Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:03 22.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-2
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема За или Против продажбата на оръжие?  
Автор buratino (корекомски)
Публикувано26.01.05 16:53



Темата не е много интересна , но пък за сметка на това е актуална от 20-тина години. И въобще,трябва ли шепа затлъстели шопари да се облагодетелстват от кръвта на милиони мирни човеци/животинки.

Трябва ли цивилни лица да имат право да носят, закупуват и съхраняват огнестрелно оръжие?
Да - за тяхната лична безопасност!
Безопасност от кого.. ..кой би ме спрял ако аз нападна пръв, кой не би станал жертва на собственото си оръжие (а примери колкото искаш)!

Ами защо тогава да не е разрешено да се ползва химическо или биологично оръжие? Аз не съм много точен с пистолет (даже никак не съм точен, кривоглед съм) , но пък много добре мога да се отбранявам с бутилка зарин или с една шепа антракс. За лична безопасност - защо не?!

Няма справедливост на този свят!



Тема Re: За или Против продажбата на оръжие? [re: buratino]  
Автор marta_s (оса)
Публикувано26.01.05 17:48



Ами ако искам да си го държа в къщи и да плаша крадците?

Език кости няма - кости троши!


Тема Re: За или Против продажбата на оръжие? [re: marta_s]  
Автор buratino (корекомски)
Публикувано26.01.05 17:54



Те ще го намерят първи и ще:
ти го откраднат
ще се застрелят и ще ти тежът на съвестта
ще пострелят за удоволствие в любимия ти телевизор
...
има и още варианти ,които са с по-лоши последствия , НО ако все пак го използваш по предназначение, ще можеш ли да спиш спокойно след това?

Ако окачиш един труп под прозореца си , не само краците но и хората от квартала ще уплашиш. Пък и няма да даваш толкова пари за оръжие.



Тема Не мога да [re: buratino]  
Автор marta_s (оса)
Публикувано26.01.05 18:54



отговоря със сигурност дали ще ми тежат на съвестта или не. И какви са тези глупости за трупове под прозореца. Ние тук ги държим във фризери.

Език кости няма - кости троши!


Тема Re: Не мога да [re: marta_s]  
Автор buratino (корекомски)
Публикувано26.01.05 19:18



Баба е наредила забучени на колове глави по стълбището на входа им.
Нито са я обирали скоро, нито е виждала някой да минава от там.



Тема Ха, този похват [re: buratino]  
Автор marta_s (оса)
Публикувано26.01.05 19:57



се използва и в борбата против комарите. Преди да си легнеш, утрепваш известно количество комари и разхвърляш обезобразените им трупове около леглото. Така през цялата нощ оцелелите няма да посмеят да припарят!!!

Език кости няма - кости троши!


Тема Re: За или Против продажбата на оръжие?нови [re: AC]  
Автор buratino (корекомски)
Публикувано26.01.05 20:53



"Кои са тия милиони мирни човеци? Има разлика между оръжието, което се продава на цивилни и оръжието което се използва от армиите. А животинките и ти ги ядеш, та кръвта им и на тебе ти се пише. "

За изминалите 10 години цивилни граждани от Ирак, Централна Африка (малко се говори за кланетата там , но това са приблизително половината хора умрели от огнестрелно оръжие за последните 10 г), Балканите, бившите съветски републики и жертвите наистина са милион.
Да има разлика но и двете се използват за убийства. Просто едините са по-несъвършенни.
Животинките , които ям аз не умират просто, защото на някой му е кеф да гърми по тях и често да не ги улучва смъртоносно и те да се мъчат.

"За тяхната лична безопастност, за спорт и за удоволствие. Да, стрелбата е удоволствие за някои от нас, така както карането на кола е удоволствие за други, или разходките в парка за трети."

Да , така е всеки има право да прави какво му харесва, но при някакви строги регламенти. За съжаление всяко такова удоволствие има за цел единствено да
развие качества на човека да си служи с въпросното. И какво ако човека един ден реши, че света му е крив или че ще сее справедливост, или просто се напие и му се достреля за удоволствие (примери - дал господ). Хората не могат да се оправят с любителите на високите скорости още, какво остава за много по-малките и смъртоносни оръжия?!

