Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:37 24.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-2
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Radioнови [re: AC]  
Автор MissFix (rebellious)
Публикувано09.08.05 22:54



пуля се щот не учиш.

аз не знам смисъла и на "Черен влак се композира"

прилагателното преди подлога тук отнема членуването.
Не че не може да е Черният влак се композира, но тогава тярвба да има контекст, какъвто в случая няма.
А ако нямаше прилагателно - черен, би следвало да е : Влакът се композира.
освен ако нямаш предвид кой да е влак и тогава ще е : Влак се композира.
А бе всичко зависи от смисъла.
а не от самата дума както е в англисйкия. На английски членуваш една дума стига да се поддава на членуване, не членуваш друга защото тя просто не се членува. Не зависи толкова от смисъла.
бе не знам.
ама като се прибера ще намеря истинско правило и ще ти го обясня наистински.


кажи ми къде е грешката тук

If he were alive today, F. Scott Fitzgerald, might be surpised to learn that his novel The Great Gatsbi having transcended its own age and turned into timeless classic.

it's all about love.


Тема Re: Radioнови [re: MissFix]  
Автор MissFix (rebellious)
Публикувано09.08.05 23:00



къде е грешката:

Engraving is a process which the surface of metal is first covered with an acid and then inscribed with some sharp instrument.

а/which
b/ first covered
c/ an acid
d/ instrument



it's all about love.


Тема Re: Radioнови [re: MissFix]  
Автор AC (Sixpounder)
Публикувано09.08.05 23:25



in which трябва да е
или нещо от сорта
освен това всичко друго звучи ок
та а)

не уча щот не ми се
гладен съм

When people fear the government u have tyranny. When the government fears the people u have freedom.


Тема Re: Radioнови [re: MissFix]  
Автор AC (Sixpounder)
Публикувано09.08.05 23:31



питах дали е
това е смисълът
или
това е смисъла

третото е грешката
have transcended

When people fear the government u have tyranny. When the government fears the people u have freedom.


Тема Re: Radioнови [re: AC]  
Автор MissFix (rebellious)
Публикувано09.08.05 23:34



на мен не ми звучи ОК - some instrument.
some не иска ли на всяка цена мн. число.?
само може би ако е неброимо може да е в единствено.
като - some milk, some sugar, some water
but some instrument? гати.

а на предното изречение не виждаш ли минимум 2 грешки м?

и аз съм гладна ;-)

Джубаре, извинявай, че оплескахме темата ти ;-)

it's all about love.


Тема Re: Radioнови [re: MissFix]  
Автор AC (Sixpounder)
Публикувано09.08.05 23:43



И аз извинявай.

Първият ми отговор е за второто ти мнение. Втория за първото. Иначе казано, съм го написал кое е грешно. Съсредоточи се.

На изречението с инструментите грешката е първото. На изречението с великия гедзби (или там квото е) грешното е третото (последно). Сега разбра ли?

When people fear the government u have tyranny. When the government fears the people u have freedom.


Тема Re: Radioнови [re: jubar]  
Автор medusaМодератор (Мамино Меде)
Публикувано09.08.05 23:54



Първо искам да кажа, че не wiper, аз съм в мензис. Или по-точно в МЕНЗИС, от мен да мине.

Второ, "Черен влак се композира" си е "Черен влак се композира". Няма превод на английски, в това е смешката, че е тъпо да се превежда. Също като "Град се гради, Тодорке ле" - "Хей, ю, Тодорка, дъ таун из ъндър канстръкшън" или като "Запечен бански старец" - "Констипейтид олд мен фром банско"...

Трето, аз пък си изтеглих 150 теста на тойфел, дето отговаряш, пък после си проверяваш и то ти казва кво си казал, кво е трябвало да кажеш и що е трябвало да кажеш така, така че Мис не е единствената на тая вълна.

И като става дума за вълни, четвърто, незнам нищо по темата, която се постави поначало - кой как и какви вълни да излъчва, препашвайки китари.



Тема Re: Radioнови [re: MissFix]  
Автор wiper (олигоФренд)
Публикувано10.08.05 00:11



Ами Мис незнам как не си разбрала , че съм разбрал , че Джубар иска да направи радио по което да говори, свири ... и така нататака , он лайн ... наживо , в момента , он еър ... при все , че и той мислейки ни за малоумни е написал - Ai - na`i nali razbrahte - ne da slu6am, a da izlu4vam radio ...

После за смешката на Черен влак...на мене ми е смешно , на вас незнам ... преди много години когато продавах касети (аудио)...попаднах на една на която всички песни освен , че бяха написани на Български , бяха преведени и на Английски ... та сме се смяли много , не , че разбирахме много английски , ама неможе да пише - "Аз съм Жоро хубавеца" , а превода -"I am Joro the hendsome one" , или Продават се белите манастири ... и не помня още колко дивотии имаше ;-))) то е ясно , че поговорки , имена на песни и групи не се превеждат ...

И накрая , нищо не ви разбрах от това дето си гоговорехте с АС , защото явно нивото на Българския ми е много зле ,и почвам да търся програма с Български тойфел за да мода да открия грешките си и да видя какво съм искал да кажа ...

Всичко което ме убива ми е неудобно...

Тема Re: Radioнови [re: jubar]  
Автор wiper (олигоФренд)
Публикувано11.08.05 00:48



Джубаре ,

некъде се крие истината , пожелавам ти да я намериш , хората казаха , че там имало некакъ плъгин дето карал уинампа не само да слуша радио , а и да излъчва , само дето трябввало микрофон и всички други свинщини ;-0)))

Всичко което ме убива ми е неудобно...


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.