Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:00 03.06.24 
Автомобили
   >> Лада
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема 0-100km s ladaнови  
Авторsvetlio (Нерегистриран)
Публикувано11.11.01 07:17



da znaete za kolko pravi 100km/h edna lada 1500 v dobro sustoianie pri raven put i t.n.nali e club LADA za kolko praviat va6te i s kakvo gi merite kolko moj da sa vdigne na 2 skorost i na 4-ta m tvae otiam da spaaaaaaa



Тема Re: 0-100km s ladaнови [re: svetlio]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано11.11.01 19:06



Ще ти дам данни от книгите ако автомобила е в добро състояние данните са верни.

модел ускоряване от 0-100 км.ч.
напълно натов. с двама души/разбирасе под 100кг.

2101 22 20
21011 20 18
21013 22 20
21016 20 18
2102 25 23
21021 21 19
2103/1500куб/ 19 17
21033 21 19
21035 23 21
2105 20 18
21051 22 20
21053 19 17
2106/1600куб/ 17.5 16
21061 19 17
21063 21 19
2107 17 15
2121 25 23
21211 29 27

За по новите данните ги виж в официалния сайт на ВАЗ на Руски са но се разбира.Аз лично нямам намерение да пробвам колко може да вдигне колата ми на 1,2,3 и т.н. първо не е първа младост двигателя и второ няма нужда.Усещам когато нещо не е наред и почвам да отстранявам нередностите според силите си.Какво например ако разбера че Жигулата ми вдига от нула до сто за 23 сек. вместо за 22 нямам намерение да проверявам заводските данни.Ей тъй един приятел си скапа двигателя на Москвича.Вдигнал го на трупчета и решил да види колко вдига.След това прави основен ремонт.



Тема Re: 0-100km s ladaнови [re: mladeja]  
АвторPRESSURE (Нерегистриран)
Публикувано12.11.01 00:16



Модел 21013, 1200 куб.см. - за справка от предишното мнение.

Възраст: 16 год.

Километраж: 158 хил.

Max скорост на втора - 70 км/ч без проблеми. Повече не посмях, защото стигна 5500 об/мин, а те се водят max. Червената чертичка за втора е на 60 км/ч.

Гориво: газ с отворен тройник докрай. Има възможност за още "отваряне", но няма празен ход и "хълца" до 2000-2500 об/мин. На бензин я карам с А91, но е малко по-зле от на газ. Не съм я пробвал на бензин. От друга страна и не мога много добре да регулирам карбуратора. Макар да върви добре подозирам, че при добър реглаж ще върви още по-добре.

Ускорение 0-100:
28 сек. без да минавам на четвърта. Червената чертичка за трета е на 100.
30 сек като минах на четвърта при 80 км/ч.

Забележка: На втора вдигнах докъм 50-60. Може да съм сгрешил +-1-3 сек., защото се опитвах да гледам едновременно пътя, часовника и оборотомера. Направих само по една проба и се заклех, че това ще бъде първо и последно "жулене".

MAX скорост: Представа нямам. Никога не посмях да вдигна повече от 130км/ч. Все едно, че караш самолет.

Температура: Напълно нормално загрят двигател.

Въпрос: Да не си решил да купуваш такава? Добри коли са, но само за градско каране. Като излезеш на извънградско за един час капнаш от умора - боли те гърба, ушите ти бучат от шума на мотора и свистенето през вратите и прозорците (тая е обръщана и е малко крива). Много се "унася" по страничен вятър. Освен това я карам до 100км/ч което удължава доста преходите. Обаче пък има парно като на Волво и зимата си цар. Ако пък сложиш един чувал пясък в багажника и имаш хубави гуми и не си някой балък, можеш и на Еверест да се качиш.



