Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:40 19.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Корупцията не е безименна!  
Автор 1984 ()
Публикувано07.04.00 21:58



Корупцията си има конкретни имена. Добре, обаче конкретните имена водят до други, също така конкретни , те, от своя страна до други и най-накрая стигаме до най-високите места и до тези, които са призвани именно да се борят с корупцията. Милата ни родна действителност ни дава прекрасни христоматийни примери в тази насока. Става дума за сагата “Таушанов”. Ето накратко фактите, представени в пресата СТАНДАРТ Петък, 5 Ноември Шефът на ГУ "Пътища" Костадин Таушанов пише обяснение има ли сметка в английската банка "Барклис" и как си обяснява обвиненията срещу него. Това съобщи за "Стандарт" зам.-министърът на регионалното развитие Евгени Чачев вчера. Вчера столичен вестник публикува сметка от 21 000 английски лири на името на Таушанов. Ще проверя изнесените факти, заяви вътрешният министър Богомил Бонев. Самият Таушанов не беше открит за коментар. Документът, който е показан, е с правописни грешки, коментира Чачев. Неправилно е изписано на английски името на Таушанов, както и улицата, на която той живее, обясни зам.-министърът. Това навежда на мисълта, че документът може да е подправен и пуснат умишлено, за да бъде компрометиран Таушанов, смятат от строителното министерство. Без знанието на Таушанов може да се открие и сметка в банката, добавят те. Таушанов е специалист в бранша, категорични са колегите му. СТАНДАРТ Неделя, 05 Март Бившият шеф на Главно управление "Пътища" Костадин Таушанов ще бъде възстановен на работа. Това обяви премиерът Иван Костов в Пловдив вчера. Таушанов беше отстранен в началото на тази година, след като срещу него излязоха обвинения, че има 21 000 лири на сметка в Барклисбанк. Документите за това бяха предадени на прокуратурата. "В разговор с мен той призна за това и аз го отстраних. После обаче Таушанов събра всички документи и ми ги представи. Оказа се, че той действително е получил по сметка в чужда банка 21 хиляди лири от негов приятел в чужбина за сложна операция на майка му", обясни премиерът вчера. Според Костов не е имало никакви други движения по сметката и това се удостоверява с всички банкови документи. "Представете си аз как съм се почувствал, след като разбрах, че съм сгрешил, че съм компрометирал този човек", каза Костов. "Повече такива експерименти не мога да си позволя. Има съд, има прокуратура и нека нещата се доказват там", призова премиерът. Той добави, че като министър-председател е имал възможност да проверява всички сигнали за корупция, но проверките не са дали достатъчно доказателства. Вчера Таушанов не бе открит за коментар СТАНДАРТ – 05.04.2000 Освободеният през февруари заради съмнения за корупция шеф на Главно управление "Пътища" Костадин Таушанов е възстановен на поста си от вчера, съобщи Евгени Чачев. "Заемът от 21 хил. британски лири, за който бях разследван, беше за защита на докторска дисертация на сина ми в Лондон", обясни Таушанов. Весел сюжет. Най-интересното е обяснението на предназначението на въпросната сума.Или как сълзливата историйка,разказана от премиера за болната майка месец по-късно се превръща в жизнеутвърждавща поема за подадената на “млад специалист” (неизвестна) благотетелска ръка (да оставим настрана простия въпрос защо сметката не е на името на лицето, което ще се ползва от нея). Обяснение? Аз нямам друго освен че наглите лъжи на един самозабравил се дерибей излизат вън от всякакво приличие и дебелоочието (никой няма да забележи, а ако забелжи - много важно-кой го пита “населението”) стига дотам да се излага покровителя му. Тази вечер - нов сюжет. Преди централните новини по Канал 1 (т.е. в най-гледаното време) беше показано изявление на прокурор от Главна прокуратура.Безпрецедентно. Такова е защото (аз лично не помня въобще изявление на представител на Главна прокуратура по какъвто и да е повод) изявлението беше предназначено да опровергае изявления на бившия главен прокурор Иван Татарчев че Иван Костов следва да бъде съден за аферата “Сапио” (честно казано, нито съм прочел, нито чул такова изяление).Та въпросният сегашен прокурор се показа пред зрителите, за да им заяви няколко пъти, че за институцията му случаят “Сапио” е приключен.Голяма работа!

Тема Корупцията не е безименна!нови [re: 1984]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано08.04.00 00:47



А най-веселото е че юрист раздава присъди на базата на вестникарски публикации.

Тема Корупцията не е безименна!нови [re: ex-Pesho]  
Автор Чавдар ()
Публикувано08.04.00 01:51



Екс, изобщо не става дума за присъди. Когато един човек в рамките на 3-4 месеца представи 3 (три) различни версии за това как се е сдобил с една мно-о-о-ого солидна за нашенските мащаби сумичка в чужда банка, когато този човек е високопоставен държавен чиновник, заемащ пост с възможности за облагодетелствуване на този или онзи и когато премиерът обяви този човек за света вода ненапита още ПРЕДИ да е приключила проверката на прокуратурата по случая, то работата не мирише, а смърди на гнило отдалеч. И всеки средноинтелигентен човек не може да не си зададе въпроса "А дали въпросния човек не го оправдават набързо, въпреки очевадните противоречия в собствените му обяснения, само за да не се разприказва за това, което знае?"

