Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:33 25.04.24 
Спорт
   >> Културизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Колко набирания...  
Автор 1639 (член)
Публикувано28.10.10 21:21



Колко набирания би трябвало да може да направи един нормално развит мъж? Нямам в предвид човек, който редовно се занимава с културизъм или вдигане на тежести, а за човек като мене, който си тежи 80 кила на 180 см, и не ходя на фитнес. От друга страна имам амбицията да минавам за грамотен в спортно отношение човек, та се питах има ли някакво магическо число набирания, което да се приема за ОК, примерно.

Знам, че много тук правят поне по 15-20, но примерно 6-7 за човек, който не ходи на фитнес добре ли е? В гимназията примерно пишеха 6-ца за скок от място над 2,30м, но не си спомням да е имало норматив за набирания...



Тема Re: Колко набирания...нови [re: 1639]  
Автор bluefan (нат. БИГОРЕКСИК)
Публикувано31.10.10 00:15



Няма нормално и ненормално бе пич. Като ти кажа,че ако правиш 20 набирания е супер, но всъщност си анорексик с 36см ръка и не можеш да вдигнеш над 70кг на лежанка ше се почувстваш ли по-добре? Кво значение има някаква бройка кофи/набирания/лицеви и тем подобни.

Животът е болка, от която мога да те лиша


Тема Re: Колко набирания...нови [re: bluefan]  
Автор 1639 (член)
Публикувано14.11.10 16:55



Но всъщност нито съм анорексик, нито ми е 36см ръката, нито не мога да вдигна над 70кг на лежанка, нито ще се почувствам по-добре ако ми кажеш че да правя 20 набирания е супер, нито имам каквото и да е било желание да си пиша с теб. Така че, моля ти се, не ме занимавай повече с твоята персона, става ли?



Тема Re: Колко набирания...нови [re: 1639]  
Автор te3is (непознат)
Публикувано17.11.10 15:55



Eй ,анорексик, дръж се прилично хората се опитват да ти дадат съвет.
Четете в клубовете , а не досаждайте и не се присламчвайте из залите!!!

Понякога на такива 18 годишни досадници ми иде да хвана некое да ида да го зарова живо на плитко за да изние за 5 месеца, като преди тва го полея с нафта за да не го разроват кучетата.



Тема Re: Колко набирания...нови [re: te3is]  
Автор 1639 (член)
Публикувано17.11.10 19:25



Това, че не искам да си пиша с онзи не ме прави неприличен. Само защото съм 80кг, а някой друг тежи повече и е по-силен от мен не е достатъчно за да влеза в категорията "анорексик".

Не досаждам и не се присламчвам към никой.

Освен това, ако си мислиш, че можеш просто ей така да ме "хванеш" и да ме "заровЕш жив на плитко за да изНия за 5 месеца, като преди това ме полееш с нафта за да не ме разровАт кучетата"... СЕШ?!

Бегай на майната си, СЕШ?! Разбрахме ли се?! Скрий се зад виртуалната си персона и си демонстрирай опасната мъШественост друдате, СЕШ?!

Защото ти мен изобщо не ме интересуваш и само ми губиш времето! Разбрахме се, нали?! Следващото ти мнение в тая тема, ако е толкова смислено колкото и първото ти, ще получи от мен един ГОЛЯМ игнор, СЕШ?!

Не ме познаваш, не знаеш кой съм, с какво се занимавам, за какво се боря, и защо живея на тази Земя! Не желаеш да си имаш работа с мен, и не искаш да ми пишеш повече! Живееш си живота и си сипеш заплахите като дръгливо куче, и продължаваш да витаеш в твоята виртуална глутница!

Ако си толкова ербап, намери ме, заровЕ ме, и си изпълни жалките заканки! СЕШ?!

Защото дулото на пистолет, който не е в моята ръка съм виждал още в 9-ти клас, края на живота съм виждал поне веднъж и съм бил в ситуации, в които ти си щял да се смачкаш под напора на обстоятелствата и си щял не просто да се разплачеш като малко дете, а просто да умреш, разбираш ли?!

Защото ако ти си готов да ме заровиш жив да изгния, и полееш преди това с нафта, аз съм готов да нарежа твоите мускули и да ги изпържа в твоята собствена мазнина, разбираш ли ме?!

Аман от виртуални джигити!



Тема Re: Колко набирания...нови [re: 1639]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.11.10 23:03



В казармата имаше норматив. Ако не се лъжа беше 12 набирания. Или 6 коремни възлизания.
Аз лично висях като глист на простор. Чак в началото на втората година направих едно коремно. Е до тогава набиранията си ги правех де. А след първото - за месец почнах да правя по 14 коремни.
Истината е да се чувстваш комфортно. А за битките - е определено обемната мускулатура помага, ама не е чак толкова задължителна, нито чак толкова полезна.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Колко набирания...нови [re: bira_more]  
Автор 1639 (член)
Публикувано20.11.10 23:25



Аха. Е, значи имам още доста да потренирам докато застигна казармения норматив, поне още годинка.

Това за обема е ясно -- Еk=mv^2





Тема Re: Колко набирания...нови [re: 1639]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано29.11.10 13:18



Колко набирания?
Не си спомням да съм се набирал на времето повече от 16 пъти. Обаче се набирах с една ръка 4 пъти. А един път се набирах с една ръка и с тежест от 16 кг в другата. С 10 кг се набирах с една ръка само 2 пъти. Тогава бях 76 кг (височина 170 см).
Зависи какво смяташ за по- нормално: повече сила или повече силова издръжливост...



Тема Re: Колко набирания... [re: 1639]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.12.10 18:55



А бе силата на мускула зависи от сечението и качеството на мускула.
Издържливостта и бързината зависят от вида на мускулните влакна.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Колко набирания... [re: bira_more]  
Автор 1639 (член)
Публикувано10.12.10 22:14



Зависи основно от якостта на сухожилието при опънни напрежения, т.е. да издържа натоварване на опън ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.