Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:04 24.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Великия закон за незаконността на ....  
Автор RAGE ()
Публикувано31.03.00 18:20



Интересно ми какво ще кажат видните капацитети по демокрация ( екс - екс, и.и.от у.ш. и секви други знайни и незнайни Активни Борци Против Сталинизма и Комунизма ) относно закона за незаконността на комунистическото управление в България. Ето извадки от него : чл.1 (1) Народното събрание на Р България констатира{ основната цел на един закон без съмнение - ДА КОНСТАТИР(В)А :))) }, че БКП (тогава именуваща се Българска работническа партия (комунисти) идва на власт на 9 септември 1944 година с помощта на чужда сила, обявила война на България в нарушение на действащата по това време Търновска конституция. (2) БКП е отговорна за управлението на държавата във времето от 9 септември 1944 до края на 1989 година, довело страната до национална катастрофа. Чл.2 (1) Ръководствата и ръководните дейци на БКП на всички равнища са отговорни за: - целенасочено и преднамереното унищожаване на традиционните ценности на европейската цивилизация - моралния и икономическия упадък на държавата - злоупотребата с възпитанието, образованието, науката и културата за политически и идеологически цели - безогледно унищожаване на природата (2). Комунистическото управление е отговорно за това, че: - отнемаше на гражданите всяка възможност за свободна изява на политическата воля като ги принуждаваше да крият своята преценка за положението в страната и ги принуждаваше да изразяват публично съгласие за факти и обстоятелства с пълното съзнание за тяхната невярност и дори това, че те представляват престъпления. Чл.3 (1) Посочените в чл.1 и чл.2 обстоятелства дават основание да се обяви комунистическото управление в България от 9 септември 1944 до края на 1989 година за престъпно, незаконно и осъдително (2) БКП е била престъпна и осъдителна организация, подобно на други организации, основаващи се на нейната идеология, които в дейността си са били насочени към потъпкването на човешките права и демократичната система. { малка моя скобка : обърнете особено внимание на следното изречение : такива изречения дори и Филип Димитров не е измислял за времето,когато е ибо-живял } Чл.4 Всички действия на лица, които през посочения период са били насочени към съпротива и отхвърляне на комунистическото управление и неговата идеология са справедливи, морално оправдани и достойни за почит. Чл.5 Лица, които са били преследвани от комунистическото управление при провеждане на неговата противонародна и противочовешка дейност по смисъла на чл.2 и неучаствали в действията по чл.2 ал.2 заслужават признание и имат право на обезщетение по ред и условия, определени със закон. Гуса демократи, очаквам умният Ви коментар !!!

Тема Великия закон за незаконността на ....нови [re: RAGE]  
Автор K.Ivanova ()
Публикувано31.03.00 18:33



А ти какво си мислиш? Че трябва да забравим ли? Съвсем ясно е, че неморални хора не могат да оценят стойността на един морален закон.

Тема Великия закон за незаконността на ....нови [re: RAGE]  
Автор Шорош ()
Публикувано31.03.00 19:05



Харесва ми написаното в Демокрация. "...Тъкмо в това е и обяснението на днешното раздвоение към комунизма, на което все още е подвластна Европа. Нацизмът разкри злината си още от началото. А комунизмът прикри природата си зад утопията. Именно така той съумя да оцелее, защото се оказа, че е много по-ефикасен тоталитаризмът, който осъществява не зло в името на Злото, а зло в името на Доброто. Като имаме предвид всичко това, ние не можем да обвиняваме хилядите заблудени от утопията, но не може да има никаква прошка за тези политици или обществени авторитети, които мамеха и продължават да сеят заблуди. Още повече че една политическа система в крайна сметка се оценява по броя на възползвалите се от нея и по-броя на измамените. А в това отношение равносметката и осъждането на комунизма тепърва предстоят." Жан-Франсоа Ревел е виден френски политически философ, член на Френската академия, коментатор на сп. „Поан“ и на RTL. Публикуваният текст е част от новата му книга „Големият парад. Есе върху оцеляването на социалистическата утопия“, изд. „Плон“, 2000. Автор: ДЕМОКРАЦИЯ

Тема Браво К., Браво Иванованови [re: K.Ivanova]  
Автор RAGE ()
Публикувано31.03.00 19:30



Не да забравим ! Аз имах предвид изреченията да преценим колко струват. А и вината не може да бъде колетивна, тя винаги е лична, тъй като и отговорността е такава.

