Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:12 04.07.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Консултации за лада  
Автор peizanina (simpatiaga)
Публикувано02.02.02 08:47



Ще отговарям на всички УМНИ вапроси които се задават относно "БАБА НАСТЯ"-лада или жигули.Не се колебайте питаите питаите .
лошо нема !!!



Тема Re: Консултации за ладанови [re: peizanina]  
АвторKing_Rat (Нерегистриран)
Публикувано03.02.02 11:59



Я кажи има ли опасност да разбазикам регулировката на диференциала (редуктора де) докато сменям семеринга на пиньона. И има ли изисквания за стягане на гайката на фланеца?



Тема Re: Консултации за ладанови [re: King_Rat]  
Автор peizanina (*МАЙСТОРА*)
Публикувано03.02.02 12:05



Njama opasnost,
zaashtoto toi se smenja otkam kardana (demek otvun)--ne se pritesnjavai .
NO MNOGO E VAJNO KOGATO ZATJAGASH POSLE GAIKATA ------da ja stegnesh iunashkata TOEST DO OTKAT i da se opitash da ja zakontrish taka che da ne se samorazviva.

derzai neboi se !!!!



Тема Re: Консултации за ладанови [re: peizanina]  
АвторKing_Rat (Нерегистриран)
Публикувано03.02.02 12:09



В законтрянето имам опит, не бой се. 10х за съвета!



Тема Re: Консултации за ладанови [re: King_Rat]  
Автор peizanina (*МАЙСТОРА*)
Публикувано03.02.02 12:11



ok
togava zapochvai da derzaesh
i neboi se tam njama kakvo da sgreshish
he he
УСПЕХ



Тема Re: Консултации за ладанови [re: King_Rat]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано03.02.02 15:56



имай в предвид че гайката се стяга с 20-22кг/м ...........което е много голям въртящ момент...............така че не си надценявай инструмента и не подценявай ситуацията ............да не изпребиеш............най добрия вариант е да свалиш диференциала ако нямаш подходящ начин да вдигнеш цялата кола..................

незабележим


Тема Re: Консултации за ладанови [re: silent]  
АвторKing_Rat (Нерегистриран)
Публикувано03.02.02 19:34



Pri moite blizo 80kg tova ozna4ava 25cm ramo. Shte se spravya!



Тема Re: Консултации за ладанови [re: King_Rat]  
Автор peizanina (*МАЙСТОРА*)
Публикувано03.02.02 21:22



dobre e pich imash chuvstvo za HUMOR !!!!



Тема Re: Консултации за ладанови [re: peizanina]  
Авторblacky (Нерегистриран)
Публикувано04.02.02 16:52



Отдавна се опитвам да получа консултация относно скоростната кутия на мойта - 21074, т.е. 5 скоростна. Не ми харесва следното:
1. Скоро след запалване на мотора ако не е натиснат съединителя се чува шум от скоростната кутия. Като се пораздвижи колата почти изчезва. Предполагам че е някой от лагерите на първичния вал но не незнам кой, а може да е ролковия лагер в края на първичния вал, където ляга изходящия вал.
2. Хърка при превключване от 3та и от 1ва към 2ра - предполагам че е синхронизатора на 2ра.
3. При високи обороти - току що запалена с дръпнат смукач не влизат 1ва, 2ра и задна. Като ги намаля на 1000-1200 влизат, но 2ра с хъркане. Може ли да е от малкото лагерче в маховика?
Иначе всичко друго е наред и на дълъг път няма проблеми, но в София ми къса нервите. Моля те за мнение и мога ли сам да сваля скоростната кутия? Свалял съм на Москвич2140 и на ВАЗ21011. Има ли някава голяма разлика в тая пуста 5ст. ск. кутия? Колата е на 107 000 км. и маслото е българско на 2000 км.



