Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:54 27.04.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-2
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема хайде да приключим - нещата минаха границатанови  
Автор !Soley (system error)
Публикувано15.10.05 12:48



Е и аз ще бъда сериозна. Даже много сериозна. И смятам да приключим. Този път, надявам се и ти.

Това “писмо” стои в главата ми от много дълго време. Дори си мислех, че може би пък да греша в преценката си и се надявах, че нещата ще се изчистят с времето, но мама му стара ти просто “измете” всички мои съмнения.

Ти отдавна не съществуваш нито в мислите ми, нито пък, както разбирам си мислиш, в разговорите ми с моите приятели. Ти си без коментар от мен, момиче. Много отдавна. Даже, глупава девойко, ще ти обясня нещо интересно. Едва ли ще ме разбереш, всъщност защото никой не може да надскочи себе си. Хората, които ти си мислиш, че познаваш около мен са далеч над твоите представи за теб самата. Никой, ама никой от тук присъстващите не се влияе от “личните взаимоотношения на другия”. Отношенията между тези хора тук, което ти така и не разбра, не е в стилистиката на махленска дружинка. Това са отношения, изградени от самостоятелно мислещи хора, изградени личности – всеки различен от другия, които ги свързва нещо, което ти мила моя, никога няма да разбереш.

Тези хора творят и самоизрастват, и правилото – “врагът на приятелят ми е и мой враг” тук не играе, защото тук целите са други. Вероятно ще те разочаровам, но и в това не си уникална - имало е доста лидии преди теб при нас.

Схванала съм желанието ти да бъдеш харесвана, обожавана, търсена, обичана, “приятелката на всички”, победителката, (което в нормални дози няма нищо лошо, да речем) но ти и тук мина границата. При теб това е болезнено.

Бъркаш успеха с печалба. Печалба от всичко. Ок, да си на върха (каквото и да значи това за теб) е болезнена необходимост. Да се състезаваш с другите ти е страст. Но явно са те учили, че единственият начин да “изскочиш” над останалите е или ако “стъпиш” върху тях, или ако омажеш някой в интрига.

Знаеш ли значението на думата “интрига”. Едва ли – това е нещото, което ти правиш с присъщата ти “невинност”, стигаща до инфантилизъм. (често съм си мислила дали наистина си даваш сметка какво правиш и ако е така…имаш завиден мозък)
Дори сарказмът, с който ти се гордееш, и така добре изиграваш под “невинния образ на обичливо девойче”, го използваш, за да получиш само така нужното ти “одобрение на публиката”. И което е най-страшното - на всяка цена. Наистина ли не осъзнаваш, че използваш хората около теб само като фон, като форум, който ти е нужен да се изявиш.

Това, Лидия може да те направи временен победител. След това хората си тръгват. На теб, дай боже, тепърва ти предстои да разбереш какво е истинското приятелство. Усещаш го с крайчетата на пръстите си, но… желанието да ТЪРЖЕСТВУВАШ е по-силно, и го губиш. Мога само да ти кажа, че усещането е прекрасно.
Знам, че си умно момиче, и хайде насочи тоя акъл към нещо съществено. Животът не е само чат, махленски клюки и НАВЪРЗВАНЕ НА СЛОЖНИ ВЗАИМООТНОШЕНИЯ, в които честно да ти кажа, се чудя как не се губиш самата ти. А може би се губиш.

Сега ясно ли ти е какво се случи с това “приятелство”, което ти самата нарече лицемерно.? То очевидно е било такова.


И ако това е наследство от възпитанието ти (всеки има своето), то може да бъде проблем за детството, но обикновено между 20 и 25 години хората осмислят “манипулацията на родителите си”, наречена възпитание и коригират смислите в живота си. Направи го.
Имаш готин приятел, стой до него и не го въвличай в интриги точно с приятелите му. Той вероятно те обича и ти ВЯРВА.

В живота се приема, за геройство да падаш и да се изправяш. Но има начин просто да вървиш. Върви, Лидия… просто върви. Ти сама го каза “истинските неща са неподвластни на манипулация”.

Илит, всички се забавляваме по тия места. но като че ли ти се намира повечко време за забавления. Смятам, че и ти като петък имаш какво да насочиш някъде извън непрестанните забавления. Мисля, че Марта например го прави. Поне можете да я питате какво има в повече от вас и да го намерите и у себе си. За останалите – но комент.

