Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:37 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Средновековие
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: До Ланселот и Мелкор - обяснявамнови [re: Red Orm]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано21.03.03 19:32



това че те кефи си е ОК бе човек :)
то, ако е за въпрос, и мене ме кефи!
ама е важно да не смесваме нещата, щото като ги смесим, става голяма каша

Забележка: Manowar имат цял албум, посветен на Илиадата... това значи ли, че можем да очакваме историците, специализирали античност, археолозите и класическите филолози () да са им фенове?
или учените от НАСА да са фенове на Междузвездни войни?
или лекарите - на "Спешно отделение"?

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема в средновековната музика се разправя занови [re: Red Orm]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано21.03.03 19:52



Господ.
и за майка му.

в някоя се разправя за разни светии също

в някоя се разправя за това колко християнството е по-силно от разни нехристиянски неща

в някоя се разправят покъртителни любовни истории и други, по-ежедневно ориентирани неща, като например "къде ще водя козите на паша" или "как ще се напием"

в някоя се разправя за крале, и за герои също, това е вярно

в някоя не се разправя

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: До Ланселот и Мелкор - обяснявамнови [re: Loretta]  
Автор Meлkop (Велики)
Публикувано22.03.03 00:05



Хубаво де!!! Правите от мухата земеслон!!! Знам разликата, м-у фентъзи средновековие и т.нт. Но фентъзито е окрасено пред средновековие и средновековие... Както и да е. Няма сега да се казраме за това я!




I was the first dark lord...And I'll be the last one...Because I'll never die.



Тема Re: Ще я чуя ли?нови [re: Meлkop]  
АвторRed Orm (Нерегистриран)
Публикувано24.03.03 12:26



Благодаря на Loretta ! Мисля че е крайно време да се спрат обясненията ЗА РАЗЛИКАТА , защото надали тук има някой неразбрал ... вече нема и както изглежда нямя от де да се чуе истинска сресновековна музика щото никой нищо не казва.



Тема Re: Ще я чуя ли?нови [re: Red Orm]  
Автор BronzenbeardМодератор (Banneret)
Публикувано24.03.03 13:27



...Ето един от начините да я чуеш...))
Отиваш в книжарницата на български композитор (отдясно на театър Иван Вазов) и там искаш средновековна или ренесансова музика - има един лейбъл - Naxos - който издава предимно такава музика...
Иначе в неделя Радио-Франс-Интернационал - 16 и 30 има предаване за средновековна музика - за справка Santiago - той е водещ...;)
Наслаждавай се!!!)))

~Qualis Avis Talis Cantus~


Тема Re:нови [re: SANTlAGO]  
Автор Glorian (Royal Bard)
Публикувано25.03.03 16:38



Neka ne striaskame horata za koito srednovekovnata muzika e Richi Blackmore, zashtoto mnogo ot nas sa ia otkrili (pochustvali jelanie da ia potarsiat) imenno zaradi negovata komersialnia interpretatzia na sushtata. Razbira se Santiago e prav, che avtentichnia folklor e mnogo razlichen i nesravnimo po-chustven, nai-malkoto zaradi akustikata na istinskia srednovekoven instrument, za napravata na koito se e iskalo istinkso maistorstvo (prosto zashtoto togava reverberaztiata, chorus-a i drugite efekti sa se postigali ne s kompiutarna obrabotka i efekti a s obrabotka na materiala..:-)
Vsichko tova e hubav povod za edna seriozna tema na razgovor (sreshta)
V tazi vruzka.. Santiago, kude se zagubi razboniko? :-)

Gloria lunga, vita brevis!


Тема Re: До Es.нови [re: Es.]  
Автор Glorian (Royal Bard)
Публикувано25.03.03 17:21



Neka, molia, poveche ne spekulirame sus "Смело сърце" i ne go polzvame w rolqta na "Torbalan za neposlushnite detza", nai-malkoto zashtoto tozi film, kolkoto i komersialen da e, e edna dobra, vizualna rekonstruktzia na srednovekovieto do koeto iskame da se doblijim.
KOlkoto do ostanaloto, mislia che kogato iznesem podrobno opisanie na deinostta na kluba, na vsichki shte stane iasno koia tochno muzika ima miasto za diskusia na teritoriata na tozi klub. Do togava momcheta - Porovete se v neta i namerete parcheta po kliuchovite dumi "Saltarelo" i "La Rotta" i slushaite! Tova e moiat pozdrav za vas! ;-)

Gloria lunga, vita brevis!


Тема 10кюнови [re: Glorian]  
Автор Lancelot (Knight)
Публикувано26.03.03 08:44



Глориан опита да ме свали от кръста , на който ме разпнаха заради еретичните ми слова ... Все пак, не видях какво да търся: група, заглавие, издател? А сайтове с лирики за такава музика можете ли да ми посочите?

= Nobilitas Obligat =


Тема Мерси на всичкинови [re: Lancelot]  
Автор Lancelot (Knight)
Публикувано26.03.03 08:50



С риска да се покажех като глупак, трябваше да пусна тази тема, че ето колко мнения имаше.. Благодаря на всички, които отделиха време да ми обяснят за музиката.
Поне да дефинираме Нея. Нали знаете, че тя е най-висшата нервна дейност ?
10х отново ..

= Nobilitas Obligat =


Тема Чуйте я ...нови [re: Lancelot]  
Автор SANTlAGO (chevalier)
Публикувано26.03.03 17:09



До всички, които се интересуват:
RFI( Radio France International)- 103,6 Mhz, всяка неделя от 16 до 18 ч.(излъчва се само в и около София)- предаването за средновековна и ренесансова музика и култура "Saltarello"
Що се отнася до конкретни заглавия и лейбъли, то трябвя да отбележа, че те са ужасно много (има стотици ансамбли за старинна музика и десетки издателски компании), може да намерите много информация в Net-а, ако потърсите на EARLY MUSIC LABELS/ENSEMBLES!
Сред моите любими изпълнители са Sequentia, Jordi Savall, Hesperion XX, Monserrat Figueras, Unicorn, Hilliard, Shirley Rumsey, seur Marie Keyrouz, Azam Ali, Saraband, Petros Tabouris, Musica Antigua, Eduardo Paniagua, Luis Delgado, Amin Alaoui, Sonus , Labirynth, Anonymous 4, Saltarello(български ансамбъл) и пр.
Надявам се като начало това да ви свърши работа...

Santiago e Castilla!

Редактирано от Bronzenbeard на 28.03.03 17:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.