Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 18.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-2
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re:Не може! [re: buratino]  
Автор wfw (.)
Публикувано27.01.05 02:31



буратинко има много начини да умреш, ще ти го кажа и на теб и на всеки, който си мисли, че единствения начин да умре е от пистолета на колегата:)
1) мога да забия вилица във врата ти
2) мога да използвам тиган или друг кухненски съд
3) мога да използвам нож
4) бухалка
5) лост, тръба и т.н.
6) мога да те блъсна с колата
7) мога да те бутна от балкона докато пушиш цигара...
разбираш ли на къде бия психопате???

**** the best, kill the rest


Тема Похвално! [re: buratino]  
Автор motkasht se (пристрастен)
Публикувано27.01.05 02:46



Най-накрая се намери някой да повдигне тази наболяла тема!
Да имаш оръжие или не - това е въпроса!
Нека погледнем какво различава тия две групи хора - имащите и нямащите:
Повечето хора нямат, затова ще започнем с тях. Оръжие те нямат, следователно в случаите когато им е необходимо имат два варианта - да се обърнат и наведат кротко или да викнат някой , който има оръжие да им помогне. Хората, които имат оръжие - полиция, военни, могат да им помогнат, могат и да не им, в зависимост от възможностите и желанието си. освен това, проблем е самата комуникация с тях - ако те гони някой с брадва по тъмен селски път, много е трудно да подскачаш наляво-надясно избягвайки ударите и да набираш 911 и обясняваш на оператора на кой завой точно си се сурнал по урвата с въпросния брадвоносец по петите. Додето те разберат, додето събудят патрула, додето те пък те намерят - шансовете са че предимно ще са заети с опазване на сцената на местопрестъплението.
Трудно е да викнеш полицията и когато 2 души те държат за ръцете, докато третия се намества между краката ти. А и дори да успееш да ги викнеш, пак остава проблема с пристигането им на местопрестъплението.
Въобще тоя проблем с пристигането на помощ на време е много голям. Още Вазов му обръща внимание в "На Шипка" - когато Радецки пристига с гръм тъкмо преди да падне заветния хълм. За жалост криминалните статистики са пълни с случаи, когато помощ (били въоръжена или не) или е пристигнала много късно, или изобщо не се е появила.
Да погледнем сега малцинството, което по един или друг начин разполага с оръжие, било късо, дълго, нарезно, гладкоцевно, едно- и многозарядно.
Разликата с болшинството е че когато им потрябва то е на една ръка разстояние. Буквално. Не им трябва да звънят, не им трябва да се крият и да чакат кавалерията да пристигне, с две думи - могат да разчитат на себе си. Което не пречи да се обадят на полицията - стига да имат време.
Хайде сега си затвори очите, спри се за малко и помисли ти какво би предпочел да имаш подръка в тъмната нощ, когато някой разбива прозореца на долния етаж - телефон да звъннеш и да си говориш със съчувствената диспечерка или пищов.
Ако все още не можеш да си отговориш, отиди питай някое изнасилено девойче какво предпочита - да може да гръмне нападателя си или да може да живее в свят без оръжия.
Кофти че си кривоглед, дори много. Кофти че хич те няма с пищовите. но си е твой проблем, оправяй се. Или искаш да се махнат всички стълби, защото има хора без крака, които не могат да ги ползват?

"Хайде, хайде! Гасете по-бързо лампата и да си лягаме!" казало седмото джудже...


Тема Другарю! [re: buratino]  
Автор motkasht se (пристрастен)
Публикувано27.01.05 03:00



Жалко че си губих времето да коментирам първия ти постинг.
Като пораснеш, като почнеш да се грижиш сам за себе си и тате вече не те слага да спиш, пак постни какво мислиш по въпроса.
за къв ми е да плащам на специалисти, ръководени от специалисти, като мога и сам да свърша работата без пари, а специалистите да ги пратя да строят комунизма някъде другаде?
Айде, жив и здрав че ми се приака от тъпизми.

"Хайде, хайде! Гасете по-бързо лампата и да си лягаме!" казало седмото джудже...


Тема Re:Не може! [re: buratino]  
Автор MissFix (rebellious)
Публикувано27.01.05 06:13



буратино!!! прочетох го! ця-ло-то!
толкоз четене на куп не ми се беше случвало от държавния изпит насам.
и знаеш ли, аз съм на страната на АС, не щото нещо, ами щото мразя костенурката ти и обичам здравеца си и така няма да се разберем.
моят говорещ папагал спря да вика на котката ти фак ю биич, нали!

