Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:21 26.04.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-2
*Кратък преглед

Тема и тук да питамнови  
Автор eskarina (budeshta feia)
Публикувано03.04.03 16:33



ако стигнете до извода че е било писано да познавате определен Човек, понеже нали Съдбата има график или разсписание, което спазва, трябва ли да си помислите че е било писано да познавате и човека, който вие запознал и другите около него/тях. или просто едните хора е писано да познавате , а другите просто ви се е наложило да ги познавате, само за да може Написаното да стане реалност. но ако вие пропуснете да се запознаете с тези, един вид запознавачи, тогава щяло ли е да се запознаете с тези, с които е било писано да се познавате или не?
бе искам да кажа нещо от рода на: ако нещо е писано да се случи в живота ви, а вие несъзнателно го отбягате и все заобикаляте, тогава то ще се случи ли въпреки всичко или Съдбата ще се откаже?
м?

...smurtta e zanimanie samotno...



Тема Re: и тук да питамнови [re: eskarina]  
Автор Megan (драка)
Публикувано03.04.03 21:25



ще се случи. въпреки всичко.
просто всеки следва пътя си.



Тема моят скромен опит сочи, че ...нови [re: eskarina]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано03.04.03 21:27



когато на някого, нещо, някога е писано да се случи, то то винаги се случва. е може да е и в по-добър, но за съжаление и в по-лош вариант.
общо взето, съдбата е голяма майтапчийка - купон да става.



Тема Re: и тук да питамнови [re: eskarina]  
Автор !Soley (system error)
Публикувано04.04.03 01:51



ами, и .. тук ще ти кажем....


И аз дълго време си мислех, че мога да управлявам съдбата си, собствената си.
Чувствах го като дълг и отговорност. А то е било просто възпитание... лошо възпитание… нищо повече...

Зле използвани красиви думи.. с цел - отговорност.
Отговорност към нещо, което не съществува - справедливостта!

Три грозни думи, който се използват при опитите да се манипулират съдбите и техните хора - Морал, Съвест и Отговорност.

Отказах се от това … това са измислени думи. Без смисъл. Изкуствени. В природата няма морал, няма съвест, няма отговорност.
Има естествен подбор. Човекът има и ... Избор. Свободният избор на фона на .. съдбата си.... през целия си живот.

Разбрах, че мога да флиртувам с нея (със съдбата), да я закачам, да я разкрасявам, да я обогатявам.. да я обичам, да я харесвам, да я приемам, да се карам с нея, дори да я проклинам.. .. но не и да я управлявам..

Когато се опиташ да я подчиниш тя става.. цинична - винаги намира начин с два шамара да те постави на място.. да ти напомни правилата на играта… с нея…

Мога да вземам решения… за това как да възприемам себе си…и всяко едно събитие, всяко подухване на вятъра, всяко кацане на муха на носа ми... всяко нещо в собствения си свят мога да възприема, да го забележа, да го отчета, но не и да го управлявам, в името на ... "справедливостта".

Мога да управлявам ОТНОШЕНИЕТО си към нещата от живота си и в съдбата си като цяло, но не и самата си съдба....

Мога да управлявам себе си.

повечето грешим като се опитваме да припокрием съдбата си със самите себе си..
това са различни неща - едното е цялост, другото е .. отражение… в него..


Разбрах, че съм частичка от една добре организирана машина от случайности … случващи се в строга закономерност.
Нашата намеса е … дотолкова доколкото да се отразим в нея.., така че да запазим хармонията в .. себе си, да се задържим равновесно в цялостната система…
Или с две думи.. да се харесваме… и обичаме самите себе си на фона на съдбата си….


Да, моята Съдба!
Дълго време си играя с нея…
Тя ме научи на Всичко.. с всичките си приумици, шегички и шамари…
Научи ме да плача и да се смея.
Показа ми какво е щастие, любов, болка и страх и… нарече всичко това - Живот… Моят Живот..
В нашата игра бях поставена на сцената, а тя режисираше и сменяше декорите всяка секунда, а аз разполагах единствено със Свободата да реша Каква Искам Да Бъда и нарече това - Моят Свободен избор.