Тема Шизофреничен законнови [re: RAGE]  
Автор Защо ()
Публикувано31.03.00 19:32



Да ти хрумне да напишеш закон с който да обявиш 45 години от историята си за незаконни е ненормално, но да го приемеш... Бих задал следните въпроси относно закона: 1.Каква ще стане с международните договори по които България е страна, подписани в този период? 2. Какво ще стане със законите приети в този период. Някой от тях все още са валидни.Означава ли, че с приемането на закона, ще престанат да действат. 3.Кога свършва периода? Ако свършва с падането на комунистите от власт, то и новата Конституция е незаконна. 4.Трябва ли Ирак и другите страни дължащи ни пари, да ни ги връщат след като българката страна по сделката е незаконна? 5. Валидни ли са административните актове от периода, след като е незаконен? 6. Членове ли сме на ООН ? 7. Валиден ли е мирният договор със САЩ и Великобритания от 1947 година? Списъка може да продължи още и още.

Тема Шизофреничен законнови [re: Защо]  
Автор Венко ()
Публикувано01.04.00 01:05



"Да ти хрумне да напишеш закон с който да обявиш 45 години от историята си за незаконни е ненормално, но да го приемеш... " А да управляваш 45 години в беззаконие, оцапан до лактите в кръв, а след това да си смениш името и да се хвалиш от парламентарната трибуна, че приемаш вината само с мезета, какво е? Или да правиш митинги в защита на Газдов и Гогов?Цинизъм ще прозвучи като похвала. Просто си е комунизъм. Нищо, че този комунист сега е в евролевицата. Нещата са много прости: Този проектозакон, колкото и да е нескопосан, явно беше замислен и изигра блестящо ролята на тест: Свършиха ли се комунистите у нас, или само се прекръстиха и маскираха като социалисти, евролеваци, независими, невменяеми и не знам още какви си. Честно казано до оня ден и аз си мислех, че такъв акт е закъснял, но се оказа, че съм се лъгал. Комунисти от всички партии като един скочиха да бранят комунизма, да ни доказват колко хубаво ни е било тогава и пак да ни го обещават. И за да не се разконспирират напълно, почнаха да дирят какви ли не кусури на закона (не, че той няма и кусури), за да не им лъснат съвсем червените дупета. Ами що не вземат да напишат те един такъв закон, като не им харесва този? Щото работата не е в качеството на закона (той може и да се поправи), ами в самата идея да се осъди комунизма. А иначе се обиждат, като им кажат, че са комунисти. Та и в по-горните постинги май за това става дума.

Тема Великия закон за незаконността на ....нови [re: RAGE]  
Автор Венко ()
Публикувано01.04.00 01:09



Ами като си толкова умен др-ю, що не напишеш ти един закон? Да видим как я виждаш ти тая работа? Защо само преписваш?

Тема Шизофреничен законнови [re: Венко]  
Автор Белота ()
Публикувано01.04.00 11:41



"Нещата са много прости: Този проектозакон, колкото и да е нескопосан, явно беше замислен и изигра блестящо ролята на тест: Свършиха ли се комунистите у нас, или само се прекръстиха и маскираха като социалисти, евролеваци, независими, невменяеми и не знам още какви си ..." Как така не знаеш като какви още?Кьорав ли си или не ти изнася да признаеш, че в момента ни управляват неуспелите и некадърни комунисти?! "А да управляваш 45 години в беззаконие, оцапан до лактите в кръв, а след това да си смениш името и да се хвалиш от парламентарната трибуна, че приемаш вината само с мезета, какво е?" Какво е де? "А да" ... значи видите ли защото вие преди, айде сега и ние трябва ... Да кажеш, че 45 години се е управлявало в беззаконие е много глупаво, защото в България има действаща конституция! "Комунисти от всички партии като един скочиха да бранят комунизма, да ни доказват колко хубаво ни е било тогава и пак да ни го обещават." Разбира се бе пич, това ти казва и обикновения човек, защото тогава ( ~ след 65 год. ) не се е гладувало и мизерствало - имало е хляб за всички Този законен е поредната, но този път ТОТАЛНА ЛАЙНАРЩИНА, видяла бял свят и подкрепена от "демократичните" лакеи, с която СДС и коалиция се опитва да замаже ТОТАЛНАТА разруха, в която България се намира!

Тема Великия закон за незаконността на ....нови [re: Венко]  
Автор Белота ()
Публикувано01.04.00 11:45



За това ли ми отивам парите, бе господинчо? За да се пишат абсурдни и смахнати закони?