Е, лидия, едва ли това, което казах на теб току-що е разбираемо за другите . И за да стана ясна и за останалите ще сменя тона. - Айде всички вкупом се изметете от тук.
Илит, искам да ми извадиш един постинг на някой от тук на място, където вие се “забавлявате”, аз няма нужда да го правя за теб – просто се разходи по клуба поне 5 стр. назад. Имена като джоанка, десп, знайни и незнайни войни... се вихрят със страшна сила да доказват един Господ знае какво. Изчезвайте вкупом.



Тема Хайде и аз, съвсем сериозно.нови [re: !Soley]  
Автор Илит. (променлива)
Публикувано15.10.05 15:16



Не смятам, че може да съдиш някого по пет приказки. Аз не те съдя /както не си позволявам да съдя никого, дори, когото познавам лично/, моля те, ако обичаш, не ме съди и ти. Как уплътнявам времето си е моя работа. Може би съм удовлетворена от живота си, постигайки всичко, което съм искала и сега ми е дошло време да се забавлявам. А може и да съм безамбициозна и безцелна жена, която е решила, че й стига вятърът да я вее на бялата й кобила.

Няма да спасиш света, но е похвално, че се опитваш. Наистина го мисля. Искрено оценявам загрижеността ти и за да ти спестя енергията, която си готова да разпилееш, давайки ми съвети, ще ти кажа да не го правиш. Някой друг наистина ще има нужда от това.

Някъде между 20 и 25-тата си година осъзнах каква необходимост от толерантност и разбиране има на този свят. И колко лесно е да се опитваш да спасиш света, защото след като се провалиш /понеже това неизбежно се случва/, да си кажеш, че то просто няма как, защото "сама птичка пролет не прави". Не те виня, че искаш нещата да са различни, опитвайки да промениш другите, защото това е по-лесният път. И аз често пъти го избирам, защото понякога се уморявам с трудния път. Но знаеш ли, истински трудното е да промениш себе си. Защото промяната на света започва с промяната на човека в огледалото. Просто е трудно, това е. Само дето хич не ми отива на годините аз да ти ги говоря тези неща. Затова спирам. Надявам се и ти.

И сякаш не знаеш, че с това "изчезвайте", ще постигнеш обратен ефект. Или знаеш?

Приятен ден и успех в живота, !Soley.



Тема Re: Хайде и аз, съвсем сериозно.нови [re: Илит.]  
Автор !Soley (system error)
Публикувано15.10.05 16:10



С последната си реплика ме наведе на мисълта, че си мислиш, че много се надявам да продължите да се мотаете наоколо...
Илит, разбрах, че можеш да мислиш, и нещо много важно - имаш достойнство. Имам една молба - огледай се по-щателно. Предложих ти да се разходиш из клуба. Със сигурност ще забележиш - никой от хората тук, не почва пръв разговор с и или за петък. И не защото е “забранено” - просто никой, ама никой не го интересува и ако тя или някой от “вас” не се появи и не заподскача като маймунка на подиума, никой няма да се сети, че ви има.
Разбирам желанието ви да сте винаги в ефир и да се забавлявате, но правете го някъде другаде. Тук не може. Поне не в този си вид.
Със сигурност на много наблюдатели, е трудно да разберат какво всъщност става тука. А съм готова да се обзаложа, че и много от “вас” всъщност не знаят за какво става въпрос, за какво се “борят”... и с кой по-точно тук, (за това беше и използван АС, просто той отговаряше на удара и беше удобен за целта, такъв си ни е - не трай), но ... вече мисля, че говорих по тоя въпрос, и някой, който трябваше да го разбере ме е разбрал.



Тема Re: Хайде и аз, съвсем сериозно. [re: !Soley]  
Автор eskarina (subliminal)
Публикувано15.10.05 17:05



Sol, tozi put te razbrah...
sega moje li da zagasia radioto ?


...Jivota e hubavo neshto, no nikoi ne e izliazul jiv ot nego...


Тема Re: Хайде и аз, съвсем сериозно.нови [re: !Soley]  
Автор Илит. (променлива)
Публикувано15.10.05 17:10



Изобщо не ставаше дума за петък.

Написах ти куп истини, а ти се хвана за единственото предположение. Нямам какво повече да ти кажа. И не че има значение, щом мнението ми може да изчезне толкова лесно (благодаря, че ми показахте).



Тема Re: Хайде и аз, съвсем сериозно.нови [re: Илит.]  
Автор medusaМодератор (Мамино Меде)
Публикувано15.10.05 19:24



Моля.