Тема Re: 0-100km s ladaнови [re: mladeja]  
Автор LordDigital (CarftsmaN)
Публикувано12.11.01 06:00



Propuskas da kazes

"Pri zagraqt motor do 8x gradusa rabotna temeratura" (taka pone go pisheshe vyv knizkata na Lada)

Inak pred da razbera kolko gresat skorostomerite sym pravil opiti ,sys Lada 2105 1300S ,dvama choveka 0-100 za nad 20sec.

Maaa togava zaklucihme che e bilo stoto nema oborotomer i ne smenqme skorosti efektivno.

posle obache si smenih mnenieto ,kato otvoriha motora i vidqh kakvoe bilo vytre:)

Ferdinand Piech - THE KING


Тема Re: 0-100km s ladaнови [re: mladeja]  
Автор TK3C ()
Публикувано12.11.01 08:57



Това за Москвича голяма гадост звучи...
Ама нормално да се скапе, не знам точно защо, но може би му се опъва прекалено кардана, но изобщо не работи равномерно, а бие и трака и т.н.
И аз съм го правил това с газ на трупчета, ама по малко само - заради задните спирачки, оказа се, че са по-слаби от двигателя на 1ва.

Иначе за ладите даваш 2 числа, кое от тях е вярно (не можах да разбера защо са 2)
И можеш ли да ги коментираш, да кажем за Лада 1500 -- най-близо е до москвича като данни, НР са =, върт.мом. е малко по-голям, но подобен, обем на двиг= , маса подобна. Ускорение в рамките на 18-20сек
Защо се получава така, че други коли, с подобна мощност и маса, имат по-добро ускорение? След като по фактор мощност/кг ладата е по-добре.
Ще дам и конкретни примери, но сега не са пред мен данните



Тема Газнови [re: PRESSURE]  
Автор TK3C ()
Публикувано12.11.01 10:09



Много са ми странни тези коли, дето на газ вървят по-добре, отколкото на бензин. То със тези смешни газови инсталации, дето продават в БГ.
Защото и моят москвич е така, особено на ниските обороти. Но напоследък, след като го регулирах, се оказа, че и на високите обороти развива по-добре на газ, отколкото на бензин.
Та според мен има нещо основно сбъркано в цялата система, предполагам, че основният виновник за тази аномалия е с име ОЗОН, т.е. карбуратора.
Защото съм карал и други коли на газ, един голф2 с 1.4 (май) двигател, на газ вървеше като москвича, малко по-добре де, но горе-долу сравнимо. Но на бензин беше фурия. А е регулиран на същото място същата газова уредба има, и той е с карбуратор



Тема Методи на измерваненови [re: svetlio]  
Автор TK3C ()
Публикувано12.11.01 10:18



Да ви попитам аз, как ги правите тези измервания?
Само не ми казвайте, че по километража и с ръчния часовник.
Направо си представих гледката, едната ръка горе на волана, да се вижда часовника, другата на скор.лост, и погледа от километража до часовника и обратно, а, и оборотомера забравих.
Тези, които са с оборотомер, могат да му засекат показанията на всеки стенд, от там по формулата за оборотните умножения и радиуса на гумата, може да се направи сметка за реалната скорост в момента.
Но на скоростомера вяра не може да се има. Още повече на тези, дето се клатят :))
Например моят показва на 1ва 55, на втора 85-90, на 3та 130 и на 4та му свършват цифрите. Но не твърдя че съм карал със 200 москвича ми :)). А по книжка, при 5800 об. (мах) 1-43,2-71,3-110,4-150. Ама като нямам оборотомер, не знам колко е грешката :(

Та трябва си сериозна техника за измерването, но тя пари струва, особено тази, която стои в колата до шофьора, а не стационарната.
Иначе с полицейски пистолет и хронометър може би може да се направи правилно измерване



Тема Re: 0-100km s ladaнови [re: svetlio]  
Авторлaиka (Нерегистриран)
Публикувано12.11.01 15:10



Мойта е 21074 - 1600 см2, 5 ск. В момента е с амортисъори Монро газматик, гуми - зимен Семперит 175/13/70 , по километраж на 108 000 км. По каталог и дават до 100 - 16 сек., макс скорост 155 км/ч. За каране на 5 та и на газ не говоря ( газовата ми е Ловато, но е удушена по икономически съобръжения). Въпреки усилията ми на бензин за по-малко от 18 сек не вдига 100 (3 скорост), а с повече от 145 км/ч не посмях да карам(май искаше да отлепи), а и вече като че ли се изчерпа.