Тема Великия закон за незаконността на ....нови [re: Белота]  
Автор Bin Ladden ()
Публикувано01.04.00 13:46



Целият закон е една подигравка! Съжалявам за репресераните!

Тема Силно закъснялия законнови [re: Bin Ladden]  
Автор Analyser ()
Публикувано01.04.00 14:57



Най-после! Откога го твърдя аз това нещо. ТРябва да се издаде закон в който да се казва ясно и разбрано - "Комунизма е една античовешка идеология в която под прикритието на високи идеи се извършваха нечувани зверства!" - така че повече никакви демагози да не опитват да обясняват, колко хубаво, сито и спотойно е било по времето на Тато. Иначе и ние като Австрия, която за разлика от Гемания никога не е осъдила нацизма като идеология, можем да родим някой наш Хайдер или Милошевич. ТОчно това е начина, да се обясни така че даже малките деца да знаят - по лоши от комунизма са само нацизЪма и фашизЪма. Времената се менят дами и господа! Даже Папата официално се извини на евреите за това, че католицизма ги е изкарвал виновни като нация и им е причинил много незаслужени страдания. Щом като главата на "яката вяра" го проумя, не е ли време и нашите твърди балкански глави малко да поомекнат?

Тема Великия закон за незаконността на ....нови [re: Белота]  
Автор Абура от Аруба ()
Публикувано01.04.00 17:04



Za da se izkoreni dokrai komunizAma, podkrepyam zakona i predlagam da se dobavi chlen za prevantivni merki: 1) Vsichki, v chieto semeistvo e imalo 2 i poveche partini chlena, do 3 pokoleniya nazad, da budat postaveni v cherniya spisuk (dostatuchno sa si zhiveli predi 10) s vsichki proiztichashti ottuk posledstviya; da ne se dopuskat izklyucheniya pod NIKAKUV pretext 2) t.1 ne vazhi za durzhavni sluzhiteli - ako te ili dori samo 1 chlen na tyahnoto semeistvo e bil chlen na tazi pozorna partiya, kum tyah sledva da se prilozhat strogi ogranicheniya (eg., dostup do vishe obrazovanie, dluzhnosti i pr.) 3) Deportirane ot Sofia, a posle i ot dr. gradove na litsa,v sluchai che te ili tehni rodnini ne sa zhiveli tam na 9.09.1944 g. Po tozi nachin shte uspeem da vuzstanovim BG v navecherieto na komunizAma. Men lichno ot tezi tri tochki ne me e strah, tui kato "dosieto" mi e chisto - kakto i na publikuvashtite tuk demokrati, predpolagam... t.e., nadyavam se???

Тема Силно закъснялия законнови [re: Analyser]  
Автор 1984 ()
Публикувано01.04.00 17:50



Значи твоята нежна демократична душа направо играе от радост да види запушени устите на всички "демагози" по света. Що не се издаде и закон за абсолютната истина на CNN? А защо не обявят и католицизма извън закона? Както и православието? Изобщо чудесна практика е да се определя със закон какво е правилно да се мисли и какво-не... ...1984...

Тема Великия закон за незаконността на ....нови [re: RAGE]  
Автор Боби ()
Публикувано01.04.00 18:19



Този закон цели отвличане на вниманието на хората от реалните им проблеми. Пътувам доста из страната и виждам как цели региони загиват. Липсата на работа и средства за съвсем скромен живот е повсеместна. Цари униние и безверие. Всеки, който малко шава, гледа да зачезне в чужбина. Има големи, на времето окръжни градове, които са намалели наполовина. Няма пари за здравеопазване и образование. Не се виждат проблясъци за вдигане на крака на полумъртвата ни икономика. И при всичко това народните ни избраници се занимават с такива неща! Такова поведение може да бъде одобрено само от болни мозъци.

Тема Шизофреничен законнови [re: Белота]  
Автор Българин ()
Публикувано01.04.00 19:43



Белоте този път ще ви надцакат. Какво лошо е на закона. Казва истини за комунизама. Но така е Вие винаги сте се бояли от фактите.

Тема Великия закон за незаконността на ....нови [re: Белота]  
Автор Българин ()
Публикувано01.04.00 19:57



"За това ли ми отивам парите, бе господинчо? За да се пишат абсурдни и смахнати закони?" Да! За да се накаже една престапна банда, който не само обра страната но отне парите на най беззащитните и поданици - пайнсионерите.

