Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:35 28.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-2
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема днес е някакъв деннови  
Автор MissFix (unavailable)
Публикувано17.08.04 23:02



цял ден се сещах неща. Любими неща. Които ми липсват. вероятно.
Или не ми, а просто са ми любими.

едно зелено и слънчево в един друг щат
с усещането, което ми носеше един човек, когото ужасно много обичах.
Едно мостче, една река, с риба в нея, един висок бордюр, на който написах с червен химикал "Таня обича Иван".
Разхождане пеша до един далечен Мол, купуване на пепси в голяма синя чаша. Зелено, зелено и слънчево. И държане за ръка. С един човек. Когото много обичах.

Липсваше ми днес зеления криволичещ път до Павелско. Комфорта и уюта в нечия кола. Отпуснатото, зяпане, навън. Усещането за завършеност.

Липсваше ми стария апартамент на сол, отворения прозорец към улицата и вятъра който влиза от там.. прИсъсТВИето там.

много неща всъщност мислех днес, за които сега вече не ми се пише.

it's all about love.


Тема Re: днес е някакъв деннови [re: MissFix]  
Автор wiper (олигоФренд)
Публикувано18.08.04 11:30



Нали , новия апартамент на сол е по-гаден от стария ... оная стая в която се събирахме преди беше по-добра от тази дето ходим сега ... вятъра ... само заради него е било всичко...

А като ти замирише на компоти или на печени чушки , не ти ли става някакво друго...или примерно като ти замирише на пролет , не ти ли се повдигат планини... точно определени миризми не те ли връщат в точно определени спомени...

Абе няма милост



Тема Re: днес е някакъв деннови [re: wiper]  
Автор MissFix (unavailable)
Публикувано18.08.04 19:26



точно, точно ей тва искам да кажа де
само дето тука май няма как да ми замирише на компоти или печени чушки,
само на кафе и донатси ми мирише
вмирисал ми се е живота на кафе
сигурно ще откажа съвсем кафето
както цигарите

аз казах ли го тва на всеослушание
ОТКАЗАХ ЦИГАРИТЕ
НЕ ПУш/тва ш се получава винаги малко, не знам защо, така си е запаметено тук в системата да/А ОТ 19 ДНИ! НИ ДРЪПКА.

та. миризмите. да, връщат ме в някакви спомени.
онзи ден на работа някой си ми замириса на моя парфюм от миналата година
ей сега цялата си мириша на кафе и все едно съм още на работа
навън мирише на есен днес
така миришеше като бях болна преди 2 седмици
и ме връща в онова настроение.

фу.

планини не ми се повдигат май вече ко ще на кво ще да ми мирише.

it's all about love.


Тема Re: ПИСМО ДО АМЕРИКАнови [re: MissFix]  
Автор wiper (олигоФренд)
Публикувано19.08.04 02:49



На мене преди няколко дни ми замириса на един парфюм , дето си го беше сложила една бабичка .... аз минах покрай нея , и вълната ме лъхна ... средно между 1.20-1.30 лв. струваше парфюма ... няма как да го объркаш... там в АМЕРИКА мирише ли на нещо толкова ефтино...

Виждам че мирише на нецигари... ама това е пластмасов мирис....мирише на кафе , ама Американците не знаят как да направят кафе , те по мои данни го правят безвкусно и миришещо на "поднаем"...

Виждам че мирише само на есен .... преди две седмици пак е миришело така ...

Вдигай планими , щото в тая категория на олимпиадата нямаме хора...

Абе няма милост



Тема Re: ПИСМО ДО АМЕРИКАнови [re: wiper]  
Автор wiper (олигоФренд)
Публикувано19.08.04 10:55



Освен това , като преспах тази вечер ми дойде на акъла една песен която посвещавам на Американците , песента задължително трябва да се пее с глас постигнат по електронен път , а ето и текста :

Понеделник сутрин...

Вторник сутрин...

Сряда сутрин...

Четвъртък сутрин...

Петък сутрин...

Събота сутрин...

Неделя сутрин...

Песента ще се казва 'Вторник сутрин" , по обясними причини... текста навява екзистенциализъм , знам , но точно това е целта, да може да се осъзнае настоящето.

Абе няма милост



Тема Re: ПИСМО ДО АМЕРИКАнови [re: wiper]  
Автор MissFix (unavailable)
Публикувано19.08.04 22:46



хахааххаха
ще го кажа тва с песента на някой американец да видим какво ще каже.

иначе в америка мирише на много евтини неща, росе.
и на скъпи мирише
на всичко мирише. стига да работи обонянието ти.
а пък за тези с по изострено.... ей пък там как мирише.

тука бабичките не знам какви парфюми си купуват, но карат коли примерно за каквито ние в българия трябва да работим го-о-о-о-о-о-о-о-о-одиниии
и не щото са богати бабичките
ми щото някой и седнал и е измислил таз държава тук. и бизнеса в нея. и кредита. в който няма нищо лошо.
ни-що.
аре аз ше живея на кредит. и къщата ми и колата ми и вилата ми и басейна ми и тенис корта ми и стерео уредбата ако щеш нека ми е на кредит.
а ти живей без тези неща, ама не на кредит. на дебит живей ;-)
отплеснах се.

