Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:24 04.07.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-2
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема възможно ли е?  
Автор Megan (драка)
Публикувано28.06.02 11:31



кажете ми, възможно ли е според вас, да се "събудят" заспалите чувства към човека, с когото си. да върнеш онова, което е изчезнало, някак неусетно. да успееш да възстановиш това, което го е имало, а вече не е там. да успееш да видиш онова, което те е накарало да си с него, нещата, в които си се влюбил, а които отдавна вече ги няма.
възможно ли е?



Тема Re: възможно ли е?нови [re: Megan]  
Автор medusaМодератор (Мамино Меде)
Публикувано28.06.02 12:00



Възможно е.
И не е възможно.
Знаеш добре, че и двата отговора са верни.
Само трябва да решиш кой ти харесва повече.
И да направиш Нещо за Нещата, които искаш.



Тема Re: възможно ли е?нови [re: Megan]  
Автор Soley (system error)
Публикувано28.06.02 12:18



Не, Меган, не може….

Вероятно си чувала, че всичко е възможно стига да го пожелаеш много силно…

Мег, именно там е проблемът… невъзможно е да го пожелаеш толкова силно, че да се случи…

Вероятно ще пожелаеш много силно любов… и тя ще ти се случи…. , но… различна от предишната.. .
И това е най-хубавото на живота, че НищоНеСеПовтаря и… Всичко минава... каквото и да е то и Любов, и Страх и Болка… .Всичко.



Тема Re: възможно ли е?нови [re: Soley]  
Автор medusaМодератор (Мамино Меде)
Публикувано28.06.02 12:33



"Невъзможно" ли каза?
Ти ли каза "невъзможно"?
Ти?
Няма нищо невъзможно за смъртните по начало.
А пък да. Ако нещо си е отишло, вероятно е за да дойде нещо друго на негово място. Но това няма нищо общо с възможностите и невъзможностите.
Някои неща си отиват за да се върнат по-късно с още по-голяма сила. И това също няма общо с невъзможностите.
Изобщо всяко нещо е частен случай и не може да бъде казано нищо отстрани.
Мег, отговорите са само вътре в теб. Но в повечето случаи ти трябва малко повече време за да ги намериш, защото там където си, нямаш нужната перспектива за да видиш ситуацията отстрани и да направиш преценката.



Тема Re: възможно ли е?нови [re: medusa]  
Автор Soley (system error)
Публикувано28.06.02 13:58



Всъщност за какво служи преценката на нещата…
Мед ,ти прекрасно знаеш, че Преценката е само отговор на правилно зададен въпрос.
Въпросите са следствие на отговорите… обичайно.
Въпросите съществуват само защото съществуват отговорите предварително.
Като викторина: отговорите са а), б) или с, д, и т.н. Намерете правилния като си зададете въпроса.
Въпроси си задават хората, които знаят КакСтоятНещата.
Мед, искам да те питам - ти знаеш ли как стоят нещата?

Аз, Меденце НЕ ЗНАМ.
И ти незнаеш…
Ти знаеш, че нещата си стоят така както и да е то. И в това няма никакъв смисъл докато не си зададеш отговора. Тогава Нещата обикновено се назовават Смислени.

Мед, да те питам… ако знаеш смисълът на едно нещо то в какво се превръща… ?
Според мен то се превръща в обичайното, в средството, във фона, превръща се в нещата, които служат за материал, превръща се в ония неща, които като се насложат около нищото му създават предназначение. Като мрамора около дупката на вазата…
А предназначението води до преценката…
Мед, не ти ли се струва че се въртим в кръг….
Не изтърваш ли смисъла….

Или той просто не съществува… наистина?

Смисълът е невъзможен, Мед... оттам и нещата....


Абе, за какво ги пиша тия неща… те също нямат никакъв смисъл….


Мег, заразителна си с твоето мислене.. ))))
От твоите въпроси стигам до .. ВинагиНямаСмисъл - т.е аз нямам предварителен отговор, Мег. Аз не знам смисълът на нещата.
Винаги стигам дотам като си задам въпроси.....

Мда.. това не е криза на чувствата, не е нихилизъм, не е депресия… бе какво значение има какво е. При всички случаи е безсмислено…



Тема Re: възможно ли е?нови [re: Soley]  
Автор medusaМодератор (Мамино Меде)
Публикувано28.06.02 15:07



Мед, тъй или иначе, не знае нищо за нещата.
Има ли значение?
Никакво.
Важното е дали в точно този момент (примерно в 15:08 ч.) ти е кеф да стоиш там, дето си стоиш и да правиш това, дето си правиш.



Тема Ти знаеш ли какво е любов?нови [re: Megan]  
Автор Яceн (дърво)
Публикувано28.06.02 22:11



защото повечето дефиниции изключват тя да се повтори. защото всички те я свързват с Разпознаване.

има само една любов, описана така в литературата, до която аз съм се добрал - виж Елфите в Белерианд, Силмарилион на Дж.Р.Р.Толкин

ама елфите в неговия свят.....
живеят безкрайно.
т.е. много.
и обичат по друг начин.
и в него случай е просто преповтаряне на една любов

Пролетта е дяволски далече............


Тема Re: възможно ли е?нови [re: Megan]  
Автор littlerunaway (because)
Публикувано29.06.02 03:40



невъзможна е тази любов... невъзможна е...
ти ме гледаш с очи на кошута за която се чупят рога...




Тема Re: възможно ли е?нови [re: Megan]  
Автор Пaтилaнчo (чичо)
Публикувано30.06.02 00:29



Още на първия въпрос "Как разбираме кога нещо си е отишло?" предположих че става въпрос за това за което става въпрос. И при мен въпросите следваха тая хронология. Умувах, умувах и не си спомням отговорих ли си. Обаче сега не си ги задавам. Значи все пак съм си дал някакъв отговор. И сигурно отговора е бил, че е важно да ти е гот да си там където си и да правиш това което правиш.
Едно изречение от "Да срещнеш Джо Блек"
Представи си, че си на почивка не един страхотен остров. Времето е страхотно, морето е спокойно. Хванал си бронзов тен. Всичко е просто прекрасно. Но ако останеш още малко времето ще се развали, комарите ще те изпохапят и ще изгориш от слънцето. И ще останеш с лоши спомени от тази така хубава до този момент почивка.
А май станаха малко повече изреченията:-)



Тема Re: възможно ли е?нови [re: Megan]  
Автор 4eHe (screenager)
Публикувано30.06.02 00:31



Нали са били там (на първо място) ?
Според една теория на 4еНе, хората се променят. Друга (на същата) я оборва.
Избери си, която ти хареса - ..знаеш си какво да правиш. Вчера най-накрая завърших втората Хари Потър книжка (заради вградена магия да ме приспива на 15 стр) и ето какво запомних :
..ние сме избора, който правим; не уменията/заложбите си

Какво си избираш да е възможно днес ?



I dream things as they never were and ask, 'Why not?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.