Тема Re: 0-100km s ladaнови [re: TK3C]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано12.11.01 20:17



Ами отгоре на таблицата съм написал напълно натоварен автомобил а другата е с двама души.Не ме питай само какво означава напълна натоварен.Най-вероятно е четирима души и до 80кг. в багажника.
А иначе от много неща зависи това че външно еднакви технически данни ускоряват различно.Според мен най- или едно от най важните неща е газоразпределението.Един пример всички Лади от 1200 до 1600 до 2107 са със един и същи разпределителен вал.Е как тогава по голямата кубатура ще се напълни с достатъчно горивовъздушна смес.За карб. също е от значение.По заводски данни толеранса в производството на карб. е плюс минус 5-8% е какво ще се получи като единия е минус а другия е в плюс 10 до 16 % разлика един от друг.Ето за това има Лади които вървят повече от други.Аз например преди време реших да си сменя жигльорите на първата степен.Викам си от времето са се поизносили.Смених горивен и въздушен.Какво стана после изведнъж колата почна да тегли по зле но в същото време постигнах разход изцяло градско 8 на сто.Озона не е лош или не е чак толкова лош карбуратор но ако се настрои добре трябва да работи много по добре от газта изключвам карането с незагрят двигател.И преди съм коментирал този въпрос за това че на газ нямаме ускорителна помпа ,главна дозираща система 2 бр. и две преходни, още и система за празен ход.Дефакто на газ имаме два горивни жигльора и толкоз.Другите неща съм ги писал в темата за състезателен автомобил -но учудването ми е че до сега не съм виждал и чувал за това когато белега на корпуса на двиг. и този на ремъчната шайба съвпаднат горе на разпределителния вал не съвпада или е малко напред или е малко назад.Другото е че не съм виждал или чувал за Лада със съвпадащи отвори на смукателни тръби и противоположните във главата има разлики до сантиметър.И т.н.



Тема Re: 0-100km s ladaнови [re: лaиka]  
Автор mladejaМодератор ()
Публикувано12.11.01 20:37



Колата е 2101 двиг.1200 километри 135000 когато съм я надувал максимално беше около 115000 120000 случи се да ми направи номер и страшно се нервирах и викам си може да закъснея за работа но ще и продухам жигльорите.Дадох газ и километража показа 140 и много малко отгоре.Път равен асвалт.Двигател загрят до работна температура.Гуми 165/13 Мишлин задни предни 145/13 Мишлин.Амортисьори оргинални предни задни сменени но пак с Руски.Бензин 93 окт.Тогава нямах товара на газовата бутилка и бях сам.Не съм имал възможност да засичам по часовник до сто.
Гумите са много важно нещо.Въпреки тънките предни гуми колата стоеше на асфалта и не съм изпитвал някаква по голяма нестабилност.Единствения по голям дискомфорт е големия шум.Когато отвори втора дроселова клапа напълно което на четвърта става на около 120 км.вч.става нещо страшно такова ръмжене че си мислиш че ще излита самолет.На газ съм вдигал 135 преди два месеца и ми свърши правия участък но можеше и още.Бях с един комшия и я пробвахме колко ще вдигне на газ.Този път бях с гуми Дебица "Навигатор" всесезонни без вътрешни 165/13.Шума от двигателя някакси беше по - нисък.Смея да ви уверя че километропоказателя ми е верен катаджиите не веднъж са ми го проверявали и ми струваше няколко глоби.
Пак казвам не е необходимо да се слагат широки гуми или не по широки от предписаните от завода производител.Стабилността не идва от тях а от окачване и геометрия на преден мост.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.