Тема Re: Консултации за ладанови [re: blacky]  
АвторKing_Rat (Нерегистриран)
Публикувано04.02.02 18:51



Надявам се 4е домакина няма да се разсърди, 4е отговарям преди него.
За 1. - сигурно си прав. Провери си и нивото на маслото в скоростната кутия.
За 2. и 3. предполагам 4е нещо такова трябва да се полу4и ако не е регулиран добре съединителят (не отделя) или наистина се е скапал лагера в маховика и първи4ния вал се върти заедно с него. Може и смазката му да е втвърдила от студа.
За демонтажа - май няма никаква разлика.
Ина4е готина ЛАДА си взел. Май 4енгетата полу4аваха такива за патрулки.



Тема Re: Консултации за ладанови [re: peizanina]  
АвторБeлчo (Нерегистриран)
Публикувано04.02.02 22:42



Значи имам няколко въпроса
1. Искам дас знам за това лепило за нагревателите на задният прозорец по какъв начин се нанася и трябва ли да се лепи пърче от друг нагревател на скъсаното място
2. Понакога когато е студено ми гаснат фаровете а със тях спират и чистачките(смених реленцето,копчето,изчистих гнездата на предпазителите) имам съмнение че е от контактният ключ но не знам какво мога дса направя
3. Когато колата е студена или пък е по топло и е работила повече време трудно влиза първа
4. Винаги ми светят белите лампички за заден ход и затова се принудих дса сваля крушките но искам дса го оправя, а ми казаха че е много сложно и трябва да се разглоби цялата скоростна кутия, има ли по безболезнен и прост начин?
5. Има ли начин дса се обърне входа на парното защото засмуква много малко въздух и по този начин не се проветрява купето добре

Това са ми въпросите значителни и незначителни ако можеш помогни ми?



Тема Re: Консултации за ладанови [re: King_Rat]  
Автор peizanina (*МАЙСТОРА*)
Публикувано05.02.02 13:36



prijatelu,njama za kakvo da se surdja ==nali zatova e foruma da se chujat mnenijata na vsichki
no vse pak predi da se dava mnenie da se pomisli


he he



Тема Re: Консултации за ладанови [re: blacky]  
Автор peizanina (*МАЙСТОРА*)
Публикувано05.02.02 13:58



po vaprosa 1.
Mislja, che sled kato zapalish kolata i da imash tozi shum v skorostite tova e AKSIALNIA lager , koito natiska saedinitelja.Na li kato natisnesh pedala na suedinitelja spira tozi shum???
po vapros 2.
I az taka smjatam ,che e ot sinhronizatora
No si proverjavai masloto v skorostite !!!!!!
po vapros3.
Sinhronizator e zaminal

inache skorostite sa si sashtite i se smenjat ednotipno
taka che derzai i ne se boi
ako ima oshte neshto davai



Тема Re: Консултации за ладанови [re: King_Rat]  
Авторblacky (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 14:29



Прав си пич тази е точно от там (търг), мотора е 1600 см амортисъорите са Монро Газматик - та си я харесвам и затова искам да и оправя скоростите, че да си карам по спокойно.



Тема Re: Консултации за ладанови [re: peizanina]  
Авторblacky (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 14:40



Мерси за мнението - наистина като натисна съединителя, шума изчезва, но си мислех, че изчезва защото отделям скоростната кутия от мотора. Маслото си го следя редовно защото ми казаха, че тези скоростни кутии са чувствителни на тази тема.
Значи имам гараж, но е без канал. Аз съм към 90 кила и не съм слаботелесен. Мислиш ли, че ще мога да я сваля сам или с помощта на приятел, като вдигнем колата разбира се на трупчета? ( Преди имах канал )
Мислиш ли че трябва, ако успея да я сваля, да сменя аксиалния лагер и синхронизатора на 2ра и мога ли сам да сменя синхронизатора? Гледах чертежите на 4ст. ск. кутия и гадния синхронизатор е баш по средата на вала.



