като отвори клапан, ще ти удави двигателя, защото изпарителя ще хпродължи да се пълни с остатъчната газ и ще се набере под налягане в маркуча, а и в обема на голямата мембрана!
Може да поставиш такъв клапан на маркуча, ако изпарителя ти е с електрически клапан.

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема въпрос?нови [re: Шkoдa]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано01.04.02 19:08



Е добре питам когато се спускам по наклон с двигателно спиране двете дроселни клапи затворени.Харча горивото за празен ход.Защо не се събира тогава газ в изпарителя количеството което изразходвам е минимално и би трябвало пак да се пълни с газ и да ми удави двигателя като натисна педала когато имам нужда от него.Как точно става тази разлика /при вакумен изпарител/ празен ход на двигателя и натоварено състояние?



Тема Re: въпрос?нови [re: mladeja]  
Автор Шkoдa (член)
Публикувано01.04.02 20:43



Колкото и да са ти затворени дроселите, двигателят си смуче през тях по малко, или от дамостоятелната система за празен ход. Когато спреш изхода,т.е. маркуча, в камерата за високо налягане на изпарителя ти остава газ, която от една страна е запушила клапана за високото налягане, а от друга страна е готова, загрята от водата и добила налягане десетки атмосфери, да влезе към камелата за ниско налягане. За тази цел е нужен само вакуум и.....газта започва да влиза в пространството, където е голямата мембрана. При положение че си с вътрешен вакуум/Ланди и др. подобни/ нямаш грижа, но ако имаш маркучле, което подава вакуума - ето ти проблем!
Ако това е за секунди - нищо, но ако е за минути/слизане по стръмен наклон/ - не съм уверен че голямата мембрана ще устиска на насъбралата се газ, която е в газообразно състояние, но не забравяй, че преди да се изпари е била течна и студена, а при загряване повишаването на температурат с 1 градус се равнява на повишаване на налягането с 8-9 атм.!
Всъщност, можеш да опиташ сам какво ще се полуучи, като затвориш с пръст изхода на изпарителя, дадеш контакт и с уста смучиш за създаване на вакуум от малкото маркучле.

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: въпрос?нови [re: Шkoдa]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано01.04.02 22:00



Е предполагам че няма да се налага да дърпам с уста.Щом запуша изхода на изпарителя и завъртя двигателя на стартер той ще почне да си създава вакум в малкото маркучле и... какво ще стане?Май ще трябва да се спира и основния приток на газ от централния клапан?



Тема Re: въпрос?нови [re: mladeja]  
Автор Шkoдa (член)
Публикувано01.04.02 22:24



По всички правила на монтажа на АГУ разстоянието м/у газовия клапан и изпарителя трябва да е възможно най-малко. Тогава като спреш газовия клапан, остава много малко втечнен газ между него и изпарителя и може да очакваш по-малко влияние на това, което ти писах преди.

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: въпрос?нови [re: Шkoдa]  
Авторladalover (Нерегистриран)
Публикувано02.04.02 00:15



То лошо става... ама ми дойде една идея:
да сложа бензинов клапан (газовите са на резба) непосредствено преди І камера - след тройника. става ли!?
А за да се избегне това насъбиране не мога ли да го пускам да се изключва газовия вентил заедно с другия, който слагам?? Хем ще е достатъчно адекватна система, хем няма да имам проблеми с налягане, или поне така си мисля :)
Младеж, ППХ блокът да не се води електроника за икономайзер? Ако не ти представлява проблем би ли написал точно кой номер е тоя блок, и микропрекъсвачът гледах ще стане с бая зор на моя Вебер, ама го гледах на тъмно, тъй че.... дали е възможно да се слага на друг карб освен озон и солекс?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.