*пистолет+муниции+алкохол=силни изживявания

"Безопастност от ония, които нямат нужда от разрешително за да носят оръжие, поради простата причина, че са избрали да са престъпници. На тях не им пречи закона защото те не го спазват. А те ще имат оръжия независимо дали цивилното население ще има. "

Какво ще направиш на престъпника като имаш оръжие? Ти си най-добрия стрелец или си супербоец с нож или секира, или там каквото и да е.. ..избил си 100 престъпника за последната година. Една вечер се прибираш от работа (ти си топ нинджа и чупиш 50 керемиди с глава и с здрав като талпа)качваш се в автомобила си и последното нещо, което виждаш е летящия срещу теб снаряд от РПГ . После не виждаш нищо. Явно е - оръжието ,което носиш в себе си не ти помага. Но можеби ако даваш повече за полиция която си върши работата, или за армията ще е много по -лесно.

"Безопастност от тирани и шайки от хора, които имат за цел да завземат по недемократичен начин властта. Пример: след втората световна война, когато комунистите, които тогава са били малцинство в България, озорпират властта първото нещо което правят е да съберат оръжието на цивилните. Второто нещо, което правят е да си разчистят сметките със всички, които са опозиция. "

ОК, в Чехия имаха достатъчно оръжие във всички цивилни, какво е станало в Прага тогава. Нищо хубаво. По-добре 100 счупени глави, отколкото 10 убити.
Шайка - за мен шайка са американците, които смучат блага и серат по целия свят (кажи ако не е така да ти дам примери, няма по-големи прасета от тях).
След 9-ти Септември във БГ не идват на власт комунистите , а тарикатите и селяците. Тези , които дойдоха на власт и след 10-ти.
Събрали са оръжието за да няма излишни кръвопролития (най-вероятно по препоръка на Москва), а това което се е случило след това си е било вендета. Повече са били личните отмъщения отколкото политическите убийства.
Плюс това, всички смели хора (като моите дядовци) са си запазили оръжието .

"Всеки.
Всеки, който се справя достатъчно добре с оръжието си би могъл да те спре. Всеки, който е взел присърце самозащитата си би могъл да те спре."

Ок, аз съм крадец и съм много гладен опитвам се да ти взема парите и ти ми цепиш главата с брадва, която вече 10 години мъкеш в чантата си.
Ше спиш ли спокойно после (Можеш да не ми отговаряш!) .
По-интересно е как ще прецениш какъв човек те напада , ако имаш само 5 сек да реагираш?!

" Освен това, според закона, освен ако ти не си въоръжен, нямам право да се използвам смъртоносна сила. Не би станал жертва на собственото си оръжие никой, който е вложил достатъчно усилие в тренировките си. Да, грешки стават дори сред добре обучени хора, но съм сигурен че не можеш да намериш примери колкото искаш за хора, които са станали жертви на собственото си оръжие. "

Ето , пак за някакъв холокост говориш тук! Тренировки, стрелби, енергия.. ..ако се влагаше толкова енергия в мисленето нямаше да има толкова нещастни хора по света. ХАУ! Кой изби индианците и ги затвори в резервати?

"За това си прав. Стотици хора умират в България в автомобилни катастрофи и все още никой не се е сетил, че трябва да забраним автомобилите. Ето, една справедлива страна като Англия, забрани оръжието, но тъй като престъпността се увеличи, сега ще забрани и ножовете. Следват вилиците и отверките. Не знам само защо им отнема толкова време да се сетят колко са вредни колите. Много повече са хора, които карат безотговорно колите си отколкото са хората, които използват безотговорно законно притежаваното си оръжие."