Тема Re: Консултации за ладанови [re: Бeлчo]  
Автор peizanina (*МАЙСТОРА*)
Публикувано05.02.02 14:59



1 lepiloto za reotani e smes ot finni medni strujki i temperaturo ustoichivo acetonovolepilo. nanasia se direktnno vurhu miastoto na prekusvaneto pri dobre podsushen i obezmaslen prozorec, kato se ogranichava s hartien skoch
samo otgore i otdolu. nikoga ne se nanasia pri vlajno i studeno vreme!!!
2 znachi ako e ot kontaktnia kluch shte ti gasne i kolata t.e. tozi variant otpada. ako ladata e 4,5ili 7 ca veroiatno ima niakakuv problem po spoikite na
bushonnoto tablo, a ako sa na obshta masa nai veroiatno e tia zashtoto busho
nite sa razlichni za chistachki i farove, no +12v koito idvat sa obshti i za tova
e hubavo da se proveri hubavobushonnoto tablo.
3 pri studeno vreme tozi problem se poiaviava nai veche ot prekaleno gusto
maslo , no shtom se proiaviava i pri mnogo topla kola nai veroiatno e s prekaleno goliam probeg i e jelatelno da bude smeneno.a sushto moje da e i malko.
4 ako e smeniavan datchika za zadna skorost ili e svalian nai veroiatno ne e reguliran. regulira se kato postepenno se otviva dokato izgasnat,sled koeto se proveriava dali prisviatka kum vtora i chetvurta skorost.ako ne e smeniavan proveri da ne sa okuseni vhodnia i izhodnia kabeli.
5 vij da ne e subralo bokluci/ lista,hartiiki i tn i tn / vurhu smukatelia i se slagat dopulnitelno plastmasovi funiiki na reshetkite na prednia kapak.ako i tva ne pomogne smeni kolata maitap
rabotata e slojna zashtoto ti triabva ciala otpuska da svalish armaturnoto tablo i da proverish vuzduhovodite.



Тема Re: Консултации за ладанови [re: blacky]  
Автор peizanina (*МАЙСТОРА*)
Публикувано05.02.02 15:04



ako si ot sofia i meslish che niama da se spravish sam zvunni na 088 42 36 10
/speshna med. pomosht za vashata lada po domovete/
DEGUSTIRAM RAKIA PO DOMOVETE S MATERIALI NA KLIENTA



Тема Re: Консултации за ладанови [re: peizanina]  
АвторKing_Rat (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 18:10



Ако се е скапал синхронизатора на 2-ра, защо ще има проблем с включването на задна? Все пак си мисля, 4е съединителя не е читав.




Тема Re: Консултации за ладанови [re: King_Rat]  
Автор peizanina (*МАЙСТОРА*)
Публикувано05.02.02 18:36



abe prijatelu nali ti objasnjava choveka che pri palene sutrin(purvoto)ima problem sus 1-va i zadna--tova e ot gustoto maslo kato se razbie trugva kato horata.
2-ra hurka zashtoto e iznosen sinhronizatora
a ako e iznosen saedinitelja shte vlizat trudni 1-va ,2-ra i 3ta skorost daje


DEGUSTIRAM RAKIA PO DOMOVETE S MATERIALI NA KLIENTA


Тема Re: Консултации за ладанови [re: peizanina]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано05.02.02 19:15



За парното не видях да е отговорено. За това бързам да се класирам.Та какво направих аз сложих си от онези пластмасовите спойлерчета над решетката на предния капак там де под стъклото дето са чистачките.Освен тях за някой и друг лев вземаш уплътнение за заден багажник и го навличаш на борда под капака като се стараеш да облечеш и изолираш цялото отделение дето са моторчето за чистачките и по навътре входа за парното.С последното се ликвидира възможноста да излиза така хубаво уловения въздух от спойлерчетата и да влиза вътре в купето.При по високи скорости без вентилатор духа много силно.Направиго инвестициите не са повече от десет лева .Ще останеш доволен.



