Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:53 24.09.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-2
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: koi kak se e promenil za 5 godini?нови [re: giver]  
Автор тиxaтa.cтъпka (Д.Д.Д)
Публикувано24.07.05 01:29



Да те питам нещо гив. КАто каза за старбък кафе се замислих. За тези които не знаят ше поясня, че това е нещо като макдоналдс ама за кафе и е пръснато пак по целия свят. Ходейки по чужбина последните години все го посещавам. Където и да е. Не знам защо човек се привързва към неизменните неща? Имат интересен мениджъмнт ли? Едни чаши си колекционирам от където ходя. На старбък са специални. Да вземеш да ми купиш една от вашингтон, или направо от белия дом ако има такова издание. Хех.
Забравих че няма да се върнеш до година две.
Бе толкова засега и умната там. Не прави много пари, че требе и да се харчат а това си е проблем. Сериозно!
ади

Magister bibendi


Тема Хубаво мнение, гив. Интересно.нови [re: giver]  
Автор MissFix (rebellious)
Публикувано24.07.05 05:36



И аз живях във Вашингтон ДС. 6 месеца. в Бетезда.
Montgomery county е 3тото най богато каунти в Америка. Знаеш какво е там вече.
Не разбрах кое точно те дразни.
Хората са добри, мили, усмихнати, готови да ти помогнат и да много важно - много интелигентни, много ерудирани, много богати. Знаят за България, знаят къде е, някои от тях са работили в България и знаят езика.
Жените? Какво им е? Белите чорапи? какво лошо има?
Това, че денят ти минава в правене на нищо в старбъкс - кофти и мен би ме дразнило.
Там има много хора от всякъде си. Което е чудесно. Всички са свикнали с това, и им харесва. Има хора по улиците - да, заведения с масички на тротоара.
И да - нищо няма да замести България. Никога няма да е същото. Бирата никога няма да има същия вкус, нито приятелите ти тук ще заместят онези в България. Така е, но това не прави америка кофти държава нали.
Имаше едно заведение на Уисконсин и Кънектикът мисля - кафе София се казваше. Там се събираха много българи. Имаше кюфтета, загорка и каменица. Вече го няма. Мисля, че сега е някакъв френски ресторант някъде пак там наоколо.
Има много българи там. И е готино.

Кое не им понасяш на американците?
кое те дразни?
И като се замислиш да не би всички българи да "понасяш"?
Примерно тука където живея сега има такива, които и аз не "понасям". Защото са прости. Примерно. Защото не могат да смятат. Защото са мързеливи и лениви. Защото са коне с капаци. Какво ли не. Но това си е до отделния човек. Не е до цялата нация. Имат си разбира се някакви национални характеристики, които пък аз лично много харесвам.

За пощите - успс нямат глобъл сървис с България.
Това е което ми казаха на мене тука.
Единствения вариант е ако го застраховаш колета и изпращат хората на митницата да си го вземат.
Хубаво е че твоите колети пристигат. Не съм и мислила, че нито един колет не пристига цял в България. Но мисля, че чиновническия манталитет е едно от най дразнищите явления. Мисля, че Любо Дилов преди години като казваше, че България е страна на чиновническа дикататура - знаеше какво говори. Ама пак не влезна в парламента. Вместо това Свободните и Демократични Българи избраха Царя и сега Комунистите.
а за политика не ми се говори.

бе, истината е, че нямам търпение да се прибера в България. Много ми липсва.
И че никога няма да се примеря с недораслото абсурдно разбиране за демокрация и свобода там.
Липсва ни възпитание.
Така мисля.

Не, че в америка хората си нямат проблеми и главоболия. Просто са от друго ествество. И някак ми се струват по преодолими.

много се разговорих.
айде ако дойдем на 21ви август за сватбата - ще се видим.
:)))

it's all about love.


Тема Re: Хубаво мнение, гив. Интересно.нови [re: MissFix]  
Авторgiver (Нерегистриран)
Публикувано24.07.05 07:50



Ot 1998 godni sa mucha da si otgovoria na vsichkite vuprosi koiti si mi zadala zashto ne ponasiam USA. Drazniat me xorata,falshivata im usmivka, ceia im edni takuv zatovoren jivot ,nishto che sa navun postoianno. A za prostotiata v BG ne mi se govori i tam ,poradi tazi prichina az vse skitam niakude si. IMashe edin vic detoobichax da razkazvam kato se pribrax sled purvite mi blizo 3godni ot USA v BG.

