Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:43 17.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-2
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Уроци по обноски!!нови  
Автор пeтъk ()
Публикувано09.12.04 12:28



Помествам тази кратка обява и своеобразен зов за помощ в форума, защото се надявам че сред вас ще открия висококвалифицирани кадри, способни да усъвършенстват маниерите ми на маса, поведението в компания и изобщо ще направят от мен изизкана дама на средна възраст, която знае с кои прибори се яде салата, с кои основно блюдо и десерт, какъв тип разговори е подходящо да се водят на обед и на вечеря и прочие такива.
Необходимостта да се запозная отблизо с етикета въникна тъй като моят нов приятел е много мило момче, но има непоносимост към некултивираните обноски! Разбираме се прекрасно, между нас цари пълна хармония и знам, че за мое добро ми се сърди и ме наказва, когато си взимам от пържените картофки с ръце или избухна в необуздан смях, примесен с плюнки, докато се храним в компания. Прочетох сума литература как да се държим в обществото, вкл. няколко статии по въпросите на добрите обноски и традиционния френски етикет с научна стойност от Евгени Минчев(бивш ватман със синьо обаяние), но макар да знам всичко на теория, просто не мога да формирам свой вътрешен редактор и понякога без да искам забравям златните правила на изисканото поведение и се държа по старому.
Ето например снощи се бяхме събрали с приятели за да отпразнуваме осми декември, денят на студента, макар че бог знае кога ще приемат някой от компанията ни във висше учебно заведение....важното е да има повод за празнуване и ето...седнахме във фешън заведение, закътано в гъзарски столичен квартал, което не е достъпно за всеки....с други думи било за отбрани люде! Поръчахме си храна и напитки, всичко тръгна като по вода, улучих коя лъжица е за супата и безпроблемно се справих със същата, когато кашлях и се смеех слагах длан пред устните си. Но вечерта напредваше, приятелите се множаха, а настроението се повдигаше правопорпорционално на количеството погълнат алкохол. Отпуснах се, зачервих страните и без да искам се изсмях няколко пъти на вискок глас, приятелят ми ме изгледа строго и изсъска в ухото ми, че в къщи ще се разправяме! От уплаха ли или и аз не знам от какво така се притесних, че изпуснах вилицата с доста силен звън в чинията си, а след това и ножа на земята, като капак на всичко си позволих да си взема с пръсти от блюдото на дамата до мен, което накара приятелят ми да присвие озлобено очички. Той ми е забранил десерт и изобщо всички сладко, но тортата изглеждаше така апетитно, как да не си опиташ....
Като резултат от хай лайф провала ми миличкият ме наказа да чета книга до срен нощ, да се моля с някаква едра броеница, да се упражнявам по френски и ме закопча с белезници за леглото с цел да посее смиреност у мен!
Днес освен многобройните белези по тялото си нося и срама от вчерашната вечер.Взех решение, че ще тръгна на частни уроци по етикеция, но не намерих подобна обява в нито един всекидневник. Моля, ако имате информация къде мога да открия подходящ учител пиешете ми, заплащането е без начение, готова съм на всичко за да угодя на любимото същество и да не го карам да се срамува заради мен!



Тема Re: Уроци по обноски!!нови [re: пeтъk]  
Автор Пaтилaнчo (5Е)
Публикувано09.12.04 13:04



Твоичкият е много придирчив. Аз имах приятелка, която си чистеше ушите с клечки за зъби, а зъбите с вилица. Не можеше да прави кълбо напред, но беше решила, че е много пластична и не слизаше от дансинга (от там дойде идеята да качват нейни антиподи да се кълчотят по масите). Пиеше като смок и шляпваше най-близкия слушател по врата, докато разказваше виц. На мен ми бе трудно да й правя забележки, защото тя ме наказваше за всяка такава. Може и да ти се стори странно съвпадение, но и аз съм чел книги до среднощ под нейно наблюдение, а китките ми съвсем са се изтънили от белезниците. Единственият начин да спра този тормоз бе да я напусна. Това е доста лесно, просто претърпях няколко пластични операции, придобих говорен дефект и смених самоличността си (тези от програмата за защита на свидетелите ми подадоха ръка). Сега говоря шведски и съм рус. Казвам се Ханс Густавсон и умея да шофирам в нетрезво състояние. Животът крие странни обрати, както и странни обратни.