Тема Re: Снимка на ладанови [re: peizanina]  
Автор peizanina (*МАЙСТОРА*)
Публикувано05.02.02 20:29





DEGUSTIRAM RAKIA PO DOMOVETE S MATERIALI NA KLIENTA

Тема Re: Снимка на ладанови [re: peizanina]  
АвторБeлчo (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 21:37



Благодаря ти за съветите при първа възможнсот ще прегледам вичко основно и ще ти пиша за да ти кажа какво се е получило, но за сега трябва да я оправя защото е малко по-смачкана



Тема Re: Консултации за ладанови [re: peizanina]  
АвторKing_Rat (Нерегистриран)
Публикувано06.02.02 16:45



Като си разглоби човека машината ще видим.





Тема Re: Консултации за ладанови [re: peizanina]  
АвторББ (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 10:53



Радвам се че, има добри хора които отговарят на лаици като мен. Мойта ладичка е на около 24г. Никога нищо не е правено по предницата. От известно време нещо взе да скърца много зловещо отпред дясното колело. На място като я тискам по калника скърцането го няма.Но не скърца винаги - по някога с километри не скърца. Вдигнах я на крик и не видях нищо обезпокоително. Може ли да дадете идея къде да търся проблема?



Тема Re: Консултации за ладанови [re: ББ]  
Автор peizanina (*МАЙСТОРА*)
Публикувано11.02.02 12:39



Opitai se da zabelejish dali ti skurca kolata kogato e vlajno ili si skurca kogato si iska,no spored men ima veche za smjana njakoja i druga vtulka ot tazi strana!
vse pak se ogledai koga skuurca PUSHTINATA

DEGUSTIRAM RAKIA PO DOMOVETE S MATERIALI NA KLIENTA


Тема Re: Консултации за ладанови [re: peizanina]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано11.02.02 19:47



Дали скърца в завой демек при завиване или при навлизане в лош участък на пътя демек дупки.



Тема Re: Консултации за ладанови [re: ББ]  
Авторbrat (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 21:40



Скърцането идва от хебела . Развии го измъкни го надолу ,почисти и смажи с грес наи добре графитна или техн. вазелин. Ако не знаеш хебел е опората в кормилната уредба протиоположна на кормилната кутия. Намира се от дясно на двигателя закрепен за купето ниско долу.



Тема Re: Консултации за ладанови [re: brat]  
АвторB. (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 00:54



Абе я и аз да питам нещо. Значи от миналото лято както си карам и като изключа от скорост понякога колата гаснеше. Просто оборотите падаха и угасваше, а понякога и само примигваше лампата за маслото но все пак оборотите се вдигаха и не угасваше. Но това се случваше доста рядко. Сега през зимата положението стана малко по-сложно. Нали е студено и няма как, отначало е на смукач. Обаче проблемът е, 4е дори като загрее и тръгна да прибирам смукача, оборите падат доста и двигателя почва да издава там едни звуци.. прихърква. Дърпам малко смукача, оборотите скачат доста - 2000 че и повече. Намалям малко - до 1000 примерно и без да го барам след малко пак сами почват да падат и се налага пак да дърпам смукача. Общо взето на всеки светофар се налага да ги регулирам оборотите. А веднъжка беше направо ужас. Смукача дръпнат докрай, колата вече позагряла и пак на всеки светофар се налагаше да давам газ за да не ми угасне - лампата на маслото примигваше чак. Обаче тия дни като се позатопли времето и го няма тоя проблем. Стана като лятото. Демек като изключа от скорост и оборотите падат ама след това си се дигат там до около 1000 и няма проблем. Та се питам каква може да е причината.



Тема Re: Консултации за ладанови [re: B.]  
Авторbrat (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 05:47



Освен да ти прегледа карбуратора някои които разбира не мога да те посъветвам нищо друго. Аз пък имам такъв проблем когато спра по-интензивно двигателя прекъсва или дори угасва.Като поразмислих не се сетих за друга причина освен това че в следствие обратното ускорение бензина впоплавъковата камера отива в предната и част и отвора от кадето постъпва гориво към системата за празен ход остава във въздуха и тя засмуква въздух.
Забравих да кажа че това става само когато съм на бензин.Нивото в камерата е стандартното и не ми се иска да го вдигам както е при състезателните коли например.



