Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:17 20.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-2
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Фирмена психология, много шум за нищо:)нови  
Автор пeтъk (талант)
Публикувано10.10.05 13:08



Психологията ни дава обяснение за всичко.
Защо малкото момиченце обожавало банани....защото е силно респектирано от силата на мъжкия пенис, казва Психологията.
Защото преди 10 ноември имаше километрични опашки за банани, казва здравият разум. А освен това бананите са вкусни, мисля аз. Винаги има прост отговор, но психологията не търси него. Психологията е сложната наука за нещата, учение което нарича пържолата не пържола, а "средство за задоволяване на определени човешки потребности"
Някой от вас би ли отрекъл, че е бисексуален? Е, по-добре да не го прави, в противен случай спори със самия Фройд, тъй като във внушителния си и според мен напълно безполезен, макар и страшно интересен труд Психоанализата, Зигмунд определя индивида като априори бисексуален. Нищо, че това някак противоречи на идеята на природата за възпроизводството. На аргумента, че всяко тяло може да изпита удоволствие както от ласките на себеподобен от другия пол, така и от ласки на такъв от същия пол, може би е уместно да се възрази, че човек може да изпита удоволствие и от предмет, че и от нищо даже...но ако тръгнем да разсъждаваме в тази посока единственият разумен извод ще бъде, че имаме твърде много свободно време, вероятно склонност към кокаин или други "мозъчни стимуланти", както и богати майка и татко.
Мъжете подсъзнателно желаят майките си, а майките синовете си, жените бащите си, а бащите дъщерите си. И понеже майките и татковците се искат помежду си излиза, че майките желаят дъщерите и дъщерите майките, бащите синовете и синовете бащите, домашния ротвайлер и починалата преди 30 години баба. Това е то психологията - наука, която ти вменява неподозирани желания.
По-малко стряскащо, но все така безполезно, от моя гледна точка, явление е така наречената фирмена психология. Тя със сигурност не се нарича по този начин, но според мен това название много точно описва тинтириминтирите, които включва въпросното познание.
Ето какво имам предвид. Фирмената психология да кажем изследва моделите на работа в екип. Поставят се няколко въпроса, например какво налага работата в екип...ами и човек със завършен 3 клас, ще ви каже, че има неща/работи/ , които не могат да се свършат от сам човек, защо тогава е необходимо някой си професор да разсъждава върху въпроса докато изведе пред скоби същите заключения, само че кръстени "ефективност, бързина и съпричсност" Ясно че ако трябва да поместиш тежка маса, ще викнеш някой да ти помогне и без да подозираш, че това естествено нещо е "екип, в който възникват и се развиват сложни отношения!"
Също някой умувал известен брой години за да формулира простичката теза, че човек се стимулира за повече и по-качествен труд...с какво мислите...ами с материални благинки, представете си. Гениално наистина, да се чудиш как са го измислили това, като е толкова неочевидно.
Та каква е ползата от психологията, освен че по някакъв начин хората, дето се занимават с това, трябва да изкарат заниманията си значими?
Дори да се окаже, че виждате ли наистина желая майка си, какво значение има защо, с нещо променя ли причината самия факт?
Чакам сега психолозите да ми кажат каква е ползата от фирмената психология, трудовата психология или както там наричате тия работи, дето човек интуитивно усеща, пък вие изучавате минимум 5 години.




Тема Re: Фирмена психология, много шум за нищо:)нови [re: пeтъk]  
Автор cъp_Aйвънxoy (рицар)
Публикувано10.10.05 14:24



Корифеите в науката "Управление" твърдят, ч еовек се ражда лидер, но може и да се научи...
На баба им фърчилото!

А инак за материалното "стимулиране"... абе що имам чувството, че Маслоу бил жив комунист?!
Ама кто се замисля, сигурно е бил пост комунист, щото всичката глупост в "пирамида" я е построил! Нали помните: "Пирамиди, фараони..."



Тема Re: Фирмена психология, много шум за нищо:)нови [re: cъp_Aйвънxoy]  
Автор пeтъk (талант)
Публикувано10.10.05 14:34



защо ли ми беше да се изказвам, сега трябва да търся информация за някой си Маслоу:)



Тема Re: Фирмена психология, много шум за нищо:)нови [re: пeтъk]  
Автор Джoaннa (гордата ТО)
Публикувано10.10.05 14:35



Работата в екип майна е като груповия секс,винаги има пропуснат......само с тази разлика че ненаебание има стимул да го изплякат, докато в другия случай само трепери за цифрите накрая на месеца...ама рядко де...