буратино, и да знаеш, че от моята тераса се вижда на прозореца в спалнята ти че имаш закачен голям бял плакат с човек дето гръдния му кош е в големи и по малки кръгове, ама не знам жена ти как не те е пратила още да спиш на канапето в кухнята.

it's all about love.


Тема Re: Е не е така! [re: buratino]  
АвторJose (Нерегистриран)
Публикувано27.01.05 08:52



Пич, да ти еб.м и комунистическите разсъждения. Вози си се в градския транспорт и си ходи с флакона мухозол в джоба. Но като те оставят някуде мангалите по без гащи и с насинен и нае..н гъз да не идваш да ми плачеш.
В нашата мила бащиния положението е такова-лайняно, не розово. Пожелавам ти полицията да те пази от престъпноста....да оставим нещата в ръцете на професионалистите...



Тема Всъщност, [re: buratino]  
Автор marta_s (осица)
Публикувано27.01.05 10:03



темата не се оказа толкова безинтересна, както каза в началото. Установих също, че хората са стигнали дотам в безделието си, че са научили папагалите си да пишат по клубовете.
А по темата..., смятам, че ти говориш за една идеална държава, където административният апарат действа безотказно и е способен да защити по всяко време гражданите, дори и тези, които живеят в най - забутаното кътче на страната. Що се отнася до "опонентите" ти, струва ми се, че те пък говорят за едно идеално общество, в което всеки е здравомислещ, уравновесен и отговорен...не пие, не пуши, не се дрогира и не се нервира ужасно, когато някой пиян или друсан дразнител го нарече "педераст" в бара. Моето мнение се пада някъде по средата. Мисля, че имам право да държа оръжие в къщата си.

Език кости няма - кости троши!


Тема Re:Не може! [re: wfw]  
Автор buratino (корекомски)
Публикувано27.01.05 10:27



Не можеш да извадиш тиган и по погрешка да убиеш невинен човек, нали?
Не си в час нещо.



Тема Re:Не може! [re: MissFix]  
Автор buratino (корекомски)
Публикувано27.01.05 10:30



Разкри ме! Кажи сега на баретите , че имам заровени наркотици в градината и че съм скрил оръжие в дървата за зимата.



Тема Re: Всъщност,нови [re: marta_s]  
Автор Джoaннa (гордата ТО)
Публикувано27.01.05 10:31



и аз така мисля Марте, трябва да се въоражаваме,както с търпение така и с оръжие.......защото както е казал Хитлер"Всекиму своето" и е много бил прав човека.....демокрацията се оказа всъщност един демоклиев меч над главите ни...........баси.......

всичко е в ръцете ми:)))))


Тема Буратино че си дървено човече беше ясно [re: buratino]  
Автор iosarian (от Параграфа)
Публикувано27.01.05 10:32



но не беше ясно че и дървото са го нападнали дървояди....
Много е лесно да бъдеш нещастник - да мрънкаш като обезчестена девица, че държавата трябва да те опази- от всичко - пак тя трябва да ти намери работа и понеже се абсолютен нещастник да направи така че трудно да те изгонят от там.
Ти си от вида хора който аз окачествявам като мрънкачи. Които са толкова некадърни да се защитят че искат ако може и на другите да се забрани да го правят
Да ти кажа нещо - в областа на боравенето с оръжие съм дооооооооста по добър и по бърз от другарите полицаи. И съм доста по добре въоръжен от тях - така че предпочитам да се оправям сам.
Никога не съм харесвал стадното мислене - ако всеки има оръжие - нямам пред вид на колана си а в къщи престъпноста доста ще намалее...
Пацифистчета като тебе с промити от Мур и подобните му кретени мозъци и затъпено от треволяците съзнание винаги бленуват тотално обезоръжаване на околоните.
Бандитите дръвчо си имат оръжие и нямат нужда от разрешително за него - ако се забрани законното просто ще се почне пак историята от преди около 8-9 години когато на черния пазар комай всичко можеше да се намери ...
Айде - и си дървомор за червейчетата и си пии лекарствата редовно ...


Si vis pacem,para bellum.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.