Остави ме да я обожавам и да я проклинам, притискаше ме, за да се науча на страх, караше ме да чакам, за да се науча на търпение, хвърляше ме в неравни борби за да се науча на смелост, накара ме да унижа, за да разбера какво е гордост, издигаше ме за да усетя величието, пускаше ме да падна, за да разбера какво е срам, накара ме да предам, за да разбера какво е чест, трябваше да гоня, за да се науча как се бяга, накара ме да нараня, за да разбера какво е болка, срещна ме с отчаянието, за да ме накара да вярвам, накара ме да взема, за да ме научи да давам, отне ми любимия, за да ме научи на примирение, даде ми деца, за да разбера какво е истината, накара ме да пълзя, за да пожелая да летя.
Накара ме да следвам всеки неин ход, за да науча Танца на живота.…, а него нарече Любов!
така се Създавам, уча се на Любов в танц със Съдбата си, наречен живот!
И ти, и аз и всички... правим това - Създаваме Се.


ама...какво ви говоря … това май вече съм го писала, казвала и … даже изигравала … стократно))))))))))))))


та... за МОЯТА Съдба...
Обичам я тая ненормалница

Тя пък е най-интересното нещо дето ми се е случвало...

Те Тая ми е взела акъла... как пък винаги се появява на точното място... и в точното време...?!
Как винаги знае момента!? Убедена съм, че тя е в дъното на повечето "заговори" в живота ми...

Никога не пропуска .. мам.. упс за малко за я...

Ма, тя ми е приятелка, не ми се сърди един вид - нея пък що съм я псувАла, що майни съм й теглили, що съм й ги наприказвала ...
Ама пък и когато ми е било най-харно пак тя е била до мен... съдбицата ми милата ми тя....
Те, тя е по-шантава и от мен. Аз си мислех, че няма по-смахнато нещо от мен в моя живот, ама на тая съм й вдигнала ръката...
Немамайтап!
J))))))

Редактирано от !Soley на 04.04.03 01:58.



Тема :-) [re: !Soley]  
Автор Ckитницa (реалност)
Публикувано04.04.03 04:16



А това ми се струва, че ще си го разпечатам и ще си го препрочитам най редовно. За да не ми се случи пак да забравя.
Благодарско


Живея за щастието. Тук. Сега.


Тема Re: и тук да питамнови [re: !Soley]  
Автор wiper (олигоФренд)
Публикувано04.04.03 07:40



Хм ... оказва се , че не си толкова тъпа ... странннно.

Или , може би си го преписала отнякъде това а?

Аз пък не го разбрах... само разбрах ,че не е просто...имаше много думи дето са свързани с човека и единственото нещо което ми стана ясно е , че имам търпение единствено в кенефа...

Тука се пише нещо на латински в оригинал - примерно angina kataralis... ех колко съм умен деба... а навънка как пеят птициии.... сутрешно...

Абе няма милост.


Тема /мeнови [re: wiper]  
Автор eskarina (budeshta feia)
Публикувано04.04.03 13:09



си чете темата доволно и успокоено в 13:13 днес. петък преди събота.
важно ми беше да ми кажете за тва МЕРСИ.
ндам.
усмихвам се

...smurtta e zanimanie samotno...



Тема Re: и тук да питамнови [re: wiper]  
Автор !Soley (system error)
Публикувано04.04.03 13:26



в кеенефа е много важно човек да има търпение

аман от запечени задници))))))

тва го препечатах от вестник шок, бре.

и теб те абонирах за второто полугодие.
тиражът им бил свършил и немало абонаменти вече ама нали си мой човек и прехвърлиха тоя на ТВ2001 на твоя адрес.



Тема Re: /мeнови [re: eskarina]  
Автор !Soley (system error)
Публикувано04.04.03 13:30



Ес, ти внимавай в петък следобяд, края на седмицата, началото на месеца, с развързаните връзки, защото тва съдбата най-не понася тия работи.

връзвай редовно връзките, моля те после да няма сакътлъци



Тема Re: /мeнови [re: !Soley]  
Автор eskarina (budeshta feia)
Публикувано04.04.03 21:32



mi az...dnes pakse razvyrza liavata. she vzema da zapisvam kakvo mi se sluchva i taka shte razbera kakva polichba e.
:-))

...smurtta e zanimanie samotno...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.