Само да уточня, че това, което изчезна не беше Мнение. Беше Нещо, което можеше да си размените на Кю или на лична бележка и без да разводнявате темата. Както виждаш, Мнението ти не съм изтрила ни веднъж. Айде ако обичате без "Апък лошият модератор..."

Редактирано от medusa на 15.10.05 19:29.



Тема Re: Хайде и аз, съвсем сериозно.нови [re: !Soley]  
Авторedin (Нерегистриран)
Публикувано15.10.05 21:32



ВЕРНО БЕ .НИЩО НЕ СЕ РАЗБИРА В ТОЯ КЛУП...ГОЛЯМ ХАОС МИ Е!!
Я НЯКОЙ ДА ИЗЯСНИ , ДА ИНФОРМИРА ЗА ВСИЧКО , АМА ПО ФАКТОЛОГИЧНО И ДОКУМЕНТАЛНО. ДА РАЗБЕРЕМ И ТЕЗ ДЕТО СМЕ ПО НЕПОСВЕТЕНИ В СЕРИАЛА!!!
ЧАКАМ ПОДРОБНОСТИ ,ЗАЩО СЕ КАРАТ ТИЯ ХОРЪ...М?



Тема Re: Хайде и аз, съвсем сериозно.нови [re: edin]  
Автор MissFix (rebellious)
Публикувано15.10.05 21:52



слушай сега ще ти разкажа
всичко започна когато петък излезе от шоуто биг брадър и се роди второто дете на медуза. все по тва време, вече законния съпруг тогава на медуза сега с ник патиланчо се оказа, че е гей е тогавашният му партньор випер му беше толкова завъртял главата, че патиланчо влюбен влюбен потъна в дългове и си изгради лоша репутация, за да се спаси от тази ситуация патиланчо отиде на гурбет в зимбабве където се запознах аз с него, аз бях там по един бизнеспроект на брат ми - гивър, опитвахме се да садим грозде, там обаче патиланчо като се почувства свобден и пак мина в другия отбор демек запозна се и се влюби в aндpoидпapaнoиk_ (този ник го копирах да не мислиш..), който всъщност сега пише в мъжки род, но това е след операцията, преди беше жена, пишна и снажна негърка мулатка от африка по която патиланчо онемя, тя после се ожени за него и накрая за развода като дойде в българия и остана за винаги тук, та вече взе и гражданство и почти загуби акцента си, нейния брат пък - АС, който остана да живее в зимбабве, видял на нейните сватбени снимки Солей, която е пее по таверните в гърция, и се влюбил в нея, следва дълго писане на писма, докато двамата не се събират най после, обаче на мен солей ми е доведена майка, а истинската ми е марта_с ама тя сега е в заслужена отпуска от клуба, та солей докарва АС у дома, той ме пребива от бой и викаме полицията, идва полицая и се влюбиваме лудо това е випер, който към онзи момент е тъкмо на приключване на дълга и мъчителна връзка с ескарина, която пък е от един произход където нищо не е ясно, и имала 2ма сина в украйна, били в тамошната мафия, тя държи 36 чейнджбюра в софия и медуса, за която и по напред стана дума работела в едно от тях, влюбила се в сина на еска, по малкия, отишла в украйна, където лейтенант випер бил на командировка, там се срещнали с тамошните биг брадър герои между които била и петък, която отишла и там да си пробва късмета...
ох не знам вече, щом аз изпуснах нишката ти със сигурност си...

Та с 2 думи - беее, не питай.

it's all about love.


Тема Re: Хайде и аз, съвсем сериозно.нови [re: MissFix]  
АвторeДИH (Нерегистриран)
Публикувано16.10.05 15:55



ааААААААААА,ето на СЕГА ВСИЧКО МИ Е КРИСТАЛНО ЯСНО :
пЕТЪК Е ГЕЙ НЕ ЗАЩОТО Е А ЗАЩОТО е кръстенна в Егейско море! Шестъкк всъщност е !!!!СолеИ а Випър и Медуса за Близнаци съответно 62 и 43 набор.
Мис фикс всъщност са две личности ама едната е в щатите а другата сади тутун в родопите и реди протяжни песни.
А всички останали са всъщност един човек който играе и бързо влиза в диалози и контра реплики....Всъщност основния конфликт е межу него и самия себе си.....
Само едно не мога да разбера _КОЙ АДЖЕБА СЪМ АЗ...или коя....



Тема Ти си ...нови [re: eДИH]  
Авторeдин дpyr (Нерегистриран)
Публикувано16.10.05 16:45



...един от тях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.