Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:32 16.04.24 
Спорт
   >> Културизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема измерване на мазнини  
АвторLaslo (Нерегистриран)
Публикувано15.06.04 18:57



Вчера ходих в някакъв нов комплекс в Младост и си измерих и % на мазнините в тялото. Струва 2лв, което ми се вижда безбожно за половин минута но това е друг въпрос. Та значи резултата, който ми изкара кантарчето, направо ме уби. Направо ме е срам да го кажа, въпреки че в момента съм във фаза маса и малко съм увеличил мазнотията около корема, по принцип съм ектоморф и си мислех че тялото ми е сравнително чисто.
С други думи нещо се съмнявам в уреда. Някой случайно да знае на какъв принцип някакво кантарче може да ми измери мазнините в цялото тяло и дали резултатите могат да се приемат за достоверни?



Тема Re: измерване на мазнини [re: Laslo]  
АвторNoodle (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 01:04



Ne znam do kolko sa verni rezultatite na teq kantari, oba4e predi vreme Spider4o be6e kazal, 4e si e kupil kaliper - ured za izmervane na maznini(merqt se opredeleni kojni gunki po tqloto i se iz4islqva procenta maznini po formula). Potursi i v po-starite temi i v Aerobika i fitness.



Тема Re: измерване на мазнининови [re: Laslo]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 01:31



Достатъчно точно е. Един от най-точните методи които можеш да си позволиш финансово . 5% максимално му е грешката (е не очаквай точно при теб да е 5%). Калипера има почти същото отклонение.

----------



Тема Re: измерване на мазнининови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
АвторYosser Hughes (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 11:41



Абе все пак аутопсията си е най-добрия начин!



Тема Re: измерване на мазнини [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
АвторLaslo (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 18:56



Mersi za otgovora. Znaesh li vse pak na kakav princip deistva - kak kantarcheto razbira kolko maznini imam okolo korema - njakakav tok li puska? Kolko struva kalipera ako imash predstava?



Тема Re: измерване на мазнининови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано19.06.04 23:24



На мен такъв кантар ми е давал над 100% разминаване с калипер. Повярвай, няма начин да съм 10% мазнини.
Има кантари, които са ми давали 4%, когато с калипер съм се мерил 3.5%, така че явно има и дето уцелват.
Но кой на какъв се мери и какво му показва не се знае, докато калипера поне показва какво става с гънките - порастват ли, намаляват ли.



Редактирано от Spidercho на 19.06.04 23:39.



Тема Re: измерване на мазнининови [re: Noodle]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано19.06.04 23:35



Да уточня, че ника ми е Spidercho, а spider4o е друг (менте).





Тема Re: измерване на мазнининови [re: Laslo]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано19.06.04 23:57



Пуска ток от едната ръка (или крак) до другата и мери съпротивлението. Тъй като мазнините и чистата маса имат различни съпротивления се прави формула вклчваща години, пол, тегло и съпротивлението и ти се изчислява процента.

----------



Тема Re: измерване на мазнининови [re: Spidercho]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано20.06.04 00:06



Знам че няма начин да си 10% мазнини Първо, както казах, имат около 5% макс грешка. Второ, ти си краен случай и като такъв е нормално най-големите отклонения да стават при такива като теб. Възможно е разбира се и нещо в апарата да не е в ред.

А за гънките вече съм го кавал, ако искаш да видиш дали растат - мериш си талията Ако искаш точен процент - уредчето с тока за мен е най-подходящо. Ако тръгна да се меря с калипер сигурно всеки път ще се изкарвам различно

----------



Тема Re: измерване на мазнининови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автор gal (oxygen)
Публикувано20.06.04 20:23



Az sym super skeptik po princip, no kaliperite ne meriat razlichno vseki pyt. Sys spidercho izmerihme suma ti narod (daje po koleda si vzehme super zyl kaliper) i naistina niama razminavania ot tipa kolkoto pyti se merish tolkova pyti pokazva razlichno. Tochno e shto se otnasia do razmera na gynkite.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.