И ти си прав, в БГ още не е продадено толкова оръжие/глава население , колкото в САЩ затова хората тук умират все още умерено и то само от служебно оръжие. Не знам дали следиш какво става тук за последните 10 години , но всеки път когато някой извади законно притежавано, огнестрелно оръжие умира някой невинен, не престъпник. Та си представям какво ще стане , като хората се въпражат масово.
Затова статистиката тук е в полза на автомоблите, котио пък в ръцете на хората стават опасно оръжие. Да тук правилата за движение по пътищата служат единствено за да може служителите на КАТ да имат някакви допълнителни дохди. Мъка , мъкаааа!

"Та на кратко аз съм ЗА либерализирането на режима за притежаване на оръжие и ЗА либерализиране на режима за внос и продажба на оръжие."

Предполагам за САЩ става въпрос, не за БГ, нали?

Как беше.. ..кауза пердута - не искам да те дразня, просто знам какво трябва да се направи за да живееме по-добре.

ХАУ!

ПС: Противник съм на оръжието и симпатизант на комунистите! Затова написах темата.

Редактирано от buratino на 26.01.05 21:05.



Тема Re: За или Против продажбата на оръжие? [re: buratino]  
Автор пeтъk ()
Публикувано26.01.05 21:25



Буратино, подкрепям те напълно!да!напълно!



Тема Re: За или Против продажбата на оръжие? [re: AC]  
Автор bobos (непознат)
Публикувано26.01.05 22:35



Абсолютно ЗА -сори пич ,но не мога да си търся GSM -a ,за да звънна на 166,докато изнасилват жена ми в съседната стая.....Дано не ти се случва....да те видя тогаз как ще "минете само със спукани глави " итн.
Не се плаши от законните оръжия ,а от незаконните такива....



Тема Re: Е не е така! [re: AC]  
Автор buratino (корекомски)
Публикувано26.01.05 22:40



Мненията ни са различни, но моите са логично обосновани.
Не може реда и сигурноста на държавата да бъдат оставени в ръцете на гражданите. Не защото те няма да могат да си служат с оръжието, а защото има специалисти ръководени от специалисти ,на които плащаш за да те защитават и те имат единна концепция как да го правят.Така ти имаш свободно време да стреляш или там каквото ти харсва и да правиш с живота си каквото искаш.

Няма нищо лошо в това да се плащат и по 80% данъци (стига да не се разхищават парите), защото те се връщат отново при теб под формата на спокойствие и здраве.

Да, турците ги изгониха руснаците!

Престъпниците не тренират , защото на тях това им е работата. А аз ако ще да се спукам от тренировки и да съм въоръжен до зъби пак ще съм потърпевш.
Няма смисъл в това с оръжията, можеш само да си извубиш времето в съда и да не можеш да спиш до края на живота си ако очистиш някой боклук.


Да автомобилите са по-скоро разхищение и опасност за човека отколкото благо. В момента се радваме на петролната свобода.Тази енергия ни дава възможност да сме свободни като деца и много малко хора осъзнават какво богатство съсипваме. Така че по-добре градски транспорт, отколкото персонални автомобили.
Но не това беше точката, исках да ти кажа колко неидеален е човека и колко малко право има да носи огнестрелно или каквото и да е друго оръжие.

След 9-ти на власт не идват комунисти, а хора които се представят за комунисти. Да не искаш да ми кажеш , че след 10-ти са дошли на власт демократи или че такива хора са били на власт някога?

Е какво, ако имаш оръжие и дойдат на власт опонентите ти, какво ще направиш? Ще се отбраняваш сам вкъщи с жена си и децата си?
По-добре да те застрелят и децата ти да оживеят отколкото да умре цялото ти семейство.

Тая книга "Мравки и богове" няма да я прочета, защото не обичам зоологията .

Да , за статистиката си прав. Но превозните средства са в помощ на всички хората, а оръжието е в помощ само на малка група бабаити, каубойци, тирани и безделници.

Не познавам режима в САЩ, но не искам цял живот да живея в страх, че комплексираният ми съсед от долния етаж с картечницата ще ме застреля , защото костенурката ми е изяла здравеца му!

Точно така, но аз се чувствам длъжен да те убедя колко вредни са оръжията.
Не знам къде ще ги използваш утре с каубойски ти приятелчета.

ХАУ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.