всичко е в ръцете ми:)))))


Тема Re: Фирмена психология, много шум за нищо:)нови [re: пeтъk]  
Авторшecтъk (Нерегистриран)
Публикувано10.10.05 15:57



Психологията ни дава обяснение за всичко.
Защо малкото момиченце обожавало банани....защото е силно респектирано от силата на мъжкия пенис, казва Психологията.
Защото преди 10 ноември имаше километрични опашки за банани, казва здравият разум. А освен това бананите са вкусни, мисля аз. Винаги има прост отговор, но психологията не търси него. Психологията е сложната наука за нещата, учение което нарича пържолата не пържола, а "средство за задоволяване на определени човешки потребности"
Някой от вас би ли отрекъл, че е бисексуален? Е, по-добре да не го прави, в противен случай спори със самия Фройд, тъй като във внушителния си и според мен напълно безполезен, макар и страшно интересен труд Психоанализата, Зигмунд определя индивида като априори бисексуален. Нищо, че това някак противоречи на идеята на природата за възпроизводството. На аргумента, че всяко тяло може да изпита удоволствие както от ласките на себеподобен от другия пол, така и от ласки на такъв от същия пол, може би е уместно да се възрази, че човек може да изпита удоволствие и от предмет, че и от нищо даже...но ако тръгнем да разсъждаваме в тази посока единственият разумен извод ще бъде, че имаме твърде много свободно време, вероятно склонност към кокаин или други "мозъчни стимуланти", както и богати майка и татко.
Мъжете подсъзнателно желаят майките си, а майките синовете си, жените бащите си, а бащите дъщерите си. И понеже майките и татковците се искат помежду си излиза, че майките желаят дъщерите и дъщерите майките, бащите синовете и синовете бащите, домашния ротвайлер и починалата преди 30 години баба. Това е то психологията - наука, която ти вменява неподозирани желания.
По-малко стряскащо, но все така безполезно, от моя гледна точка, явление е така наречената фирмена психология. Тя със сигурност не се нарича по този начин, но според мен това название много точно описва тинтириминтирите, които включва въпросното познание.
Ето какво имам предвид. Фирмената психология да кажем изследва моделите на работа в екип. Поставят се няколко въпроса, например какво налага работата в екип...ами и човек със завършен 3 клас, ще ви каже, че има неща/работи/ , които не могат да се свършат от сам човек, защо тогава е необходимо някой си професор да разсъждава върху въпроса докато изведе пред скоби същите заключения, само че кръстени "ефективност, бързина и съпричсност" Ясно че ако трябва да поместиш тежка маса, ще викнеш някой да ти помогне и без да подозираш, че това естествено нещо е "екип, в който възникват и се развиват сложни отношения!"
Също някой умувал известен брой години за да формулира простичката теза, че човек се стимулира за повече и по-качествен труд...с какво мислите...ами с материални благинки, представете си. Гениално наистина, да се чудиш как са го измислили това, като е толкова неочевидно.
Та каква е ползата от психологията, освен че по някакъв начин хората, дето се занимават с това, трябва да изкарат заниманията си значими?
Дори да се окаже, че виждате ли наистина желая майка си, какво значение има защо, с нещо променя ли причината самия факт?
Чакам сега психолозите да ми кажат каква е ползата от фирмената психология, трудовата психология или както там наричате тия работи, дето човек интуитивно усеща, пък вие изучавате минимум 5 години.

A КАТО СЕ ПОЗАМИСЛИ ЧОВЕК ,ПРАВА СИ ЗА ВСИЧКО ,ОСВЕН КОГАТО СИ СЕДНАЛА....(освен това мился че си прекалено умна ,умна до уродливост,но и това ще мине)



Тема Re: Фирмена психология, много шум за нищо:)нови [re: шecтъk]  
Автор пeтъk (талант)
Публикувано10.10.05 21:51



Много ти е хубава темата, много...само това изречение отдолу...някак не на място ми седи.



Тема Re: Фирмена психология, много шум за нищо:)нови [re: пeтъk]  
Автор Илит. (променлива)
Публикувано11.10.05 10:09



Виждам, че много се тормозиш с тази психология. Що не запишеш Право?

А веднага ще ти разясня ползата от фирмената психология. Аз съм фирмен психолог. И затова ми получавам от ония материални благинки, които си споменала по-горе. Още въпроси?

Брей, пък умно се извъди, бре



Тема Re: Фирмена психология, много шум за нищо:)нови [re: пeтъk]  
Авторdesp (Нерегистриран)
Публикувано11.10.05 12:54



аз се впечатлих само дето пише за банан и за бисексуалност
в другото не вникнах, прекалено е сложно
петък, кой ти плати да напишеш това?
надушвам революция



Тема Re: Фирмена психология, много шум за нищо:)нови [re: Илит.]  
Автор пeтъk (талант)
Публикувано11.10.05 12:57



Ами то и аз съм фирмен психолог. Изграждам фирмената психология на Мак доналдс "Ние посрещаме клиента с усмивка".



Тема Re: Фирмена психология, много шум за нищо:)нови [re: desp]  
Автор пeтъk (талант)
Публикувано11.10.05 13:06



Не съм го пислала аз, това е брутален копи пейст от книгата на Слави Трифонов"Размисли върху нещата, които никога няма да разбера". Тази част я е писла сценаристът му.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.