Тема За почитателите на нацистките партиинови [re: 1984]  
Автор Analyser ()
Публикувано01.04.00 23:54



Те такива като тебе пищят и против Конвенциите за Правата на Човека и Расовата Дискриминация, но всуе. Дано да имаме достатъчно мозък и да я приемем тази декларация, че току виж отнякъде изскочили другарите и ни дружно ни поведат назад. А ти си викай, ако от това ти става по-леко.

Тема За почитателите на нацистките партиинови [re: Analyser]  
Автор 1984 ()
Публикувано02.04.00 00:05



Коя декларация казваш? Или конвенция? Че още ли не сте ги приели в Канада?

Тема Великата (в плоскостта си) ирония на ...нови [re: RAGE]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано02.04.00 02:58



на този, който или има проблеми с паметта си и не може да си спомни комунистическото време или няма проблеми с нечистата си съвест (особено ако тя е заместена от така нареченото "комунистическо съзнание") и избирателно забравя едно и друго или е на 10-12 годинки и пише без да има представа от комунистическото време не може да предизвика смях у хора с памет, сами живяли и страдали през това време, а само съжаление към иронизиращия. Що се касае до въпросния закон: 1. Констатациите в цитираните чл. 1, 2 и 3 са безспорна и абсолютна истина. Но в един закон не може да има констатации, били те и абсолютна истина. Истините не се нуждаят от узаконяване, те са в ума и съзнанието на просветените и почтените хора. В закон не може да се описва миналото, законът предписва само какво и как се третира в настоящето. 2. Чл. 4, освен, че е констатация със задна дата, е и твърде обобщаващ и неконкретен. Един закон трябва да е конкретен и неоставящ място за тълкувания и парадокси. По силата на въпросният член например може да се сметнат за "справедливи, морално оправдани и достойни за почит" действия на един гржданин, който например се опитал да "отхвърли комунистическото управление и неговата идеология" например ... чрез избиването на всички комунисти. 3. Чл. 5 въвежда право на обезщетение на "лица, които са били преследвани от комунистическото управление при провеждане на неговата противонародна и противочовешка дейност". Право на обезщетение за вреди от държавата или от извършители могат да имат само лица, които могат да докажат, че са им нанесени конкретни и оценими вреди. Същият член въвежда и право на "признание", което не може да се въвежда със закон - кой ще е доставчикът на "признанието", какво ще преставлява "признанието" и прочие необходими и конкретни обсоятелства в един закон не могат да се приложат за понятието "признание". Признанието нито може да се наложи, нито да се забрани със закон, то съществува "незаконно" в душите и сърцата на хората. Иван Иванов, Упсала, Швеция

Тема Великата (в плоскостта си) ирония на ...нови [re: Иван Иванов]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано02.04.00 05:41



Уважаеми г-н Иванов, Не мога да не отбележа точния Ви коментар. Аз също смятам че осъждането на една идеология може да бъде политическо, но не и законодателно. Законът може да преследва само конкретни престъпления на конкретни лица.

Тема Глупакнови [re: Българин]  
Автор Белота ()
Публикувано02.04.00 07:48



Кои сме ние и кои сте вие? Научи се да пишеш, или поне се опитай, защото гледам добре се справяш с четенето, значи или си тъпак или се правиш на тъпак!

Тема Глупакнови [re: Белота]  
Автор Българин ()
Публикувано02.04.00 08:23



Izglegda 4e tie mnogo bogat re4nika, no imam 4ustvo 4e pisheh kato karuzar.

Тема Tova ne e zakon!нови [re: RAGE]  
Автор Dimo Dimov ()
Публикувано02.04.00 09:20



Takiva tekstove mogat da se glasyvat samo kato deklaracia na Parlamenta, a ne kato zakon. Faktat, che podobna deklaracia ne beshe glasyvana veche 10 godini, a vmesto tova se predlaga kato zakon i to chak sega, pokazva, che celta e reklamen shym i otvlichane na vnimanieto ot realnite problemi na stranata. V tozi smisal, "zakonat" e i podigravka sas stradaniata na hiliadite zhertvi na komynisticheskia teror. Predvid biografiite na avtorite my, tazi podigravka ne idva neochakvana. V tekstovete ima i polyistini/netochnisti, na koito niama da se spiram. Vuz osnova na goreposochenoto, e izlishno.

