Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:36 24.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Човешко е да се греши, стига да не е умишленонови [re: Чавдар]  
Автор Analyser ()
Публикувано03.04.00 07:36



Никой не е застрахован от грешки, още повече че действително има нужда от някаква официална оценка на направеното от БКП. Стават грешки, какво да се прави. Аз например след обсъждане на взривяването на мавзолея на Г. Димитров с руснаците стигнах до извода, че и там сме се поизсилили - по-добре да го бяхме оставили и направили Музей на Тоталитаризма, ама вече е късно. Сега очаквам да ми отговориш "Не станаха ли много грешките". Не ми го задавай, прочети пак заглавието.

Тема Там е работата, че може и да е ...нови [re: Analyser]  
Автор Чавдар ()
Публикувано03.04.00 08:46



Иначе ми е трудно да си обясня защо все пак "законът" беше вкаран в пленарна зала, след като е имало решение на синята група това да не се прави и след като четох за предварителните изявления на шефката на тази група. Въпросът е, кой има полза от това?

Тема Илич - 2, моля успокой се ...нови [re: ex-Pesho]  
Автор Белота ()
Публикувано03.04.00 08:57



Колкото червените боклуци са твои любимци, толкова са и мои.Колкото аз знам за теб, толкова и ти знаеш за мен.Колкото ти си антикомунист, толкова си и смешен! Такива изостанали типове като теб, не могат 10 години да вдянат, че въпросът не е до сини и червени.За съжаление все още има "умници", които и за магаре биха гласували - само да е синьо! Аналайзер правилно усеща нещата, защото тази ПРОСТОТИЯ бе капака на абсурдите на синьото мнозинство и в частност И. Костов!Но разбира сем винаги ще се намерят дебили като Пешо и разни други, които поради личен интерес и спортна злоба не могат да кажат на бялото - бяло.

Тема Лично на мене целта ми се струва привилегиинови [re: Мадлин]  
Автор RAGE ()
Публикувано03.04.00 09:50



Лично на мене целта на закона ми се струва "нови" привилегии от сорта "активен борец". Ма то кво друго може човек да очаква от комунистическите мозъци на седерасите ???

Тема Навременен, но СОФТнови [re: RAGE]  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано03.04.00 14:06



Защо ли в Чехия, Унгария и Полша подобни истини се казаха преди десет години? Защо ли в тези държави се направи ефективна лустрация, а у нас - не? Ами защото 90 процента от "елита" ни сега щеше да се окаже вън от властта - и какво щяхме да правим тогава без "наши кадри" в управлението? Подобна съпоставка дава отговора на въпроса "Какво е българският преход и кой го инициира и развива?" Защо те са много напред с материала? Кога ще се оправим и с кого? Този закон закъсня, но по-добре късно, отколкото никога. А че събитията около 9.09.1944г. са най-голямото престъпление в историята на България, това е ясно на всеки обективен човек. Никога в цялата история на България /даже и репресиите на Борис са били по-софт/ не е имало подобна "кръвнина", както се изразява народа. Да не говорим за последвалите години по пътя към "зрелия социализъм", който ни доведе до сегашното ни положение - да не знаем какви сме, за къде сме, кой ни натресе в блатото...

Тема Навременен, но СОФТнови [re: Динко Станишев]  
Автор Чавдар ()
Публикувано03.04.00 14:20



Динко, би ли ми отговорил на следните въпроси: 1. Какъв точно проблем решава този "закон" (ако изобщо стигне до 2-о четене), какво ще промени и с какво ще помогне България да стане нещо по-различно от жалката картина, която представлява сега? 2. Ти на кланетата при 9-юнския преврат (в т.ч. и на законноизбрания министър-председател) и Септемврийското въстание през 1923, на изгорените в пещите на Дирекция на полицията през 1925, на избитите деца в Ястребино "soft" ли им казваш? Или просто тогава не е пострадал никой с фамилия Станишев?

Тема Навременен, но СОФТнови [re: Чавдар]  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано03.04.00 14:25



Пич, 5 хиляди убити не са 45! Не че има особена разлика. Вземи прочети за "законно-избрания" Стамболийски и неговата "оранжева диктатура" и "демократи със сопи". Истината е, че Пиночет направи в Чили това, което Цанков направи у нас 1923г. - отърва държавата си по вярно кървав начин, но ефективен. А от това се възползваха редица "радикални" елементи и си разчистиха сметките с противниците си от демократичната част на левите партии. Но БКП си използва терористични методи - припомни си атентата в Света Неделя и си го представи днес... Как би реагирала да речем днешната власт на 300 убити в църква, от които половината - лица от властта, може би според теб няма да обявят извънредно положение и да почнат арести... С множество "инциденти" по време на арестуване... Припомни си арестите на Ганеца... И освен това каквото и да си говорим, крайностите си приличат. Независимо от цвета. Затова трябва да се държат под ключ.

Тема Навременен, но СОФТнови [re: Динко Станишев]  
Автор RAGE ()
Публикувано03.04.00 14:27



Зрелия социализъм може и да ни е довел дотам, че да не знаем кои сме, ма за блатото грешиш - то е от много по - скоро ... А от закон от отбелязващ тип няма смисъл

Тема Навременен, но СОФТнови [re: Динко Станишев]  
Автор Чавдар ()
Публикувано03.04.00 14:38



Знаеш ли, дълбоко се съмнявам в цифрите ти, но не изгарям от желание да броя трупове, а и не мисля, че има смисъл. Виж с това "...И освен това каквото и да си говорим, крайностите си приличат. Независимо от цвета. Затова трябва да се държат под ключ..." съм напълно съгласен и именно за това ми е думата - не можеш да разглеждаш историята само от 1994 (или пък от края на Студената война) насам. За разлика от тебе обаче не смятам, че това може да се постигне чрез "закони" а ла Панев. П.П. М/у другото, не ти ли прави впечатление, че както едно време най-АБПФК след 9.ІХ. са били такива, които са си живуркали мирно и тихо и от греха по дальше, така и след 1989 г. най-големи борци с комунизма се изписаха пак същия тип хора (Панев е типичен представител)?

Тема Пълни тъпотии, малоумия...нови [re: Динко Станишев]  
Автор 1984 ()
Публикувано03.04.00 14:49



... и замазване на очите! Значи "морално осъждат" преврата на 9.IX.44, като го записват на сметката на БКП (а къде останаха няколко други партии от тогавашния ОФ?), като при това нито дума за позорния "референдум" от 1946г. И такива като теб, Динко (срамота-историк!) им пригласят, че имало някакъв "терор на цар Борис III"... И изобщо - историческата истина в тоя "законопроект" и в коментарите на двете парламентарни страни по него присъства само в изопачен вид - колкото за подправка на откровените идиотщини.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.