Тема Re: Консултации за ладанови [re: brat]  
АвторББ (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 12:21



Колата в момента не е в движение. Вдигната е в въздуха, че и правят други неща. На хебела отдолу има едно винтче. То за какво служи?



Тема Re: Консултации за ладанови [re: ББ]  
Автор peizanina (*МАЙСТОРА*)
Публикувано12.02.02 15:18



am tova vintche e za smazvene(gresirane)

DEGUSTIRAM RAKIA PO DOMOVETE S MATERIALI NA KLIENTA


Тема Re: Консултации за ладанови [re: B.]  
Автор peizanina (*МАЙСТОРА*)
Публикувано12.02.02 15:20



Da znaesh , che tova naistina shte ti e ot karburatora i zemi ta go izchisti.A mejdu drugoto kak pali tvoita kola na studeno ?

DEGUSTIRAM RAKIA PO DOMOVETE S MATERIALI NA KLIENTA


Тема Re: Консултации за ладанови [re: B.]  
Автор Filo (луд психопат)
Публикувано12.02.02 19:12



Ами и аз имах подобен проблем. Виж карбуратора. На мен ми беше избила гарнитурката и като я смених и мина реглаж вече няма проблеми.

Мъжете правят пари, но парите не правят мъже!


Тема Re: Консултации за ладанови [re: brat]  
Автор Шkoдa (непознат )
Публикувано12.02.02 19:14



Този номер, обикновено става от капчица вода, която като живак се движи из каналчетата. Опитай здраво издухване с поне 4 атм. въздух!



Тема Re: Консултации за ладанови [re: ББ]  
Автор Шkoдa (непознат )
Публикувано12.02.02 19:18



Да не е нещо друго? На хебела няма никакви винтчета...!/Говорим за ВАЗ/



Тема Re: Консултации за ладанови [re: Шkoдa]  
АвторB. (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 20:32



10х за мненията. А колата си пали добре в студа. Само понякога, когато е много студено и колата не е карана 4-5 дена и отначало като запали двигателя веднага гасне. Така 2-3 пъти и накрая си пали.



Тема Re: Консултации за ладанови [re: B.]  
Автор Шkoдa (непознат )
Публикувано13.02.02 00:04



Така пали и гаси, когато й е малко горивото в карбуратора. То може да е малко поради това, че е много ниско, или пък помпата ти не подкача веднаг гориво. Този номер се доказва веднага, като предварително подкачиш гориво. Ако помпата не работи както трябва, ще запли и повече няма да гасне. Ако пак запали и после угаси, съвсем мъничко можещх да вдигнеш нивото, но аз вярвам че е първото.



Тема Re: Консултации за ладанови [re: Шkoдa]  
АвторB. (Нерегистриран)
Публикувано13.02.02 19:17



Добре а как ще обясниш зависимоста на всичките тия неща с температурата? И то не температурата на двигателя, ами на въздуха. Сега като се стопли времето не ги прави тия неща, или по-точно, не е толкова проблематично.



Тема Re: Консултации за ладанови [re: B.]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано13.02.02 19:31



Караш колата по често сигурно.Съгласен съм почити изцяло със "Шкода".Моята е по същия начин.Ако не я карам 2-3 дена първоначално пали после гасне и следващия път е заработил двигателя.А иначе колкото е по студено времето пали по лесно.Другото е че при първоначално палене издърпвам смукача до край.Когато запали двиг и после угасне причина за това може още да е че се преобеднява сместа.Накратко много отваря пусковата клапа и обеднява сместа и угасва.Това може да се оправи с леко огъване на едно лостче при абсолютна сигурност при определяне на причината.