Тема Глупакнови [re: Белота]  
Автор Бял Равнец ()
Публикувано02.04.00 09:42



Белота, доколкото съм разбрал, Българин умее да пише много добре, дори идеално, защото, всъщност, в този форум Българин е самият Екс-Пешо, но с променен ник. Почти съм уверен в това. И други хора мислят така. BTW/ Екс, не се обиждай, но нали Българин това си си ти?

Тема Глупакнови [re: Бял Равнец]  
Автор 1984 ()
Публикувано02.04.00 13:10



В грешка си. ISP на т.нар. "българин" е в Торонто.

Тема Мисля, че грешишнови [re: Бял Равнец]  
Автор Чавдар ()
Публикувано02.04.00 14:07



IP-to, което се показа веднаж, беше на канадски ISP, от който се обаждаше един друг участник. Той си знае кой е, пък и този ник го използува на други места.

Тема Не съм чела закона,нови [re: RAGE]  
Автор Мадлин ()
Публикувано02.04.00 14:35



но от написаното оставам с впечатлението, че се предвиждат някакви конкретни мерки за реабилитиране или компенсиране. Ако съм права, да не би да става дума за нови обезщетения /от къде ли ще се вземат средства/ или някакви привилегии? В противен случай не ми е ясно защо беше необходима формата на закон, а не на декларация.

Тема Аз сестра нямамнови [re: 1984]  
Автор Analyser ()
Публикувано02.04.00 20:03



затова недей да разправяш, че тя е .... Много хитро написано. Типично като адвокат(reasonable doubt). Няма споменати имена, няма доказателства. Между другото веднъж Безродник вече ме обвини че публикувам под чуждо име, но само се изложи. Защо ли именно тези които сами се занимават с изопачаване на фактите, никога не искат да бъдат обективни и винаги избягват да отговарят на конкретно поставените им въпроси рано или късно преминават към гореописаната тактика?

Тема Двамката другари ръка за ръканови [re: Чавдар]  
Автор Analyser ()
Публикувано02.04.00 20:20



Тъй, тъй! Къде отиде вашата обективност другари? Май никога не я е имало. Да не говорим пък за това че не искате да си размърдате мозъка и да си зададете простия въпрос за какъв дявол ми е нужно да пускам реплики под друг псевдоним. Това говори по-скоро за вашия начин на мислене и на какво вие сте способни. И воден от старото правило, че винаги крадеца вика най-силно, и това че Българин се заяжда най-здраво с тебе аз смятам, че ти специално го правиш за да разлайваш кучетата. А сега докажи че не съм прав.

Тема Че кой говори за сестра ти?нови [re: Analyser]  
Автор 1984 ()
Публикувано02.04.00 20:42



Като става дума за доказателства (или че ги няма), ето едно: Тема: За тази който вярват в бъдещото. (2) Българин(dialin1486.toronto.globalserve.net) 24.10.99 20:33 del А имена наистина не съм споменавал...

Тема А стига бенови [re: 1984]  
Автор Analyser ()
Публикувано02.04.00 20:58



Че той ще се окаже комшия. Аз също съм globalserve (те са най-евтиния ISP). Само че аз не страдам от раздвоение на личноста и нямам нужда да пиша под различни псевдоними. А как си ги докопал тия данни? Аз също искам да проверя, просто от интерес, откъде се обаждат някои.

Тема А стига бенови [re: Analyser]  
Автор Българин ()
Публикувано02.04.00 21:35



Сега съм надруг сървер Alta vista който е безплатен. Но както каза по-горе проблема е мисленето. Аз забелязвам че все още съществува комунистическо мислене и навици. За това някой участници немогат да разберат, че хората който са надраснали тези лоши качества и изобличават лошото ни минало и последствията от това минало стоят твърдо зад фактите и няма нужда да бъдат дволичници. Че няколко по-горни участници се интересуват кой от къде, кой какво пише и съставят списаци това не ме учудва. Въпроса за какво им нужна тази информация или го правят от инерция.

Тема А стига бенови [re: Analyser]  
Автор 1984 ()
Публикувано02.04.00 21:39



Аз ги "докопах" случайно - веднъж нещо дир-а се беше скапал и страницата с темите изскочи с IP-та на авторите. Но със сигурност може да се стигне до тая информация (тя се съхранява в дир-а, даже при новия интерфейс се показваше съвсем "официално") - щом нещо е възможно случайно, значи е достъпно по принцип.

