Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:51 29.09.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-2
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема по въпроса за кафето и обичтанови  
Автор MissFix (unavailable)
Публикувано27.05.04 09:59



имам въпрос
ако правейки си кафе сутрин преди работа, слагаш последното кафе в кафе-машината.
и знаеш, че когато се събуди /след час два три н.з./ човека с който живееш ще си включи машината и точно когато е загрее и стане време за слагането му.. ще забележи, че няма кафе.
та, въпроса ми е:
слизате ли да купите кафе?
за вас си има.
ама за човека, няма да има.
и другия въпрос.
има ли значение кой е човека за който бихте слезнали да купите кафе? само за да има за него като се събуди.. и да не му се налага да слиза тепърва той до магазина.
/майка, брат, мъж, дете, гадже и пр./

писНа ми!


Тема Re: по въпроса за кафето и обичтанови [re: MissFix]  
Автор !Soley (system error)
Публикувано27.05.04 11:21



Ми много ясно, че има значение гадже, мъж, брат, сестра, мъж, дете...
Има значение кое е гаджето, чия е майката, кой брат е, коя сестра е....
Бе всичко в живота има значение, бе

Факта, че въобще си забелязала, че кафето свършва и че някойто ще се събуди и ще му се допие кафе, а видите ли няма да има, е вече тревожен сам по себе си.

И не защото си забелязяла, че кафето свършва - това е нормално,
И не защото си се сетила че човекът няма да може да пие, а тревожно е, че мислиш за човек, който става след теб....
И тук разбира се има изключения – за майка, сестра, приятел, (децата още не пият кафе, или поне не сутрин още), може и да отскоча за кафе, но.... гадже.... виж тука нещата просто стават не тревожни ами... опасни.

Гадже, Мисис, което става след теб и очаква да си изпие кафето когато теб вече няма да те има в къщата, където сте спали двамата.... ми.... не трябва да те интересува дори дали ще има въздух в стаята като се събуди ....

ти сега нещо оплакваш ли се...


Тема Re: по въпроса за кафето и обичтанови [re: !Soley]  
Автор MissFix (unavailable)
Публикувано27.05.04 11:46



значи ти мислиш, че за всеки друг МОЖЕ И ДА го направиш..
не и за гаджето.

ами ако той го е направил за теб?
защото може да има куп причини да се събуждате по различно време. Може да роботи нощна смяна, може просто да са ви различни ангажиментите и да продължават до различно късно вечер за всеки от вас. Може работния ви ден да започва в съвсем различни часове. и за да не те буди.. ти си доспиваш.
Ако той просто е станал, пил е кафе и е отишъл на работа и ти като се събудиш видиш на масата неразопаковано още ново пакетче кафе. за да има и за теб като станеш. не че не можеш да слезнеш да си купуш. разбира се.
той защо?

и наистина. за кого би го направила?
ама ей така.
просто за да има за този човек кафе като се събуди. без да го манифестираш. без даже да стане ясно за никого.
той просто ще се събуди и ще види пакетчето кафе на масата и ще си направи кафе...
а може даже и да не му дойде на ум, че някой е слизал за кафе за него. и това може.

аз мисля, че това правят децата за родителите си.
и родителите за децата си.
и някои много щастливи семейни двойки.

писНа ми!


Тема Re: по въпроса за кафето и обичтанови [re: MissFix]  
Автор !Soley (system error)
Публикувано27.05.04 12:46



мисис, да направиш нещо за някой е нещо обичайно и ежедневно.

дори не е геройство да излезеш сутринта и да напазаруваш не само кафе, но и мляко, и закуска, и въобще неща за човека, който остава в къщата, без значение кой е ..., майка, дете, приятел, брат, сестра ... или просто някой... до теб точно в този ден.

виж въпроса за гаджето... без значение с какъв режим на живот е въобще ...е малко по-различен.
разбира се, че ще му направя кафе, и закуска ще му направя и още неща се сещам дет мога да му ги направя сутрин.

в живота си съм пазарувала на много мъже, правила съм много кафета сутрин.
и в това също няма нищо героично. дори не зависи от това дали съм ги обичала и по какъв начин съм ги обичала.

но ще ти кажа, че до безкрай... без обратна реакция, дори и да би ме боляло от това, мога да се грижа само за децата си...

в живота си съм разбрала, че ако искаш да си нещо ценно и важно за човека до теб, трябва да му ПОЗВОЛИШ да те уважава.... и да се грижи за теб.

и ако при една двойка, няма думички като БЛАГОДАРЯ, ИЗВИНЯВАЙ, и ВЯРВАМ ТИ... то тогава това е сделка и тогава действат правилата и законите на Бизнеса.

а там "Ти го Заслужаваш" няма. там има "Аз го Заслужавам".. за каквото и да е. в бизнеса.


