Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:47 23.04.24 
Спорт
   >> Културизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема дайте съвет за гърба  
Автортeнaтa (Нерегистриран)
Публикувано13.04.05 22:09



като изключим нетренираните гърбове,тренираните стават по два начина.
1.дъгата на ширината на гърба е навън
2.дъгата на ширината на гърба е навътре
Моят е от втория тип и ме интересува как да го променя и дали се дължи само на липса на мускулна маса.Висок съм 185 и съм 90 кила.Не са много килограмите,но пък не са и малко.Как да си разшеря гърба в средата.
Благодаря предварително



Тема Re: дайте съвет за гърбанови [re: тeнaтa]  
АвторRexer (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 03:52



Neshto ne mi e mnogo iasno tova za garba i navan-navatre.



Тема Re: дайте съвет за гърбанови [re: тeнaтa]  
АвторT-Rows (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 10:43



Не мога да ти схвана въпроса. Доколкото разбирам, не си доволен от вътрешната му част. Недостатъчното й развитие може да се дължи на 3 причини, като рядко е само една от тях:
1) Недостатъчно маса;
2) Неподходящи упражнения;
3) Генетика.
Най-вероятно е преобладаваща причина N:2 и, отчасти, N:1.
Като си постигнал тези килограми, явно знаеш как да тренираш и да се храниш.
Започвайки да тренирам, допусках доста грешки, а гръб, на практика, нямах.
Сега гърбът ми е най-добре развитата мускулна група и, смея да твърдя, е не по-слаб от този на някои наши състезатели, които взимат химия (аз не взимам).
Тъй като съм с бърз метаболизъм, тънки кости и слаби стави и сухожилия, открих, че ми е необходимо по-малко като обем натоварване.
По-надолу ти давам тренировката си за гръб, която правя веднъж седмично.
Аз съм висок 190 см, започнах на 72 кг., а сега съм 103 кг изчистен (без химия), като съм стигал 110 кг (но не съвсем релефен).
1. Набиране със средноширок надхват - 2 серии х макс.
2. Дърпане на скрипец над глава към гърди (среден подхват) - 2 загряващи серии; 1 х 9-12, 1 х 5-8 (със дискове 150 кг);
3. Чукчета с щанга (среден подхват) - 2-3 загряващи; 1 х 9-12, 1 х 5-8 (със 160 кг).
4. Повдигане на рамената с щанга (от стойка, с фитили в последната серия) - 2-3 загряващи; 1 х 9-12, 1 х 5-8 (с 255 кг)
5. От седеж, чукчета на скрипец с една ръка - 1 загряваща; 1 х 9-12
6. Тяга с прави крака - 1 загряваща; 1 х 9-12
/Забележка: ако искаш да уплътниш повече вътрешните части на гърба, прави повече тяга, и то класическа/.
Тъй като не съм много ящен, пия 2-4 пъти дневно протеинови шейкове с високопроцентен протеин, и отделно се храня 3 пъти дневно.
Надявам се да съм ти бил полезен.



Тема Re: дайте съвет за гърбанови [re: T-Rows]  
Авторbreii (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 13:12



t-rows, kolko ti e grudnata obikolka? dai nekoi link da go vidim toia grub.



Тема Re: дайте съвет за гърбанови [re: тeнaтa]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 15:11



0 0 0 0
0 0 0 0
0 0 0 0
0 0 0 0
0 0 0 0
0 0 0 0


Sigurno imash neshto podobno vpredvid.
Daj poveche podrobnosti za vaprosa



Тема Re: дайте съвет за гърбанови [re: koko]  
Автортeнaтa (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 22:53



Виждам че май съм ви заблудил с моето обяснение.Та значи става въпрос за широкия гръбен мускул.От ширината на раменете слизайки към талията прави или дъга навътре към тялото или дъга навън.И в двата случая са хора с добре развита гръбна мускулатура.Та въпроса ми бе на какво се дължи тази разлика.
Благодаря ви предварително



Тема Re: дайте съвет за гърбанови [re: тeнaтa]  
АвторRexer (Нерегистриран)
Публикувано16.04.05 03:14



Tena,

Tova izgarben tip grab li imash predvid ili izpraven. Dai niakoia snimka za primer, che neshto pak ne moga da te razbera. DA neshto niamash predvid platnost i shirina ili kakvo si. Edinia tip e vse dno taka: ")" ako go gledash otstrani, a drugia "("? Tova ako e , to se dalji na stoikata i na prekaleno presirashti uprajnenia za smetka na pridarpvashtite pri parvia tip. Vtoria e normalen i dobre.



Тема Re: дайте съвет за гърбанови [re: тeнaтa]  
Автормacaka (Нерегистриран)
Публикувано16.04.05 13:50



Човече това е тема засягаща доста хора.Понеже и аз до известна степен имам този проблем и си купих книга за културизам кадето пише че извиването на гърбът може да се получи при "неравномерно засилване на мускулните групи ...Типичен пример представлява засилването на гръдната мускулатура и на групата на изправячите на трупа при едновремемно изоставяне на коремната и междулопатковата мускулатура..."А то4но това направих аз.Сега имам добре развита гръдна мускулатура и в момента работя пове4е за гръб надявам се след врема си4ко да е наред



Тема Re: дайте съвет за гърбанови [re: мacaka]  
Авторdy (Нерегистриран)
Публикувано16.04.05 14:48



\ / | |
\ / | |
\ / i | |
\ / \ /
\ / \ /

zatova li stava vupros



Тема Re: дайте съвет за гърбанови [re: dy]  
Авторdy (Нерегистриран)
Публикувано16.04.05 14:54



ne6to ne mi e izvleznala kartinkata.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.