Тема Re: Уроци по обноски!!нови [re: Пaтилaнчo]  
Автор пeтъk ()
Публикувано09.12.04 13:13



Най-лесно е да избягаш, Ханс Гувставсон, по-трудно е да останеш и да се опиташ да разрешиш проблемите, чрез взаимни отстъпки и компромиси. Сопред мен ти не си обичал истински тази жена =>не си имал необходимата мотивация да се промениш заради нея....но какво ли ти говоря, щом не си оценил темперамента на любимата си, едва ли ще разбереш съветите ми!!!
Освен това аз харесвам последното си превъплащение като Лолита Лола и нямам никакво намерение да променям самоличността си!

Редактирано от пeтъk на 09.12.04 13:15.



Тема Re: Уроци по обноски!!нови [re: пeтъk]  
Автор Пaтилaнчo (5Е)
Публикувано09.12.04 13:27



Виж какво, Лолита Лола, шведите сме северен народ => за какъв темперамент говориш изобщо. Освен това, откак видях как гордо изглежда моят сънародник Фредерик Люнберг в рекламата на Келвин Клайн, придобих такова национално самочувствие, че вече не съм готов на никакви компромиси. Телефонът ми е Ериксон, а в тоалетната ми свети гениалността на Едисон. Всичко ми е ABSOLUTE PERFECT LIFE.



Тема Re: Уроци по обноски!!нови [re: Пaтилaнчo]  
Автор пeтъk ()
Публикувано09.12.04 13:48



Не ме интересуват битовоте ти енимги, Ханс Густавслон, ако искаш много много да знаеш, а виждам че си многознайко XX век опроверга визията на Томас за електрифицирането!!!Че какъв наивник-будала трябва да си за да вярваш, че всяка сграда сама ще си произвежда електричество?!...и не ми давай, моля те като пример за обратното онова гигантско недоразумение на Уолстрийт!!!!Аз също харесвам Едисон и дори се надявам да чуя с него Менделсон, но не Томас, а Едисон Карлош, футболистите са съвсем друго нещо!!!!



Тема .0, Уроци по обноски!!нови [re: пeтъk]  
Автор ka6alot (a koi sam az)
Публикувано09.12.04 13:56



миии кво да ти кажа, като ти вика все че си еди ква си
и че си последната дупка на кавала кажи че той на твойта дупка е последния кавал
грозно е - ама пък сигурно си го заслужава

а бе ти подиграваш ли ми се


Тема Бягай, Лола!!нови [re: пeтъk]  
Автор Пaтилaнчo (5Е)
Публикувано09.12.04 13:58



Като говорите за енигми, научете се да ги изяснявате, а не да говорите за равноъглени триъгълници, а после гордо да изричате Е-НЕР-ГИ-Я. А Люнберг, макар да не прилича на Карлсон е чистокръвен швед при това футболист. Сега Ви препоръчвам да четете до среднощ Астрид и по-лека храна, за да няма гАстрид.



Тема Re: Бягай, Лола!!нови [re: Пaтилaнчo]  
Автор пeтъk ()
Публикувано09.12.04 14:17



По случай националния празик на Швеция, 6 юни, организрам в Стокхолм масова проява, в която най-видните потомци на викингите ще решават задачи по тригонометрия. Крайно време е да разбереш, че паралелепипед не е вид пеперуда, а когато се спомене триъгълник не винаги се визира зоната на бикините! и ъгъл между две равнини е нещо различно от това, което си представя извратената ти окръжност! И макар да не съм имала шанс да решаваме заедно задачи, съм сигурна, че имаш още много да учиш за комбинираните фигури...макар, че предвид шведската си жилка би следвало да си нясно с теоремата за трите перпендикуляра:-)



Тема Re: .0, Уроци по обноски!!нови [re: ka6alot]  
Автор пeтъk ()
Публикувано09.12.04 14:43



Огромният ми кръгъл цвят
със жълто е обиколен.
На всички съм добре познат,
че правят олио от мен.
На слънцето съм братовчед
и се наричам........?



Тема Re: Бягай, Лола!! [re: пeтъk]  
Автор Пaтилaнчo (5Е)
Публикувано09.12.04 15:09



Ужас. Много тъпоъгълен триъгълник се оказах. Една неинтегруема задача, като теб, да ми говори за комбинираните фигури! Вярно, че освен да си изчислявам периметъра на конуса, друго не решавам напоследък, но ти едва ли си извеждала теореми в близките месеци. Виж какво, малка Ида - сестра на ЕмилотльонЕбеРя, отивай да погледаш малко филми на Бергман и спри с тая математика. Аз пък ще се качвам на Сааб-а и ще правя ABSOLUTE TAKE OFF.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.