Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:28 22.09.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Озадачен съм ...нови [re: 1984]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано16.04.00 22:06



Уважжаеми г-н 1984, Разбирам, че Вие имате предвид гарантирано право на отговор от държавна институция по искане за отмяна на намиран от отделен гражданин за неконституционен закон, вън от случаите, когато гражданинът има правен интерес в конкретен съдебен спор по закона. Такива гаранция у нас действително няма. Погледнах набързо шведските закони "on-line" (те са достъпни чрез сервера на шведския парламент) и установих, че и тук такава възможност отсъства. Не зная как е в други страни, но ми се струва, че такава възможност - всеки гражданин да може без личен правен интерес да предизвиква процедура за отмяна на закон, не е реалистична, особено ако са налице посочените непряки, но издържани в демократичен смисъл възможности. Аз размислях какви трябва да бъдат тези незнайни могъщи и злокобни механизми у нас, че нито една от изброените институции с твърде различни и противоречиви интереси (като например тези на опозиционни депутати), всички едновременно да не отговорят (независимо, че не са формално задължени да отговорят) и да не предприемат действия, ако вниманието им е насочено към един действително неконституционен закон. Имаме ли действително основание да вярваме, че посочените пътища са безсмислени, само заради това, че няма изискване за отговор или действия? Какво ни дава основание да сме толкова сигурни, че в твърде широката посочена категория няма почтени и способни хора, че да не си направим труда да изискваме спазването на нашите Конституционни права чрез тези възможности и институции? Аз искам да привлека вниманието Ви и над нещо друго, което се практикува по света. Когато има необходимост от промяни, отделни ангажирани и съвестни граждани и техни организации чисто и просто провокират възникването на правен интерес чрез нарушаване на неконституционния закон. Защото ако например чрез установения съдебен ред (чл. 150, ал. 2 на Конституцията) нещата стигнат до КС и той отмени закона, това ползва не само отделния гражданин, а всички. Искрено Ваш, Иван Иванов, Упсала, Швеция

Тема Виждам, че се обединихме ....нови [re: ex-Pesho]  
Автор Антиплиткоумник ()
Публикувано16.04.00 22:28



около знамето на борбата за конституционализъм. Затова предлагам да организираме една група по интереси: аз ще Ви напиша жалбата, а Вие ще си разпределите функциите по разнасянето й. Предлагам ex-Pesho да заседне пред кабинета на Главния прокурор, Иван Иванов - пред приемната на Министерски съвет, а Analyser - при Президента. За пътните разходи не Ви бера грижата - сигурен съм, че са Ви поети от Комитета "Български Великден", тъй като не се съмнявам, че сте поканени.

Тема Ни най-малко!нови [re: Антиплиткоумник]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано16.04.00 23:08



В България, колкото и да е странно за някои, има една пощенска услуга, наречена "Препоръчано писмо с обратна разписка" и тя струва около 70 стотинки. Номерът на препоръчаното писмо служи за входящ номер например на изпратена до власти молба. На тези, на които времето и краката са по-ценни от непреодолимото им от миналото желание и навик ЛИЧНО да превият диван-чапраз гръб пред властоимащите, може да се препоръча използване на услугите на АД "Български пощи". На тези, които се опасяват, че няма да получат отговор на изпратена по пощата молба, трябва да се напомни, че властващите по закон имат стриктни срокове за отговор на всяка молба (ако ще тя да е и за сваляне на Луната на Земята). На същите трябва да се посочи, че ако не получат отговор в законния срок, могат да заведат съдебен иск (пак по пощата) в административен съд с искане за осъждане на неотговорилия (бил той и Президента) да отговори, както и за обезщетяване на всички загуби и щети - за времето за писане на жалбата до съда, за пощенските разходи за жалбата, за хонорар на адвокат, за хонорар на детегледачка по времето на тичане по жалбата, за загубени приходи и печалби за времето по тичане на жалбата, за вдигане на кръвното налягане и прочие. На тези, които са склонни да пренасят цистерни вода отпрез деветстотин дерета за да докажат, че "нищо не може да се направи" и ... не правят нищо, може да се помогне със съвет действително да не правят съвсем нищо, включително и да не се вайкат тук. Иван Иванов, Упсала, Швеция

Тема Екс, имам въпрос.нови [re: Чавдар]  
Автор Венко ()
Публикувано16.04.00 23:55



Чавдаре, ами те и корумпираните деца хранят. Даже техните са по-ящни!

Тема Ни най-малко!нови [re: Иван Иванов]  
Автор Белота ()
Публикувано17.04.00 00:45



Ех, Иване, всичко на този свят се връща, и за това бъди сигурен, че някой ден ще ти опре ножът до кокала ... тогава и километровите празнословия няма да ти бъдат толкова сладки!

Тема E, и?нови [re: Венко]  
Автор Чавдар ()
Публикувано17.04.00 07:26



.

Тема Poznato li vi e?нови [re: ex-Pesho]  
Автор Deja vu ()
Публикувано17.04.00 10:45



ПЕТЪК, 6 ДЕКЕМВРИ 1996 г. МИНИСТЪРЪТ на вътрешните работи Николай Добрев ще представи на вниманието на кабинета доклад за корупция в кабинета, каза след закритото заседание на правителството вчера колегата му в Министерския съвет Любомир Дачев. Идния четвъртък всеки министър ще узнае в присъствието на всички дали има данни за корупция срещу него. Така министрите поотделно и кабинетът като цяло щели да разберат кой и защо трябва да си подаде оставката.

Тема Poznato li vi e?нови [re: Deja vu]  
Автор Белота ()
Публикувано17.04.00 10:56



Право в целта!

Тема Нищо ново.нови [re: Белота]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано18.04.00 03:26



Подобни заплахи съм получавал десетилетия наред от закорявяли "сталинисти" и елитни "органи", но все някак си съм се оправил, а някои от тях са закъсвали сериозно. Иван Иванов, Упсала, Швеция


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.