Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:44 11.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Най-големият проблем в косовската криза сеганови  
Автор Dimo Dimov ()
Публикувано20.03.00 09:41



Pozvoliavam si da Vi predstavia mnenieto na g-n Динстбир, s koeto se solidariziram napulno. Най-големият проблем в косовската криза сега е отказът на великите сили да заявят ясно дали Косово ще остане част от Югославия или ще получи независимост,обяви в интервю за ФРАНС ПРЕС Иржи Динстбир,специален пратеник на ООН за човешките права в бивша Югославия. Според него,насилието в областта и конкретно в разделения град Косовска Митровица потвърждава,че усилията на НАТО и ООН за многоетническо и демократично Косово се провалят.Мироопазващата мисия КейФОР,ръководена от НАТО, както и цивилната мисия на ООН действат в невъзможни условия,смята Динстбир. Пратеникът на ООН акцентира върху запазващото се влияние на иначе офицално разоръжената Армия за освобождение на Косово и осезаемото присъствие на албанската мафия в областта съчетано с недостатъчната численост на полицаите от ООН и липсата на правораздаване. Иржи Динстбир припомни,че според резолюция 12-44 на Съвета за сигурност на ООН Косово е част от Югославия,"но никой не иска ясно да го потвърди и да заяви,че това е решението,както и никой не иска да заяви,че Косово ще бъде независимо",цитира думите му Франс прес.

Тема Най-големият проблем в косовската криза сеганови [re: Dimo Dimov]  
Автор Mihailowski ()
Публикувано20.03.00 11:37



Това ме навежда на мисълта ,че НАТО иска балканите да бъдат постоянна точка на напрежение. И едно предполагаемо сваляне режима на Милошевич не мисля ,че променя обстановката. Тогава имат ли интерес западните държави от балкнския регион в евосъюза? Косово е част от Сърбия никога никой сърбин няма да се примири с отнемането му .

Тема Най-големият проблем в косовската криза сеганови [re: Mihailowski]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано20.03.00 14:29



"...Никой сърбин няма да се примири с отнемането му..." А това, всъщност, какво значение има? :)) Те сърбите не бяха съгласни и Словения и Хърватско да напуснат СФРЮ. Важното е да се създаде "многоетническо Косово" не заради формулировката и славата на този или онзи международен чиновник, че го е постигнал, а да се помирят хората там. Да се помирят наистина, а не за пред камерите. Основният въпрос е: Кой ще плати това? Очевидно не сърбите, те нямат ресурса за това, следователно няма да имат и контрола, трябва да са щастливи, ако участват над едно ниво, ако изобщо тяхното мнение се зачита...

Тема И как ще стане помирението, генерале ?нови [re: Генерал Антонеску]  
Автор RAGE ()
Публикувано20.03.00 15:51



А? Как хората ще почнат да се разбират с албанците ? Как ги виждате тия неща ? На албанците идеала за държава е Османската империя - да могат да колят и бесят безнаказано всчики гяури.

Тема И как ще стане помирението, генерале ?нови [re: RAGE]  
Автор lucho ()
Публикувано20.03.00 16:20



Рейдж, пак си попрекалил с ракията Хан Аспарух. Повечето нови държави страдат от краен национализъм, и албаниците не са изключение. Ти предполагам, ще грабнеш калашника, ако турците в Кърджали поискат автономия (ако си ходил в казарма, разбира се). Не виждам с какво си по-различен от тях.

Тема И как ще стане помирението, генерале ?нови [re: RAGE]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано20.03.00 16:27



Рейдж, пак говориш небивалици. Преди известно време ми направи впечатление изказването на един албанец: "Мен Милошевич не ме интересува - моят съсед сърбин беше този дето ми каза с насочен автомат че имаме 15 минути да напуснем къщата си." Бих те попитал, ако теб някой те изгони от къщата ти, как ти би се отнасял към него? Много съм любопитен. За съжаление аз не виждам как тези два народа могат да се помирят и да живеят заедно.

Тема И как ще стане помирението, генерале ?нови [re: ex-Pesho]  
Автор RAGE ()
Публикувано20.03.00 16:30



Хехе, разбира се, сърбите са тези, дето с автомати прогонват мирните и невинни албанци :))))) Екс, нещо не си у ред, прекалено много американска телевизия май гледаш. На такива изказвания на албанци само олигофрен, дето гледа CNN може да повярва , мддаааа. А изказването на lucho няма да коментирам, той си знае защо

Тема И как ще стане помирението, генерале ?нови [re: RAGE]  
Автор lucho ()
Публикувано20.03.00 16:35



Ми не го коментирай. Жалко, че правиш разлика между идеите за "Велика България" и "Велика Албания", и между АОК и ВМРО (в началото на века).

Тема И как ще стане помирението, генерале ?нови [re: lucho]  
Автор RAGE ()
Публикувано20.03.00 16:47



Правя разлика, защото такава има . Уморих се да ти повтарям, ограмотявай се, момченце.

Тема И как ще стане помирението, генерале ?нови [re: RAGE]  
Автор lucho ()
Публикувано20.03.00 16:50



Разговорът ни отново зацикли, просто използваме различна координатна система: за мен 2 и 2 прави четири независимо дали го смята албанец, турчин или българин, ти ми казваш, че резултатът зависи от това националните интереси. Точка.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.