Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:31 01.07.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-2
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Три теориинови  
Автор medusaМодератор (Мамино Меде)
Публикувано14.03.04 23:11



Вижте, аз незнам какво работят теоретиците. Но самата аз имам три теории, което прави ли ме теоретик или не, не ми е известно.
Но ето ги и самите тях:

Теория първа
За връщане на времето


Начи нали например тука е 00 часа.
А в Ню Йорк е минус 8 часа, това правииии...12 на обяд. Ама назад.
Начи ако фанем самолета за Ню Йорк, всъщност ще се върнем в миналото. Апък ако има транспорт дето да обикаля земята много бързо, ама назад, откъм големия час към малкия, всъщност ще се открие машината на времето! ЕВРИКА!
Ся някой ше се направи на интересен и ше обори хубавата теория като каже, че няма такъв бърз транспорт. Или пък, че ако теорията е вярна, точката не наляво, а от дясната страна на 00 часа директно ще ни връща в миналото, щото един вид ще е най-лявата от цялата обиколка и не е нужно да обикаляме изобщо, а само да прекрачим вдясно. Ебаси, веднага гледате да развалите на теоретика кефа...

Теория втора
За чая, захарта и бъркането


Втората ми теория гласи, че чаят (в частност кафето, млякото и каквото там пиете подсладено) не става сладък от захарта, а от бъркането. А захарта се слага само като индикатор за времето. Да знаем точно колко да бъркаме, сещате ли се? За по-глупавките ще дам пример, че да им стане ясно. Начи примерно ако искаме да е много сладко, слагаме шес лъжици захар (аз лично тъй правя) за да спрем да бъркаме като изчезнат и да не пропуснем момента да спрем да бъркаме когато е станало сладко като за шес лъжици захар (по традиционната теория според която захарта подслажда, а не бъркането).
Ся сигурно някой друг, ако не и тоя първия пак ще се направи на интересен и ще обори и тая чудесна теория, като злорадо каже "Я не слагай захар, па вЪрти лъжицата три часа, да те видим дали ще стане на сироп!" Добре бе, добре...

Обаче третата теория няма оборване, квото и да ми разправяте.

Теория трета
За цветното виждане


Според нея всички хора виждат цветовете различно. Примерно аз виждам червеното червено. А Сол го вижда синьо. Мис вижда синьото бежово, а Пете вижда бежовото модро (за цветът на цвета "модро" може да се проведе разпалена дискусия, но друг път).
Това примерно. Може и в друг ред да са.
Та ето мен са ме научили, че тоя цвят е червено.
А Сол примерно, кат е била във възраст, когато е учила цветовете, е видяла нещо дет аз му викам червено, обаче тя го вижда синьо и е попитала къф е тоя цвят и са й казали, че е червено. И тя е запомнила, че нещата с такъв цвят, се казват "червени". И така нататък с другите цветове и с различните хора. Та всъщност кой кое какъв цвят вижда накрая е съвсем неясно, объркано и недоказуемо. Това може да се използва в някоя предизборна предоария...

То аз имам и други теории като например "Колкото повече пиеш, толкова по-малко пиеш, понеже ти треперят ръцете и разливаш от чашата" ама айде, няма да ви ангажирам вниманието с тях. Освен това ми се доспа.



Тема Re: Три теориинови [re: medusa]  
Автор wiper (олигоФренд)
Публикувано15.03.04 11:21



Повечето неща , каточели са зависими от дължината на вълната...

Абе няма милост



Тема Re: Три теориинови [re: medusa]  
Автор wiper (олигоФренд)
Публикувано15.03.04 11:38



Аз пък имам следната теория :

Теория за зимата и лятото

Забелязали ли сте че зима и лято преливат непрекъснато , това е понеже има студенти , като дойдат студентите и започва да застудява , хората леко по леко започват да палят печки , пускат ни парното в следствие на което климата се затопля и пак идва лято. Например в топлите страни има доста по-малко студенти ,това е защото народите там знаят тази теория и пращат младежите дето искат да учат насам натам по света, само и само за да се отърват от зимата.

Ако и ние започнеме да изнасяме студентите навънка , след като са ни пуснали парното и печките , мисля си че вече няма да има зима и ше ходиме само по къси гащи цял живот.

Все пак в един сезон , човек се оправя по-лесно.

Абе няма милост



Тема Ами, меденко, 50% си права: [re: medusa]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано15.03.04 12:57



1. летенето - има толкова бърз транспорт, но ако се престараем и облетим земята, ще пресечем линията за смяна на датата, която се намира между Чукотка и Аляска и язък ни за спечелените часове, след като ще загубим цял ден. Тъй че наистина е все едно сме си седели тук.

2. Тук печелиш на 50% - нещата стават сладки и от бъркането, и от захарта. Уловката е, че някои неща могат да стават сладки въобще без захар (спагети например) докато други - не (чай например). Затова, сигурното си е сигурно - захар и бъркане, докато се научиш за кои храни и напитки може без захар и за кои - без бъркане.

3. За цветното виждане си имаш абсолютно правилна теория, която в букварите по физиология е пренаписана, изплагиатствана досущ еднаква, с малко по-оплетени думи.

Така че имаш една погрешна теория, една 50% вярна и една 100% вярна. Т.е. имаш 50% истина - повече от много други хора!

remember, there is no fork()


Тема Ами, не са.нови [re: wiper]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано15.03.04 12:59



де да бяха...

remember, there is no fork()


Тема А, забравихнови [re: medusa]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано15.03.04 13:02



четвъртата теория за пиенето и разливането, е погрешна посвоему, но пък заради една такава с подобна погрешност, за заека и костенурката, е възникнал математическият анализ. Така че е била и полезна посвоему.

remember, there is no fork()


Тема за Трите теориинови [re: medusa]  
Автор @MORlL (ТВЪРДЕ ЯКОТО)
Публикувано24.03.04 09:12



както обикновено съм дълбоко впечатлен от тихото ти безумие:)


DUM SPIRO OTPORIL

Тема Re: Три теориинови [re: medusa]  
Автор Heбecнa (истинска)
Публикувано01.04.04 10:54



A какво мислите за имената, аз ги асоциирам с предмети.
Така например за мен "Петя" е бурканче захаросан мед, покрито с кариран плат и омотано с канапче:)))
Години ми бяха нужни за да се отърся от тази представа (помогна ми най - добрата ми приятелка, която така се казва:)

"Иска се много смелост, за да останеш верен на себе си......"


Тема Re: Три теориинови [re: Heбecнa]  
АвторvoiT (Нерегистриран)
Публикувано01.04.04 14:12



he, towa me wryshta w detskite godini, togawa "Weselin" beshe brymbar...ne pomnq drugite associacii, no gi imashe dosta..sigurno taka decata opoznawat sweta..



Тема Re: Три теориинови [re: voiT]  
Автор Heбecнa (истинска)
Публикувано01.04.04 16:22



Звучи интересно - бръмбар, хахаха:)))
Не съм била само аз:)))

"Иска се много смелост, за да останеш верен на себе си......"



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.