"edni picha otishulna lunata, i se obajda na pratelite mu i kazva ''elate tuka be ,znaete li kvo e jako ,jeni ,koli ,pari ,vsichko ,ama vsichko vishko ,nai dobroto....I taka pishe edno pismo ,dve pisma i samo xubavi raboti ....
I edni den se vrushta na zemiata i go vojdat negovite xora i go pitat 'ti shto se vurna be ,nali tam vsichko e poveche ot perfektno ,i toj ,shtraka sprusti ,i vika ''abe ,....neshto mi lipsva be?, i te go pitat ,kvo mu lipsva ,i toj pak shtraka ,i otgovaria ''abe dusha niama be ....''

Pak za tezi poshti ....Vzemi tozi link , napishi kolko ti teji koletcheto i mu dai OK. Shte ti izleznat 5 varianta cherez koito mojesh da go izpratish v BG. Izperi si koito si iskash. http://ircalc.usps.gov/default.asp?Mode=Intl_Single&CID=10046

Itova procheti ..." Внос на стоки с незначителна стойност - под "стоки с незначителна стойност" следва да се разбират стоките, чиято собствена стойност не надвишава общо 45 EUR или тяхната равностойност в друга валута за всяка отделна пратка...."" nikoga ne pishi che koleta e po skup ot $100 i nikoga mitnicharite ne go oblagat s mito.
A tova mi e tel 561.542.5906 niakoga ako ti se govori ei taka da ti razkaja ,koe i kak stava v USA ,ot vsichkite mi tezi godni mojesh da mi zvunnesh. Tozi nomer e ot Florida zatova e 561 area code .
I az mai mnogo ponapisax.


giver



Тема Re: koi kak se e promenil za 5 godini?нови [re: giver]  
Автор esprit (zelenooka....)
Публикувано24.07.05 15:44



Чета,чета и си мисля:А бре хора защо се мъчите бре?;-)И какво сте очаквали,като сте отишли там.:-))))Нали за мангизи или учение,дерзай,докато ги събереш,пък ги харчи тук.Ми така де.Аз още чакам клиниката по пластична хирургия гив:-))))



Тема Re: koi kak se e promenil za 5 godini?нови [re: esprit]  
Авторgiver (Нерегистриран)
Публикувано24.07.05 18:47



Ei mrusna im kojichka na tezi pari be .......Istina e che zaradi tiax sum tuk.Ama kak vuobshte ne obicham s 2 da jiveia vse iskam s 200.
A klinikata shte se sustoi.



Тема Re: Хубаво мнение, гив. Интересно.нови [re: giver]  
Автор MissFix (rebellious)
Публикувано24.07.05 19:22



ще ти звънна тези дни, гив.
и моя телефон още си е с вашингтонския код - 202 така че ще те изненадам ;-)

it's all about love.


Тема Re: koi kak se e promenil za 5 godini?нови [re: giver]  
Автор esprit (zelenooka....)
Публикувано24.07.05 21:06



Че с две не може Гив:-))Ние за какво блъскаме мислиш,също.Ако не за материални блага,то поне за духовни.А доброто образование е с пари.:-)))Чакам за клиниката.Само да не съм се пенсила дотогава и да ми е все таз как изглеждам:-)))Майтап Уили:-)))Поне с децата ще съм се отчела:-)))



Тема Re: koi kak se e promenil za 5 godini?нови [re: giver]  
Автор jubar (непознат )
Публикувано25.07.05 16:41



Начи аз ко да кажа. Ощи са уча на български, ама вече моа да пиша. Аз напълнях,побелях,живея в България, ама се чувствам млад.Мъчително се мъча да измъча мъчния бизнес, така че ставам мъченик, ама то от друга страна ко мъчно има в тва. Баси- начи се женят и развеждат ората. хехехехе - ми добре дошли в моя клуб бре.
аи- ако иска некой нещу моя телефон си е същия както преди , ако не го знаете го потърсете.
Аи и не фърчете нависоко



Тема Re: koi kak se e promenil za 5 godini?нови [re: jubar]  
Автор esprit (zelenooka....)
Публикувано25.07.05 18:31



И колко остаре и побеле?;-))))Поздрави от mery-))



Тема Re: koi kak se e promenil za 5 godini?нови [re: jubar]  
Автор MissFix (rebellious)
Публикувано25.07.05 22:23



мале жубарее аз не съм те виждала от 100 години.
последно като сме си говорили аз бях на 19 а ти беше щастлив емигрант ;-)
аз ти нямам телефона, е на - поисквам го.
в кой град си в България?

it's all about love.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.