Тема Размисли на неюристнови [re: Защо]  
Автор светец ()
Публикувано02.04.00 22:21



Знае ли някой колко страва на бедна Б-я един ден работа на парламента? С поредната тъпотия наречена закон се прави не закон, който би трябвало да регулира, а една констатация. От друга страна костатацията е нещо, което всеки би трябвало да направи сам за себе си иначе това би означавало, че се регламентира мисленето и правото на мнение! В същият дух би трябвало да приемем закон за незаконноста на турското робство и т.н. Защо ли другите страни имащи тъмнии периоди в миналото си не си приемат такива закони? Примери робство, религиозни преследвания, и т.н. Не ми е радостно, като си представя, че раждането ми и цялото ми съществуване е незаконно. Няма ли гоподи да си прибереш грешките, а ги оставяш да творят закони от този тип. Бедна и нещастна българийко и тази безнадеждност в чий ръце си попаднала !!!!!!!!!!!!

Тема За IPтатанови [re: Analyser]  
Автор Белота ()
Публикувано03.04.00 03:07



Наистина в новия "интерфейс" на клубовете имаше такава опция, която лично на мен ми допадна, но много от участниците се противопоставиха и така тя изчезна! За информация на участниците от един IP адреса може само да се разбере кой е и-нет провайдера, в което няма нищо страшно.Разбира се един и същи провайдер могат да ползват много хора, някои от които тук!Също така един същ IP адрес могат да ползват и няколко души! Пример: Генерал Антонеску и Динко! Ако някой има какво да крие негов си проблем ..., Българин явно е от тези хора, защото като гледам по-горе - може да пише доста по-добре, когато има желание! Поздрваи

Тема След еднодневно мислененови [re: Иван Иванов]  
Автор Analyser ()
Публикувано03.04.00 03:35



Г-н Иванов, След като поразмислих над вашите аргументи реших, че навярно съм се поизсилил защитавайки един такъв съмнителен прецедент подобен на закона за активните борци. Всички крайности са опасни, още повече че един такъв закон действително може да причини усложнения с много подписани международни договори и конвенции. След като партията е обявена за незаконна, то автоматически всички те би трябвало да се анулират, а това е недопустимо.

Тема За IPтатанови [re: Белота]  
Автор Българин ()
Публикувано03.04.00 03:49



Белоте, Нищо няма какво да крия, пиша както мога и каквото мие на ума. Малко ме интересува да ли е литературно и стилно издаржано. Форума е политически.

Тема След еднодневно мислененови [re: Analyser]  
Автор Чавдар ()
Публикувано03.04.00 05:45



Анализаторе, м*****а й на партията, макар че и това е доста тъпо - да обявяваш нещо за незаконно със задна дата. Проблемът е, че този "закон" (с извинение) е една пълна безсмислица, за която обаче отиде един работен ден на господа депутатите (на всичкото отгоре - предаван на живо по телевизията), а те не е като да нямат друга (и то далеч по-важна) работа за вършене. Както вече посочиха други хора тук, това е по-скоро една декларация, кой знае защо наречена "закон". Законът е нормативен документ, от който нормално трябва да произтичат някакви правни последици. В случая такива просто не може да има. Не съм юрист, но по мое мнение, ако приемем противоположната теза, то това би означавало, че с обявяването на държавната власт в продължение на близо половин век за незаконна, би трябвало да бъдат обявени за такива и всички приети/издадени от нея нормативни актове, подписаните международни договори (ето ти един начин да си редуцираме външния дълг :)))))) и т.н. (в т.ч. и научната степен на вносителя на това нещо). Това е някакъв абсолютен абсурд, който може да бъде роден само от един много болен мозък. Единствените приложения на този "закон", за които се сещам, са да се вдигне градуса на твърдите електорати (син и червен); да се отклони вниманието на общественото мнение от други, силно неудобни за управляващите, въпроси, а може би и като опит да се злепостави ръководството на СДС.

Тема Има и още нещо ...нови [re: Чавдар]  
Автор Белота ()
Публикувано03.04.00 06:12



Остави, че е абсурд, ами погледни, че бе приет на първо четене от синьото мнозинство без нито един глас "против" или "въздържал се"!За пореден път даваме повод на съседните ни държави (а и на Западноевропейските) да ни се смеят и да печелят темпо на наш гръб ... С този акт България изпревари по "тъпоумие" и Албания, и няма да се учудя ако в следващите седмици/месеци/години, не само италианците използват нарицателното "българин" при псуване в парламента.Яд ме, на политиквите ни, а още повече ме е яд, че всичко отново е за сметка на народа!Докога ще продължават експериментите?Докога?