основното интересно нещо в любовта е.. .Взаимността.
ако нея я няма.... отново минаваме в друга графа.
ето защо не бих се грижила за кафето на някой, с който сме заспали едновременно, и който не би желал да си изпие кафето с мен сутринта....

ти сега нещо оплакваш ли се...

Редактирано от !Soley на 27.05.04 12:50.



Тема Re: по въпроса за кафето и обичтанови [re: !Soley]  
Автор !Soley (system error)
Публикувано27.05.04 12:58



и междудругото, ако видя, че последното кафе е за един човек, вероятността да го оставя за "другия" е огромна, даже единствено вероятната за мен, ако не мога да се погрижа за още кафе...

друг е въпросът, ако въпросният "друг" реши да го изпием заедно .... единственото кафе. вероятно ще е от любов.

ти сега нещо оплакваш ли се...


Тема Re: по въпроса за кафето и обичта [re: !Soley]  
Автор !Soley (system error)
Публикувано27.05.04 14:11



а и още нещо искам да те питам.

кажи ми колко пъти ти си пропускала събуждането на човека, когото обичаш, заспал до теб.

ти сега нещо оплакваш ли се...


Тема Re: по въпроса за кафето и обичтанови [re: !Soley]  
Автор MissFix (unavailable)
Публикувано27.05.04 14:19



изместваш нещата на друга плоскост
и заприличва на някаква твоя лична агресия срешу неВзаимностТа.
недоволство.

погледни по просто на нещата
кви ти бизнеси, любови и сложни неща.

ето примерно чудесно разрешение - няма да изпия аз кафето, а ще го оставя...
аз ще пия навън. примерно.

поредността на събужданията не е толкова важна.
примера може да бъде не само с кафе сутрин, ами и с носенето на двете вафли от четери възможни и други. ох и много други неща.

всъщност
за мен мама и жоро го правят. купуват ми кафе, защото те са изпили последното и аз като стана няма да има. та преди да излезнат за работа отиват до магазина и вземат кафе.

стана ми... топло.
аз може никак даже да не забележа кога е купено кафето, при вчерашното общо пазаруване или сутринта със специално ходене.. нали. за тях не е най важното това. хич даже сигурно не го мислят. просто купуват скапаното кафе.
защото ме обичат.

и се замислих.
дали за някого бих купила по този начин кафе.

писНа ми!


Тема на въвпроса тинови [re: !Soley]  
Автор MissFix (unavailable)
Публикувано27.05.04 14:38



кат не съм пропускала събуждания на човеци съм цъфнала и вързала.
като съм правила кафета сутриннн много мий готино.
а бе майната им на мъжете дет си обичала и спала до тях бе сол,
някой ден те си тръгват /или ти си тръгваш/ и спираш да се събуждаш до тях
и спираш да правиш кафета.

няма общо. събуждането до човека. то е друго.

питах се какво прави някого ТОЛКОВА важен, че да му купуваш кафе докато спи.
извън гаджълъка. тва идва и си отива.
дали само за децата си го правиш? и го правиш завинаги. въпреки всичко.
не спираш да го правиш когато детето ти си има ново гадже, нов дом.. необвързано е с нищо. даже не е и въпрос на взаимност. ЕЙ ТОЛКОВА ГОЛЯМО Е!

писНа ми!


Тема Re: по въпроса за кафето и обичтанови [re: MissFix]  
Автор !Soley (system error)
Публикувано27.05.04 14:42



... може би защото на мен мама или жоро или който и да е не ми купуват кафе....
нито сутрин, нито когато и да било... може би само мама, понякога , но... това не се брои нали ми е мама...

а и аз просто насочих въпроса за гаджето... защото иначе при другите случаи с мами, сестри, деца, и приятели въпросът е никакъв...
разбира се, че или оставяш последното нещо за другия или се погрижваш да има още от нещото.

това не ме впечатлява нито когато някой от застъпените персони го направи нито когато аз го направя за който и да е от тях.
това е обичта към теб самия преди всичко.

да се чувстваш полезен и отговорен за хората в живота си.
те не са случайни. това са ТВОИТЕ хора в ТВОЯ живот и Те са Ужасно Важни за теб, дори само за да бъдеш това, което .... вечер заспива и сутрин се събужда.

просто когато става въпрос за "другия", тоя дето го търсим по цели животи...
тогава ... нещата са различни...
иначе винаги намираме... "още един/една".. нищо повече....

ти сега нещо оплакваш ли се...


Тема Re: на въвпроса тинови [re: MissFix]  
Автор !Soley (system error)
Публикувано27.05.04 14:49



да .. никога не спираш да го правиш.
дори, когато не можеш да го правиш, ... боли....

то е Ей Толкова Голямо.

ти сега нещо оплакваш ли се...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.