Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:44 23.09.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема И понеже в този форум  
Автор Боби ()
Публикувано12.03.00 09:37



има доста интелигентни и добре осведомени хора (казвам го сериозно), би ли ме светнал некой, кога ще започне следващата война на Балканите. Защото лично аз усещам почти физически нейното приближаване. Кой ще бъде виновен? Кой ще триумфира накрая? И на кого ще му се живее след нея в България?

Тема voina njama da imaнови [re: Боби]  
Автор Vanga kaza ()
Публикувано12.03.00 09:48



voina njama da ima

Тема И понеже в този форумнови [re: Боби]  
Автор Момчил Белота ()
Публикувано12.03.00 10:32



Боби, преди няколко дена ме бе обхванало силно това чувсвтво, чувството за приближаваща война на Балканите.Ако се сещаш събитията в Южна Сърбия, както и непрестанните ужким подготвени "на момента" изказвания на Олбрайт, Коен и Кларк за "предстоящата" нова заплаха от стария техен познайник Милошевич - казвам ти бях 90% сигурен, че нещо ще стане!Слава на Бога, май ни се размина за момента, но знам, че предстои дестабилизация на Черна Гора, Македония, както и от части(това го предполагам) на Егейска Македония(Гърция). Ролята на България в бъдещия конфликт, хич не ми е ясна ...

Тема И понеже в този форумнови [re: Момчил Белота]  
Автор Боби ()
Публикувано13.03.00 00:15



Не съм сигурен, че се е разминало. Просто за всяко нещо си трябва време за подготовка. Освен това по тия географски ширини, зимата не е най удобния сезон за водене на война. Що ми се струва,че със затоплянето на времето ще има ескалация на дейността военизираните албански формирования по административната граница на Косово. Ако американците имаха и най-малко желание да им попречат, досега да са го направили. Не вярвам от сръбска страна да няма отговор. Има и нещо друго. Досега НАТО доказа, че няма никакво намерение да спазва резолюция 1244 на СС на ООН. То позволи Косово да бъде прочистено от неалбанското население. Сръбската полиция в посочените в резолюцията рамки все още не се допуска в областта. Всичко говори, че алиансът гледа на Сърбия като на вражеска страна и че целта му е не някакво "мултиетническо Косово", а пълният й разгром. Не съм сигурен, че без чисто военна конфронтация този разгром може да бъде постигнат.

Тема voina njama da imaнови [re: Vanga kaza]  
Автор Боби ()
Публикувано13.03.00 00:16



Ти не си от този форум. Квалификациите, които дадох за участниците, явно не се отнасят до теб.

Тема И понеже в този форумнови [re: Боби]  
Автор Белота ()
Публикувано13.03.00 08:21



+ Изявлениета на Олбрайт направени в Албания за не промяна на установените граници ... Нали знаеш как се печели време и се заблуждава противника!?:))) Колкото до сблъсаците в Южна Сърбия - да, възможно е да продължат и са се задълбочат, тъй като по този начин ще бъде отворен нов проблем, за да бъде забравен нерешения стар, и отново да бъдат обвинени сърбите, въпреки, че е възможно смяна на стратегията и пионките ... Кой знае?

Тема И понеже в този форум?!нови [re: Белота]  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано13.03.00 12:38



Без да подценявам вашите чувства по въпроса за възможна война на Балканите /те, чувствата де, са малко несигурен източник/ и без да подценявам изявленията на Ванга по въпроса, ми се струва необходимо /за двадесети път може би/ да ви припомня за съществуването на т.нар. "План Анаконда", който дотук се изпълнява буквално точка по точка. Последният му етап е отделянето на Черна Гора от остътъчна Югославия. В плана не се споменава дали това ще стане чрез поредната война, но изхождайки от опита на предишните отделяния и познавайки нравите у съседите, най-вероятно е да стане именно така. А колкото до напрежението в Южна Сърбия, то според мен се провокира както от албанските крайни екстремисти, така и от търсещи реванш елементи в правителството на Сърбия.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.