Тема Има и още нещо ...нови [re: Белота]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано03.04.00 07:21



Докато другата съставка на това безумие - червените боклуци като теб най-накрая не си заминат в историята където им е мястото. Може би един ден наистина е похабен от работата на този парламент, но хайде да не си припомняме колко години на България загубиха любимите ти на теб правителства и парламенти на Андрей Луканов, Любен Беров и Жан Виденов. Така че не си късай ризата в театрална мъка.

Тема Човешко е да се греши, стига да не е умишленонови [re: Чавдар]  
Автор Analyser ()
Публикувано03.04.00 07:36



Никой не е застрахован от грешки, още повече че действително има нужда от някаква официална оценка на направеното от БКП. Стават грешки, какво да се прави. Аз например след обсъждане на взривяването на мавзолея на Г. Димитров с руснаците стигнах до извода, че и там сме се поизсилили - по-добре да го бяхме оставили и направили Музей на Тоталитаризма, ама вече е късно. Сега очаквам да ми отговориш "Не станаха ли много грешките". Не ми го задавай, прочети пак заглавието.

Тема Там е работата, че може и да е ...нови [re: Analyser]  
Автор Чавдар ()
Публикувано03.04.00 08:46



Иначе ми е трудно да си обясня защо все пак "законът" беше вкаран в пленарна зала, след като е имало решение на синята група това да не се прави и след като четох за предварителните изявления на шефката на тази група. Въпросът е, кой има полза от това?

Тема Илич - 2, моля успокой се ...нови [re: ex-Pesho]  
Автор Белота ()
Публикувано03.04.00 08:57



Колкото червените боклуци са твои любимци, толкова са и мои.Колкото аз знам за теб, толкова и ти знаеш за мен.Колкото ти си антикомунист, толкова си и смешен! Такива изостанали типове като теб, не могат 10 години да вдянат, че въпросът не е до сини и червени.За съжаление все още има "умници", които и за магаре биха гласували - само да е синьо! Аналайзер правилно усеща нещата, защото тази ПРОСТОТИЯ бе капака на абсурдите на синьото мнозинство и в частност И. Костов!Но разбира сем винаги ще се намерят дебили като Пешо и разни други, които поради личен интерес и спортна злоба не могат да кажат на бялото - бяло.

Тема Лично на мене целта ми се струва привилегиинови [re: Мадлин]  
Автор RAGE ()
Публикувано03.04.00 09:50



Лично на мене целта на закона ми се струва "нови" привилегии от сорта "активен борец". Ма то кво друго може човек да очаква от комунистическите мозъци на седерасите ???

Тема Навременен, но СОФТнови [re: RAGE]  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано03.04.00 14:06



Защо ли в Чехия, Унгария и Полша подобни истини се казаха преди десет години? Защо ли в тези държави се направи ефективна лустрация, а у нас - не? Ами защото 90 процента от "елита" ни сега щеше да се окаже вън от властта - и какво щяхме да правим тогава без "наши кадри" в управлението? Подобна съпоставка дава отговора на въпроса "Какво е българският преход и кой го инициира и развива?" Защо те са много напред с материала? Кога ще се оправим и с кого? Този закон закъсня, но по-добре късно, отколкото никога. А че събитията около 9.09.1944г. са най-голямото престъпление в историята на България, това е ясно на всеки обективен човек. Никога в цялата история на България /даже и репресиите на Борис са били по-софт/ не е имало подобна "кръвнина", както се изразява народа. Да не говорим за последвалите години по пътя към "зрелия социализъм", който ни доведе до сегашното ни положение - да не знаем какви сме, за къде сме, кой ни натресе в блатото...

Тема Навременен, но СОФТнови [re: Динко Станишев]  
Автор Чавдар ()
Публикувано03.04.00 14:20



Динко, би ли ми отговорил на следните въпроси: 1. Какъв точно проблем решава този "закон" (ако изобщо стигне до 2-о четене), какво ще промени и с какво ще помогне България да стане нещо по-различно от жалката картина, която представлява сега? 2. Ти на кланетата при 9-юнския преврат (в т.ч. и на законноизбрания министър-председател) и Септемврийското въстание през 1923, на изгорените в пещите на Дирекция на полицията през 1925, на избитите деца в Ястребино "soft" ли им казваш? Или просто тогава не е пострадал никой с фамилия Станишев?

