Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:30 28.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-2
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Много хубав сайт...нови  
Автор medusaМодератор (Мамино Меде)
Публикувано08.08.02 13:52



...намерих.
За заблудени шматки като мен, дето все се губят из собствения си град:





Тема като се замисля...нови [re: medusa]  
Автор medusaМодератор (Мамино Меде)
Публикувано08.08.02 14:30



Все се губя из града. Обикновенно имам карта в чантата, но това не ми помага много. Зяпам я и я обръщам на къде ли не, докато разбера къде съм или къде е това, което търся.
Сега пак гледам картата и се опитвам да намеря улица “Триадица”. Колко интересно нещо значи. Гледам съответното квадратче от картата и нищо не ми е ясно, хем съвсем наблизо е бул. “Дондуков” и бул. “Мария Луиза”. А то съвсем ясно си е отбелязано даже кои трамваи се движат там. Е да, обаче на мен са ми нужни 10 минути, през които се чудя на квадратчето все едно че разчитам суахилско писмо. После някак се събуждам от унеса и постепенно всичко ми се изяснява. Изведнъж цялата тази неясна работа се оказва много точно и просто указаване на търсеното място. И вече знам какво има наоколо и съвсем логично ми вижда точно тези номера трамваи да пътуват от там, въпреки че до преди минута съм се чесала по недосетливата главица от недоумение.
Това е то. Като един опитен в губенето човек, мога смело да заявя, че най-основното нещо, когато отиваш някъде е указателното правило, че ако не си ти пука къде си, значи не си се изгубил. Ако пък усетиш тревожност относно местоположението си, просто трябва да смениш мястото, ако някак то не ти харесва. Или да питаш някой за пътя. Лесно е като две и две. Накрая всичко ти се изяснява и се чудиш защо толкова дълго си се лутал. В крайна сметка, вземете за пример мен, все съм си тук, при все че съм се губила хиляди пъти. Изобщо има ли някой, който, тревожейки се или не, да не е намерил място, към което е бил тръгнал, освен ако не е сменил плана си за деня? Намират си се местата. Лесно да стигнеш до тях и хората си стигат. А защо не прилагат това правило и към по-важни дестинации? Защото то, мисля, важи не само за улиците като крайна цел.
Ако не ти пука къде си, значи не си се изгубил и си на прав път.



Тема Re: като се замисля... [re: medusa]  
Автор Ashaman (невидим)
Публикувано08.08.02 15:05



Спокойно Мед ориентирането по карта е едно от слабите места на нежния пол.
Абе защо така на жените им е нужно винага да обърнат картата в посоката в която се движат?

БЕЗ ПАНИКА


Тема Re: като се замисля...нови [re: Ashaman]  
Автор Megan (драка)
Публикувано08.08.02 15:16



Никой не знае. Всъщност има някво супер сложно обяснение, свързано с половината на мозъка и това коя от двете ( дясната и лявата ) е по-добре развита при различните полове.
Мда.

Вие що вечно не можете да си намерите чорапите в шкафа?! А? ААААААААА



Тема Re: като се замисля...нови [re: medusa]  
Автор wiper (олигоФренд)
Публикувано08.08.02 21:03



... спомням един път как се загубих в една баня . Наложи ми се да се изкъпа ,понеже местихме едни мебели от едно мазе и то те бяха много тежки ,обемисти и много на брой и ги въртяхме по едни засукани стълби и то много тесни ... абе както си трябва и нямаше начин без баня неможеше да се мине ... и... влизам аз в банята , ама то зима и като се запълни навсякъде с ПАРА... най-накрая успях да отворя едно малко прозорче , та да излезе парата навънка ... и намерих вратата де ... ама като с замисля тъпо е да се загубиш в баня , както и да се загубиш в тази тема... всъщност откъде се излиза тука , от ПРОДЪЛЖИ ли?
Я да опитам...

Абе няма милост...


Тема Re: като се замисля...нови [re: Megan]  
Автор Ashaman (невидим)
Публикувано09.08.02 09:14



Добре де.Съгласен съм .Всичко се дължи на недоразвитата трета половина.

БЕЗ ПАНИКА



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.