на всичко мирише тука.
ама миризмата на кафе е най гадна. не щото кафето е гадно. а щото на мен най лично субективно персонално емоционално ми е писнала.

е виж на цигари е чудесно, че не мирише.
америка е най подходящото място за отказване на цигарите.
тука няма много заведения в които е позволено да се пуши. в нощните барове май само. бе хубаво е, че не мирише на цигари.
само като ни идват българи на гости вкъщи омирисват. бе и американци омиристват. тъй че тва сравнение не беше чесно.

а за кафето.
макар и да не е никак популярно тук и да е доста скъпо - има еспресо.
съвсем същото си наше еспресо. даже аз където работя е страхотно хубаво.
иначе другото им кафе - е да, гадно е. бе не че е гадно. ама не е онова което ние сме свикнали.
сега прочетох пак че по твое мнение правили кафето безвкусно.
как изгради тва мнение бе росе?
по мое мнение, освен че имат над 20 модела кафе
ти можеш да си поръчаш всяко от тях със всичко, което го има в комбинация с кафе на света, каквото и колкото ти се прииска..
тъй че - безвкусно не е.
просто можеш да си го направиш по твой си вкус
има какви ли не комбинации с еспресо.
това че в българия под думата кафе се разбира единствено и само една чаша еспресо все още не ни прави кафеджии. напротив.
един вид захар.
един вид мляко.
всичко ни е по един вид.
много ужасно далече сме.
не добре или зле. а далече.
;-)
тва не беше в защита на американското кафе, което аз принципно не харесвам толкова, ами просто май ми се е отворила приказката.

а планини няма да дигам и тва е ве!

it's all about love.


Тема Re: ПИСМО ДО АМЕРИКА [re: wiper]  
Автор MissFix (unavailable)
Публикувано19.08.04 22:50



а са се сетих още нещо
вече как обяснявам на американците от къде съм
те разбира се изобщо никога не са чували за българия камо ли да имат идея къде е бъркат я с бангладеж, буливия - най често, букурещ и кво ли не с б. само да е.
е някои знаят разбира се, но не са много.
та първо им се казва че е в европа това място, те всички май знаят че има европа в тоя свят. даже като чуят европа им става интересно много. екзотично им е щото е далече.
та сега викам ей там където е олимпиадата там живея.
на няколко часа от олимпиядата.
мда
за мое голямо учудване много се следят тук игрите.
аз не следя де
ама другите следят. американците де.

it's all about love.


Тема писмо от АМЕРИКАнови [re: wiper]  
Автор MissFix (unavailable)
Публикувано19.08.04 22:52



а вие гледахте ли
фаренхайт септ. елевент?
популярен ли е в българия?
аз онзи ден бях на кино да го гледам. и грррррррррр.

it's all about love.


Тема Re: ПИСМО ДО АМЕРИКАнови [re: MissFix]  
Автор wiper (олигоФренд)
Публикувано20.08.04 12:57



Ние сме един вид ,те са много видове ...като кафето ... макар че аз пия нес кафе вече от половин година и едва ли ако съм там ще усетя разлика в кафето .

Аз вчера се возих в трамвай , неможеш да си представиш колко хубаво беше , слънчице грее , столицата хубава , трямвая пълен с пенсионери , те нямат работа и по цял ден се возят , пазаруват , разглеждат , спомнят си , говорят със случайния човек седнал до тях... размечтах се като ги гледах , викам си кога ли и аз ще остарея и мене да ме возят на трамвай(те не че нямат пари да си купят коли ,просто обичат да ги возят), една бабинка , с шапка с цветенце обясняваше как мускула на крака и еди какво си и едищоси, на друга една ,която гледаше и кимаше , като междувременно преместваше едни праскови от една торбичка в друга, която беше пълна със грозде... какво да ти описвам още .. шофьора на трамвая ... така наречения ватман , и той усмихнат , всички колеги които минаваха покрай него го поздравяваха , и шофьора на тролей четворка , и колегата от трамвай двайс'две... а самия той , добър услужлив , колко билетчета продаде, и колко хора упъти за спирките за слизане.

Просто да ти кажа ,незнам в тая държава хората от какво са недоволни .

Ще взема да питам жената , тя непрекъснато иска да емигрираме , и понеже неможем да вземем зелена карта (не ни се пада от лотарията), тя ме накара да измислим план за бягство... вчера мислих цял ден и ми дойде на ум само един план , да се скрием в тир пълен с манекени... викам си дори митничарите да поверят тира чудейки се как може да е пълен с манекени ,и кой глупак би продавал манекени зад граница , то като отворят вратите веднага всичко ще им стане ясно... ще се плеснат по тиквите и ще кажат - "О...да , по хубави манекени и толкова реалистични не сме виждали." , и доволни ще запечатат вратата , и ще продължат да вършат работата си доволни , че ние българите сме произвели нещо толкова качествено...

Та такивамити работи...

А онзи филм дето питаш за него , може и да е известен , само че ние сваляме всичко от нета , не ходим на кино , по обясними причини ... вчера гледахме филма за жената котка , в главната роля играеше Холи Бери , а в ролята на жената кучка беше Шарън Стоун , много хубав филм ... гледай го , малко по добър е от Спайдър мен , който за мен е класика ...

Абе няма милост




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.