Тема Re: Консултации за ладанови [re: mladeja]  
АвторB. (Нерегистриран)
Публикувано13.02.02 19:40



Мда наистина като е доста студено пали веднага, освен ако не съм я карал няколко дена. Но това за паленете и след това да угасне не е чак такъв проблем, падането на оборотите ме изнервя :). Само дето и това се пооправи със стоплянето на времето.



Тема Re: Консултации за ладанови [re: B.]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано13.02.02 19:48



С какъв карбуратор ти е Ладата.Или ако не знаеш кога е произведена.Преди или след 1980 год.



Тема Re: Консултации за ладанови [re: mladeja]  
АвторB. (Нерегистриран)
Публикувано13.02.02 22:48



Умн... Ами купена е след 90-та, така че предполагам че е произведена след 80-та :). Седмица.



Тема Re: Консултации за ладанови [re: B.]  
Автор Шkoдa (непознат )
Публикувано13.02.02 23:11



Знаеш ли, когато човек оправя кола е все едно че лекуваш добиче - мучи, а не ти казва нищо! Та за това се правят най-напред най.лесните неща и тези които са се случвали! Аз например по-рано когато можех да карам на бензин/щото имах резервоар де!/ често сипвах по 150-200 гр. спирт за горене в резервоара и така обирах конденза! Не ти гарантирам, че е точно това, но обикновено от това става!



Тема ХМММ-Към "В"нови [re: Шkoдa]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано14.02.02 20:24



Въпреки гадния отговор ще се помъча да напиша нещо .Значи със спирта не го пробвай.Не став.Можеш да го сипеш малко да разлопчиш резервоара както си е с бензина и след това ако нямаш филтър както предполагам щом имаш проблеми с карбуратора развиваш скобата от бензиновата помпа и източваш на земята всичко което ти се стори не достатъчно чисто.А боза ще има много можеш да бъдеш сигурен.Ако си запалиш двигателя ще се наложи да чистиш всичко.След тази операция отваряш предния капак навеждаш се над или от страната на акумулаторната батерия и виждаш под въздушния филтър един месингов винт.То не е винт но има шлиц за отвертка.Друг няма.Ето за това те питах коя е годината на производство на колата.Преди 1980 карбуратора е "Вебер" след и в 1980 карбуратора е "Озон" ама на като не знаеш .....Та развиваш този винт и го вадиш.Вътре в него има една майна с отвор по средата.Това е горивния жигльор за празен ход.Ако си с кола произведена през или след 1980 год. е много важен защото образува подходяща горивна смес не както е при предишните карбуратори.За да не съм много подробен издърпваш тая майна от винта издухваш я здраво от боклуците и я монтираш обратно.Отвора е малък и ако си недоскиф си вземи лупа.По малък е от милиметър.Достатъчно е един малък прашуляк да застане там и да опъваш смукача до изясняне.Съответно дърпаш и от финикийските знаци в джоба ти защото не си се решил да си сложиш един хартиен филтър преди бензиновата помпа.Не че ще обира кой знае колко боклуци то ако отвориш карбуратора след време ще видиш една боза вътре в поплавъковата камера и ще се чудиш от къде аджеба е попаднала там като имаш филтър.Попада там но е с по малък диаметър на гранулите и съответно не може да ти навреди нито на празния ход там както казах жигльора е с най малък диаметър и най лесно се запушва.Причината за бозата е производството на резервоари от ръждаема ламарина.Е ние не ги пълним винаги до горе и те ръждясват.Аз доста често го пълня и карам на почити пълен резервоар но пак имам боза в карб.Но имам и филтър който я филтрира до по малък диаметър за да не ми вреди на празния ход.
Хайде стига толкоз че пак ще ме изкарат теоретик по въпросите без грам практически опит.
За тебе специално ако си решил да си правиш почистване или регулиране на някои неща и по специално карб. си изясни въпроса с какъв карб. ти е автомобила.
Аре чао за сега и дано да ти се размине отварянето на карба.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.