Тема Навременен, но СОФТнови [re: Чавдар]  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано03.04.00 14:25



Пич, 5 хиляди убити не са 45! Не че има особена разлика. Вземи прочети за "законно-избрания" Стамболийски и неговата "оранжева диктатура" и "демократи със сопи". Истината е, че Пиночет направи в Чили това, което Цанков направи у нас 1923г. - отърва държавата си по вярно кървав начин, но ефективен. А от това се възползваха редица "радикални" елементи и си разчистиха сметките с противниците си от демократичната част на левите партии. Но БКП си използва терористични методи - припомни си атентата в Света Неделя и си го представи днес... Как би реагирала да речем днешната власт на 300 убити в църква, от които половината - лица от властта, може би според теб няма да обявят извънредно положение и да почнат арести... С множество "инциденти" по време на арестуване... Припомни си арестите на Ганеца... И освен това каквото и да си говорим, крайностите си приличат. Независимо от цвета. Затова трябва да се държат под ключ.

Тема Навременен, но СОФТнови [re: Динко Станишев]  
Автор RAGE ()
Публикувано03.04.00 14:27



Зрелия социализъм може и да ни е довел дотам, че да не знаем кои сме, ма за блатото грешиш - то е от много по - скоро ... А от закон от отбелязващ тип няма смисъл

Тема Навременен, но СОФТнови [re: Динко Станишев]  
Автор Чавдар ()
Публикувано03.04.00 14:38



Знаеш ли, дълбоко се съмнявам в цифрите ти, но не изгарям от желание да броя трупове, а и не мисля, че има смисъл. Виж с това "...И освен това каквото и да си говорим, крайностите си приличат. Независимо от цвета. Затова трябва да се държат под ключ..." съм напълно съгласен и именно за това ми е думата - не можеш да разглеждаш историята само от 1994 (или пък от края на Студената война) насам. За разлика от тебе обаче не смятам, че това може да се постигне чрез "закони" а ла Панев. П.П. М/у другото, не ти ли прави впечатление, че както едно време най-АБПФК след 9.ІХ. са били такива, които са си живуркали мирно и тихо и от греха по дальше, така и след 1989 г. най-големи борци с комунизма се изписаха пак същия тип хора (Панев е типичен представител)?

Тема Пълни тъпотии, малоумия...нови [re: Динко Станишев]  
Автор 1984 ()
Публикувано03.04.00 14:49



... и замазване на очите! Значи "морално осъждат" преврата на 9.IX.44, като го записват на сметката на БКП (а къде останаха няколко други партии от тогавашния ОФ?), като при това нито дума за позорния "референдум" от 1946г. И такива като теб, Динко (срамота-историк!) им пригласят, че имало някакъв "терор на цар Борис III"... И изобщо - историческата истина в тоя "законопроект" и в коментарите на двете парламентарни страни по него присъства само в изопачен вид - колкото за подправка на откровените идиотщини.

Тема Пълни тъпотии, малоумия...нови [re: 1984]  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано03.04.00 17:58



Ей това ако не е свръхинтерпретация и грешно цитиране! НИКОГА не съм говорил за терор на царя, чиято личност дълбоко уважавам. Даже у нас съм си закачил неговия портрет и този на Левски, защото смятам, че са сред най-заслужилите българи и им дължим преклонение. А за терора вече съм пуснал кратък постинг, знае се кой, колко кога, това са известни факти и за "режим на царя" се спекулира много на базата на изопачените безумия като "монархо-фашизъм", като че ли такова животно някога е имало. Партиите около 1944 са били до една марионетки на БКП, а БКП си беше "пета колона" на Червената армия у нас, създадена и подхранвана с основна цел замяна на управлението с "народна власт" или комунизъм. А че е имало репресии около 1923 - имало е. То и в най-"демократичните" днешни държави е имало периоди на граждански войни и репресии. Просто започне ли борба за власт, винаги падат невинни жертви наред с политическите опоненти. А за истинските борци - прав си. Истинските дисиденти не бяха допуснати в управлението, защото самият преход е моделиран от ДС и подобни структури, както Перестройката бе изобретена от КГБ. За преврата 1944г.: Морална оценка трябва да има, или поне така би трябвало, то как ли не се изопачиха нещата. Самата дума "морал" преди и сега има различно значение. Разбира се че е донякъде замазване, ама не на очите. А фактите са си факти и никакви закони не могат да променят събитията.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.