Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:11 27.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-2
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос. Теоритичен.нови  
Автор Megan (драка)
Публикувано23.06.03 22:04



Имаме следната ситуация: Жена наближаваща 30-те, няма сериозна връзка.
Двама, трима дългогодишни ухажори, които държи по-скоро за сигурност. Рутинни изследвания, намират й заболяване, при което с годините драстично ще се увеличава неспособността й да забременее. Съветът на лекарите е да забременее в следващите 6-12 месеца, ако изобщо иска някога да има собствени деца.

Въпросът ми е: какво бихте направили в тази ситуация?
Честно ли е спрямо детето, което евентуално ще роди тя, когато то не е заченато в любов, а поради обстоятелствата.
И обратното, честно ли е да лиши себе си, от радостта на майчинството, от радостта да дадеш живот.
Честно ли е спрямо мъжа, който ще бъде баща на детето й, да го направи такъв, без любов.



Тема Re: Въпрос. Теоритичен.нови [re: Megan]  
Автор eskarina (budeshta feia)
Публикувано23.06.03 22:33



kolkoto i silna da e libovta kum drugia, kolkoto i da e vzaimna, ne se zabremeniava, ako jenata naistina ne go poiska. v podhodiashtia momennt....


...smurtta e zanimanie samotno...



Тема Re: Въпрос. Теоритичен.нови [re: Megan]  
Автор wiper (олигоФренд)
Публикувано23.06.03 23:47



Нещо немога да дам съвет , сложни психо-ергономични неща са това...
А пък съм се и изчерпал отвсекъде...
Но все пак , любовта е навсякъде... дори и между ножицата ти и един перваз , само дето трудно се вижда...
А какво мислиш е станало с Хензел и Гретел извън приказката де... дали Гретел не работи в някоя мина в Рур примерно ...а Хензел да е готвач на някой междуокеански кораб...
Защо водата пада от водопада , и дали и е приятно...
Нещо много съм ендокринен днеска ... спирам

Абе няма милост.


Тема Re: Въпрос. Теоритичен.нови [re: Megan]  
Автор AC (Болен ум)
Публикувано23.06.03 23:48



shtom ne moje da ima seriozna vruzka shto e reshila che stava za maika???



Тема Re: Въпрос. Теоритичен. [re: Megan]  
Автор !Soley (system error)
Публикувано24.06.03 00:29



Ех, бе Мег, бе



Когато за първи път попитаме какво е секс ни отговарят, че това е нещо, което правят всички живи същества, за да се ВЪЗПРОИЗВЕДАТ.
Там... пчеличките, тревичките, цветенцата, …знаете как става… )))))))
И са прави.
А любов е... всичко останало…
Любовта е "екстра" в живота на човека.

Щастлив си когато изпиташ любовта,.. без право на избор. (ако някой е избрал някога, кога и в кой да се влюби, нека да ми се обади по телефона, имам какво да му кажа)
Но да станеш Истински - от първия миг когато усетиш, че си нужен ... на детето си е въпрос на избор. Човешки избор.
Пчеличките, тревичките и цветенцата са лишени от него - те са истински по същество.
Човекът, обаче трябва сам да стигне до истината...


Щастието в любовта е променлива величина в живота на човек, и то без негово Зряло участие.
Но да си истински завинаги е нещо, което зависи от нас.
Всъщност е Единственото нещо, за което си струва ВСИЧКО в живота ни.



Тема Re: Въпрос. Теоритичен.нови [re: AC]  
Автор !Soley (system error)
Публикувано24.06.03 00:33



Чуш... направо ме замая...

обясни, плийз какво означава "сериозна връзка"

бахмааму тоя израз ме затрудни...

)))
аз съвсем сериозно питам... байдъуей)))
може пък аз да съм пропуснала нещо съществено в живота си... знам ли вече....



Тема Re: Въпрос. Теоритичен.нови [re: !Soley]  
Автор AC (Болен ум)
Публикувано24.06.03 04:21



mi izraza si beshe taka definiran v uslovieto... ne pitai men...



Тема Re: Въпрос. Теоритичен.нови [re: Megan]  
АвторvoiT (Нерегистриран)
Публикувано24.06.03 18:05



Shtom wyprosyt e teoritichen neka da bydem po nauchnomu cinichni - ima i druga wyzmojnost, da ne rajda deca...W kraq na kraishtata towa da ne e nqkakwa zadyljitelna cel w jiwota , to w jiwota ima li wyobshte neshto zadyljitelno?



Тема Теоретично-практически отговорнови [re: Megan]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано25.06.03 11:50



Отговорите на оракул, дърво или книга, се състоят от въпроси:
1. Тя, ама наистина дали иска да има дете? Това не е задължително, а въпрос на лично решение, желание или дори на случайност.
2. Какво пък значи честно спрямо детето? Детето никой не го пита дали иска да се роди, нито пък решава за себе си нещата първите 20-ина години, а честно казано и след това. Никой не смята това за нечестно, просто животът е такъв. Няма смисъл да се предъвква темата.
3. Честно ли е за жената, спрямо самата нея, да прави такива уговорки със себе си? Ако толкова много вярва в значението на любовта, ами нека си я изгради (тя не се намира, а се изгражда - вервайте ми). Но да отказва да изживее пътя на мечтите си с някой конкретен мъж, сама си е виновна. Рицарят на бял кон никога не идва. А ако някой няма сериозна връзка, то е защото НЕ ИСКА. Лично той/тя. Не другият, не липсата на хипотетичния идеал е причина за това, а нежеланието за поемане на отговорност.
4. Честно ли е да подозираш някого в своите собствени мерки за любовта, вселената, живота и останалото? Мъжът няма същите понятия за живота, а други. Не защото е мъж, а просто защото е друг човек. Честното за него трябва да бъде изяснено със самия него.

Да нямаш дете на 30, значи просто че не си се осмелил да имаш. Моето лично виждане е че на такава възраст е безсмислено да правиш първо дете. Ти вече си изградена личност, живяла 15-ина години само за себе си, с изградени житейски стереотипи и позакърняла воля. Детето и на по-малка възраст на родителя носи болка, загуби и разочарования освен хубавите неща, а на 30 човек е много по-малко склонен да работи по загубени каузи, каквато родителството ще изглежда в много моменти. Както и връзката с другия родител.

Не са нужни и заключенията на тайфата шарлатани и изнудвачи, обединени под названието "лекари" (аз имам пълното право да говоря така, с цялото ми уважение към някои конкретни представители на тази гилдия), за да знаеш че бременността след 30-годишна възраст е така или иначе рискована, както по чисто физиологични, така и по психологически причини. Детето ще оцелее и ще намери, ако може, пътя към своето щастие. Ти му мисли. Ти рискуваш след още 10-ина години да се покайваш за изгубения си живот.

Трупам листна маса
(и спестявам за УАЗка)


Тема Re: Теоретично-практически отговорнови [re: Яceн]  
Автор AC (Лош)
Публикувано25.06.03 20:22



iha... izcherpatelno... suglasen s 99% (edin % zastrahovka)

по-нов и по-лош...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.