Тема Корупцията не е безименна!нови [re: Чавдар]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано08.04.00 05:00



"Когато един човек в рамките на 3-4 месеца представи 3 (три) различни версии..." Там е работата че на журналисти вяра нямам. Много ги бива по свободните съчинения. А също така от размера на въпросната сума ме напушва смях - ако това е измерението на корупцията в България, то ние направо нямаме никакъв проблем :)))

Тема Корупцията е безименна!нови [re: ex-Pesho]  
Автор Mihailowski ()
Публикувано08.04.00 18:42



Ами нещата са ясни всички за Костов - Костов за всички ....... Интересно ми е д-р Тренчев какви ли ще ги надроби?

Тема Корупцията не е безименна!нови [re: ex-Pesho]  
Автор Антиплиткоумник ()
Публикувано09.04.00 00:41



Като е толкова малка сумата, що не дойде и на мен някой да ми даде не 21 000 лири, ами 3 пъти по 21 000: един път за болната ми майка, един път за докторантурата на сина и един път /това би ми харесало най много/ по погрешка? Въпросът тук не е за това дали вестниците си измислят /между другото това не са интерпретации, а цитати на въпросните кристално чисти господа/ или дали сумата е голяма или малка, а за моралната чистоплътност и имиджа на управляващите пред обществото. В тези така любими на всички ни нормални държави, когато за някого се създадат прекалено големи подозрения за корупция първо уволняват, пък после питат. И въобще какво значение има наказателноправната страна на нещата: въпросът е за политическата отговорност на висшия държавен чиновник, за неговата имиджова безукорност, защото може ли да се управлява и печели доверие за следващо управление, ако пропиляваш с лека ръка дадения ти кредит на доверие? И най сетне: моля Ви се, увъртанията и мънканията на господин Таушанов са обида за интелекта на българските граждани. Един съвет от мен: друг път преди да гепиш, поне си измисли правдоподобно обяснение и се придържай твърдо към набелязаната версия. Иначе ставаш за смях и на кучетата!

Тема Корупцията не е безименна!нови [re: ex-Pesho]  
Автор 1984 ()
Публикувано09.04.00 00:56



Сапунената опера за болната майка се оказа измишльотина, но не на вестникарите - проверих във вестниците от онова време -(!) всички ЦИТИРАТ публично изявление на Иван Костов. Сега се пита кой я е съчинил тая жална песен - героят или разказвачът.

Тема Корупцията не е безименна!нови [re: ex-Pesho]  
Автор Чавдар ()
Публикувано09.04.00 01:28



За журналистите ти го казаха хората - не са коментари, а цитати на изявления на въпросното лице и Великия вожд. Въпросната сума твърдо НЕ е целият айсберг, а само нещичко конкретно, което е попаднало у пресата. Какво се крие отдолу един господ знае. Ние най-вероятно няма да разберем (или поне не скоро), защото нито сегашните управляващи, нито сегашната опозиция (бивши управляващи) изгарят от желание да копнат по-надълбоко. И как да искат, като са се навървили като свински черва и нищо чудно, ако някой дръпне както трябва едно синьо или червено крайче, дали от кълбото няма да излезе един добре оплетен синьо-червено-зелен-незнамкакъвси шнур. И днес пак гледах по вестниците факсимилета на документи по един друг случай. Също дребна сумичка за тебе. Информация била подадена на прокуратурата от преди година, ама нямало движение по въпроса. Що ли да има? Ще си изготвят една програмка за борба с корупцията, ще се отчетат с някоя дребна рибка (данъчен, митничар,...) и толкова. А, да, щях да забравя - и ще продължат да дебнат дали леля Пена от кварталната бакалия дава касова бележка на всеки клиент. Защото нали там бил ключът към успешната борба с контрабандата и корупцията. П.П. А щом ти е толкова смешно, мога да ти пожелая да попаднеш на лечение в българска болница. Като полежиш малко, ще те питам дали още ти е до смях.

Тема Корупцията не е безименна!нови [re: Антиплиткоумник]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано09.04.00 01:45



"И въобще какво значение има наказателноправната страна на нещата..." Ами никакво - важното е да плюеме и да има по кого да плюеме. Според мен, преди да започнем да търсим морални стойности е добре да се спазват елементарни неща от наказателноправната страна на въпроса - имаш доказателства за престъпление - говориш. Нямаш - мълчиш. Иначе най-лесното ще бъде да сваляш всеки политик който не ти е удобен - обвиняваш го в нещо и той е длъжен според вашата логика да се махне. Ако аз бях на мястото на въпросния чиновник първо бих поискал от г-да журналистите да покажат с документи незаконния произход на въпросните пари. Все пак засега се знае че въпросния чиновник със сигурност е нарушил единствено вече бившия режим за банкови сметки на български граждани в чужбина. Който сам по себе си беше голям майтап. Но освен това, черно на бяло доколкото разбирам, има го само гневът на бедните български граждани че някой имал 21,000 лири. Един път вече говорих за идеала на българина - всички да са бедни, колкото той е беден.

Тема Корупцията не е безименна!нови [re: ex-Pesho]  
Автор Защо ()
Публикувано09.04.00 10:23



"Все пак засега се знае че въпросния чиновник със сигурност е нарушил единствено вече бившия режим за банкови сметки на български граждани в чужбина" А дали си е платил данъка и социалната осигуровка върху тях.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.