Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:03 10.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Костов като касапин No1нови  
Автор той НЕ е ()
Публикувано20.03.00 13:15



Разфасоването на Югославия продължава, даже изглежда че набира скорост. Сега, обаче, в ролята на главен транжор за пръв път от 90-та година излиза не лидера на някоя от "великите сили", а премиера на една съседна страна.Нашият. Смисъл да се коментира как би рефлектирало това на отношенията ни с Югославия няма - ясно е как бихме отреагирали ние самите на някой неканен умник, който вземе да ни дава акъли да се делнем например на Мизия,Тракия,Македония плюс Делиормана и Кърждали. Въпросът е защо Мавърът надмина вожда и учителя "Той е" в плонжовете пред отиващата си клинтънова администрация? Въпросът, също така е, кога "лабораторните опити" с Югославия ще се прехвърлят като отработена схема върху съседните държави? Естествено, има и много други любопитни въпроси...

Тема Костов като касапин No1нови [re: той НЕ е]  
Автор Боби ()
Публикувано20.03.00 13:23



И се целува и прегръща с Тачи. Гнусна работа!

Тема стига фантастиканови [re: той НЕ е]  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано20.03.00 13:30



Омръзна ми да чета тука научна, или по-точно "научно-политическа", фантастика. Стига дивотии по повод "разфасоването" на Югославия. САМАТА Югославия е просто един безумен експеримент на Балканите, без паралел в световната история, продукт на определена конфигурация на силите която отдавна не съществува. Съвсем логично е този експеримент да бъде закрит, а това се прави посредством добре известния ни /за който вече ми омръзна да обяснявам -"План Анаконда". Ако някой му е мъчно, че този антибългарски по своята същност експеримент/Югославия/ се проваля, значи не познава достатъчно добре собствената ни история. Ако някой се страхува, че с нас или друга балканска държава може да стане същото, значи приравнява България с Югославия, което е най-малкото несериозно.

Тема План Анаконда???нови [re: Динко Станишев]  
Автор Dimo Dimov ()
Публикувано20.03.00 13:56



Koi Vi e kazal tazi smehoria?:-))))) Po nachina, po koito govorite za "План Анаконда" si pravia izvoda, che vaobshte ne ste naiasno za kakvo stava rech. Tozi, koito Vi e kazal, che v Yugoslavia veche 10 godini se deistva po shemata "Анаконда" dobre se e posheguval s Vas.:-)))) Planat e mnogo prost: "razdeliai i vladei". Sigurno znaete koi sa avtorite, oshte v drevni vremena.

Тема Сериозно е Динко, сериозно енови [re: Динко Станишев]  
Автор Чавдар ()
Публикувано20.03.00 14:14



И като едното нищо при подходящи условия може да се случи и на други страни, в т.ч. и на България. Никой не казва, че ще стане утре или след 1-2 години, но създаването на прецеденти е опасна работа. Между другото, в репортажа на Канал 1 за срещите на Костов с Тачи се мярна една фраза "По искане на Х. Тачи, беше обсъдено положението в Македония". Вчера и днес търсих из всички информации нещо по-подробно по въпроса, но не намерих. Ако наистина е имало такова обсъждане, то аз съм много любопитен откъде накъде Тачи - Змията проявява интерес към Македония ...

Тема коментаринови [re: Чавдар]  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано20.03.00 14:27



По повод коментарите на г-н Димов нямам какво да кажа, просто защото той нищо не е казал. Ако си мисли, че световната стратегия се движи по простички изрази от две думи, толкова по-зле за него. Зад всяко действие на "големите играчи" се крият тонове анализи и къртовска работа на най-добрите експерти в областта. Ако не е чувал за "Анаконда", ами да вземе да го прочете. Аз НЯМА да ви казвам къде да го намерите, просто защото в цялостен вид никъде не е публикуван. За Чавдар: Че то прецеденти и сега има дал Господ. 50-100 години не са никакъв срок от гледна точка на историята. А последните делби са преди около 50 години. И ако някой си мисли, че границите ще останат в сегашния си вид вовеки веков... Те ред империи са изглеждали вечни на съвременниците, но са изчезнали от картата. И СССР изглеждаше силен, но се оказа колос на глинени крака. Рискът България да пострада в смисъл да се приложи към нея "Юго-модел" е незначителен. Според мен у нас се развива тъкмо противоположното на Юго-модела. Нещо като "антитеза" на Югославия. По всичко изглежда, че именно развиването на два противоположни "примера" на Балканите е стратегията на САЩ и Запада /но не целокупния Запад, а част от него/. И ако някой има определени подозрения, че към България ще се прилага модел "Юго", да вземе да ги формулира тук, за да ги обсъдим сериозно, а не да остава в сферата на предчувствията. Само такава дискусия приемам за сериозна. Останалото е като да си чешем езиците.

Тема стига анакондщинанови [re: Динко Станишев]  
Автор Безродник ()
Публикувано20.03.00 16:53



Омръзна ми да чета тук анакондаджийски дивотии от рода на тази, че Югославия била нечий си безумен експеримент на Балканите, чието закриване било логично, защото бил антибългарски. Омръзна ми да слушам бръщолевенията на отровени от сърбофобска антиюгославска българоманщина душици и кресливите им препратки към някаква псевдоистория, скроена за утеха на потомствения им слугинаж. А ако на някой му е мъчно, че Нато в Югославия се насра и се пита, дали да не се избърше с България, нека поне се теши с факта за отровените за 21 век отношения със сръбския съсед.

Тема стига анакондщинанови [re: Безродник]  
Автор RAGE ()
Публикувано20.03.00 16:55



Браво безродник, взе да ми харесваш ( отчасти ) !

Тема коментаринови [re: Динко Станишев]  
Автор той НЕ е ()
Публикувано20.03.00 19:40



Точно така, Динко, прецеденти - дал Господ, само напоследък нещо нямаше, та взехме да си мислим че с тия работи най-после се е свършило.По-точно за момент бяхме повярвали на разни сладки приказки... Сега, като те гледам как цъфтиш от радост за готвения на Сърбия Ньойи, си мисля че точно по същия начин ще да се разсъждавали така омразните ти белградски шовинисти по времето на нашия, български Версай.Както се казва, не ветропоказателя мени посоката си, а вятъра. А пешките като нас и като съседите ни, дето с голям кеф се местят по дъската и си мислят че ще станат царици, все не стигат до края.Никога.Защото в тая игра правилата са по-други.Пешката се жертва винаги.

Тема стига анакондщинанови [re: Безродник]  
Автор той НЕ е ()
Публикувано20.03.00 19:56



Не бъркай патриотизма и българщината с дивотиите на ония безгръбначни българофоби, които се опитват да вземат индулгенция за това, че разменят де що има национален интерес за една харвардска диплома на бездарното си потомство.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.